Drummen met De Reu Juridisch adviseur wil onderzoek naar rol Van der Zwaag in zaak Melse Adriaan van Dis blijft naar Film by the Sea komen ZEELAND9 Het schoolplein van De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen veranderde gisterochtend even in een muzieklokaal. Alle leerlingen speelden mee in een muziekstuk onder begeleiding van gedeputeerde en drummer Ben de Reu. De Reu is ambassadeur van het project Meer Muziek in de Klas, en bracht ook een bezoek aan de Franciscusschool in Middelburg en De Rank in 's-Gravenpolder. Door te trommelen op emmers, potten, en pannen werd de kinderen duidelijk dat muziek best toegankelijk is. De Reu: „Ik begon zelf ooit met drummen op de vuilnisbak." fpMfpcM Van Leeuwen vindt dat de burge meester veel eerder had moeten in grijpen, omdat hij eind 2017 al op de hoogte was van een integriteits- klacht tegen Melse. Van der Zwaag deed dit niet, en dus mocht de wet houder begin januari meestemmen over een omstreden bouwproject voor een hotel in Domburg. Later bleek dat Melse zakelijke banden had met de opdrachtgever van dat project. Hij trad na de verkiezingen van maart af, omdat een onderzoeksbu reau een negatief oordeel over hem velde. Van Leeuwen: „De burge meester had Melse eind vorig jaar als portefeuillehouder van dat pro ject kunnen halen en het aan een andere wethouder toewijzen. Ook had hij hem kunnen vragen om niet mee te stemmen over deze zaak. Dat gebeurde echter allemaal niet." Controlerende functie Van Leeuwen vindt dat de gemeen teraad zijn controlerende functie moet oppakken. „Het beste is op nieuw een bureau inschakelen dat de rol van de burgemeester in deze kwestie onderzoekt." Hij zegt met nadruk dat hij niet uit is op het af treden van Van der Zwaag. „Ik vind wel dat de gemeente lessen uit deze zaak moet trekken." Het verbaast hem niet eens zo erg dat de ge- In bestuurlijk Zeeland gaat het niet om benoemen van problemen maar om verbloemen meenteraad tijdens het debat over het Melse-rapport niet dieper in ging op de rol van Van der Zwaag. „Immers, in bestuurlijk Zeeland gaat het niet om benoemen van problemen maar om verbloemen." De juridisch adviseur diende be gin augustus al een klacht in tegen de burgemeester. Op 6 september wees het college de klacht af. Van Leeuwen vindt dat verbazingwek kend. „Om te beginnen gaat het college hier niet over, maar alleen de burgemeester. Daarnaast wordt geen inhoudelijk argument gege ven." Gevoelig In een brief van het college van bur gemeester en wethouders staat al leen dat Van Leeuwen geen belang heeft bij deze zaak. En dat hij zich maar tot de Zeeuwse Ombudsman moet wenden. Dat laatste gaat hij 'zeker doen'. Van Leeuwen wijst echter ook naar een uitspraak van de Nationale Ombudsman dat bij een zo gevoelige kwestie de over heid duidelijke argumenten moet geven als ze een zaak afwijst. Hij vindt dan ook dat de klachtencom missie van de gemeente aan de slag moet met zijn klacht. Van der Zwaag wil niet zelf op de kwestie ingaan, omdat hij 'partij' is. Locoburgemeester Arie Schot doet daarom het woord. Hij blijft er bij dat Van Leeuwen met zijn klacht over burgemeester Van der Zwaag geen persoonlijk belang heeft. „Hij is hierdoor niet persoonlijk ge schaad en daarom is de klacht niet ontvankelijk verklaard. Wij hebben de regels gehanteerd zoals we bij alle burgers doen. Soms is een klacht ontvankelijk en soms niet. Als Van Leeuwen hiermee naar de Ombudsman wil, staat hem dat vrij." Volgens Schot is het eerder een politiek verhaal. „En als Van Leeuwen wil dat de politiek er iets mee doet, moet hij de politieke weg bewandelen." It vrijdag 14 september 2018 pzc.nl e-maii: redactie.terneuzen@pzc.nl FOTO MECHTELD JANSEN Klacht: Burgemeester Veere zat fout in integriteitskwestie Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere heeft verkeerd gehandeld in de integriteits kwestie rond voormalig wethou der Jaap Melse. Dat beweert ju ridisch adviseur Bram van Leeu wen uit Veere. „Daarom moet de klachtencommissie met deze zaak aan de slag gaan." Emile Calon Domburg - Bram van Leeuwen, adviseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45