Dallinga mikt op verschillende doelen 13 TRANSFER BRIAN VAN GOETHEM Brian van Goethem verkast naar WorldTour- ploeg Lotto Soudal. De aanvaller pursang moet bij de Belgen juist vooral in de tegenaanval. Brian van Goethem twijfelde geen moment toen Lotto Soudal hem een paar maanden terug bena derde om volgend jaar voor de Bel gische WorldTour-formatie te ko men rijden. „Dit is een once in a lifetime-kans", vindt de 27-jarige renner uit Philippine, die nu nog voor het ProContinentale Room pot-Nederlandse Loterij rijdt. Van Goethem tekende voor twee jaar bij de Belgische ploeg. De Zeeuws-Vlaming, al de acht ste aanwinst van Lotto Soudal voor volgend seizoen, is sinds de oprichting van Roompot in 2015 actief voor het Nederlandse team. Daarvoor kwam hij uit voor het continentale Metec-TKH. In dienst van Roompot ontpopte Van Goethem zich de voorbije jaren tot een aanvaller pur sang, wat hem de bijnaam Brian Breakaway ople verde. Vooral in de Belgische voor jaarsklassiekers was hij vaak in de frontlinie te zien. Van Goethem is momenteel vooral blij dat het nieuws van zijn transfer dan eindelijk naar buiten mag. Vorige maand werd hij in de media al gelinkt aan Lotto Soudal, terwijl de transfer op dat moment nog niet officieel was. Daarop werd Van Goethem al wel meer dere keren gefeliciteerd met zijn overgang. „Nu kan ik tenminste duidelijk zijn naar iedereen", ver telt hij. „Ik moet zeggen dat ik er op een gegeven moment wel een beetje klaar mee was om telkens uit te leggen dat het nog niet hele maal rond was." „Ik ben klaar voor de World- Tour", zegt Van Goethem over het nieuwe hoofdstuk in zijn carrière. „Ik denk dat dit een stap is die je op een gegeven moment moet ma ken, al moet de mogelijkheid om een niveau hoger te rijden er uiter aard ook zijn. Als die kans dit jaar niet was gekomen, had ik waar schijnlijk nog één of twee jaar op ProContinentaal niveau gereden of was ik na een jaar misschien wel gaan werken. Gezien mijn leeftijd denk ik niet dat ik de stap naar de WorldTour dan ooit zou hebben gemaakt." Datzelfde dacht de hardrijder Bij Roompot is de vlucht vooral een middel geweest om mezelf te tonen aan het begin van dit seizoen. „Ik had één van mijn slechtste winters ooit. In december heb ik een knie blessure opgelopen door een val met de mountainbike. Daardoor heb ik drie weken amper iets kun nen doen." Het duurde vervolgens tot hal verwege maart totdat het een beetje ging lopen bij Van Goe them. „Uiteindelijk reed ik mijn beste voorjaar ooit", stelt hij. „Mis schien was ik frisser door de rust die ik noodgedwongen moest ne men door die blessure." De Roompot-renner baarde dit seizoen opzien met zijn sterke op treden in Gent-Wevelgem, waar hij een groot deel van de koers kleurde en negentiende werd. Ook aan de E3 Harelbeke, één van de zwaardere voorjaarsklassiekers, hield Van Goethem een positief gevoel over. „Andere jaren kon ik daar nooit uitrijden, nu werd ik vijftigste. Voor de buitenwereld is dat misschien een resultaat dat weinig zegt, maar voor mezelf be tekende het veel." Een ander resul taat waarmee Van Goethem de aandacht trok, was zijn derde plek in de tijdrit van de Ronde van Bel gië in mei. De aanvallende Van Goethem, zoals we hem de afgelopen jaren hebben leren kennen, gaan we de komende seizoenen hoogstwaar schijnlijk minder zien. Want niet alleen zijn ploeg verandert, ook zijn rol binnen de ploeg wordt an ders. „Bij Roompot is de vlucht vooral een middel geweest om mezelf te tonen, daar rijden we de meeste wedstrijden ook niet met een kopman. Bij Lotto rijd je vaak met een kopman die de wedstrijd ook echt kan winnen. Zoals Tim Wellens in de Ardennenklassie- kers." Het gevolg daarvan is dat Van Goethem zich meer in de rol van knecht moet schikken dan bij Roompot het geval is, en op kop van het peloton moet gaan rijden om gaten dicht te boren. „Al zal ik in sommige wedstrijden heus nog wel kunnen aanvallen, dat ligt een beetje aan de tactiek per koers. En wanneer dat niet kan, zal ik met plezier voor de ploeg werken." „Het wordt een mooie uitda ging", blikt de renner uit Philip pine alvast vooruit naar volgend jaar. „Doordat Lotto Soudal een WorldTour-ploeg is, hebben ze natuurlijk ook een ander wed strijdprogramma dan bij Room pot. Daardoor ga ik veel nieuwe wedstrijden rijden. Ik heb nu vier jaar lang bijna hetzelfde pro gramma gereden, dus daar kijk ik wel naar uit." Of Van Goethem in zijn hoofd ook al bezig is met een eventuele deelname aan een grote ronde? „Die kans neemt nu wel toe, maar dat gaat vooral van mijn eigen vorm afhangen. Het rijden van een grote ronde is natuurlijk het ul tieme doel van elke wielrenner." „Ons eerste doel is handhaving in de eredivisie", zegt teamcaptain Berry Dallinga. „Maar we spelen natuurlijk ook voor een plaats in de play-offs", voegt hij daar direct aan toe. Vorig sei zoen lukte dat bijna. In principe zit het er dit seizoen ook in, al is dat gezien de sterkte van de concurrentie geen sine cure. Het ideale scenario is al duidelijk voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg. „We moeten hopen dat er weer een paar teams bovenuit steken en er een grote middengroep ontstaat, waarin alle offs. FOTO PAUL BREKELMANS ploegen wel eens punten laten liggen. Dan is alles mogelijk. Het wordt in ie der geval een mooie competitie." Met vier teams in de eerste divisie is Zeeland bovendien een regio gewor den die meetelt in de biljartwereld. Pearle Opticiens uit Sas van Gent en 's Lands Welvaren 1 AVH/VSS zijn hierin inmiddels vaste waarden. Treva promoveerde na het behalen van de ti tel in de tweede divisie ook naar dit ni veau en 's Lands Welvaren 2 AVH/VSS, kampioen in de derde divi sie, werd door de KNBB op basis van teammoyenne verzocht direct door te stoten naar de eerste divisie, toen daar een plaats vacant was. Wereldtoppers 's Lands Welvaren/Reedijk komt na het kampioenschap van vorig seizoen in het walhalla van het klassieke biljart (ankerkader 47/2,71/2 en bandstoten) uit. Peter de Bree, Danny Walhout en Robert van Stevendaal vormen het Zeeuwse hart van het team, dat aange vuld is met Johan Devos en streeft naar handhaving. Het is voor het vier tal bovendien een uitdaging te mogen spelen tegen wereldtoppers als Cau- dron, Jean Paul de Bruijn, Patrick Nies- sen en anderen. TEAMINDELINGEN vrijdag 14 september 2018 GO Nieuwe ploeg en nieuwe rol Arwin Willemsen Philippine Brian van Goethem verruilt het oranje van Team Roompot voor het rood van Lotto Soudal. fotobelga - Brian van Goethem Komend weekeinde gaat het bil jartseizoen officieel van start. Nog niet eerder kwamen zoveel Zeeuwse teams uit in de (sub)top van het driebanden en kaderbiljart. Dallinga.com bijt het spits af en heeft een dubbele doelstelling. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Berry Dallinga wil degradatie ont lopen en hoopt stiekem op de play- Eredivisie. Dallinga.com: Frédéric Caudron, Jean Paul de Bruijn, Steven van Acker en Berry Dallinga, aangevuld met de reserves, Raymond Ceulemans, Francis Forton, Jeffrey van Nijnatten en Koen Saver, Joey de Kok en Jean Paul de Kraker. Eerste divisie, poule 1. Pe arle Opticiens: Jens van Dam, Pascal Claus, Piet Rodts, Jeffrey de Witte en Richard de Bruijn. Reserves: Bart Rossel en Dion Berg- mans. Poule 2. 's Lands Welvaren 1 AVH/VSS: Francis Forton, Ronny Brants, Dirk Weer- emans, Andy de Bondt, Ton- nie van Iwaarden en Michael Vink. Reserve: Luc Winckel- mans. 's Lands Welvaren 2 AVH/VSS: Tom Persijn, Marcel Hopmans, Rudy Per sijn, Vic Herreweghe. Reser ves: Luc Huylebroeck, Wim de Kok en Rinus Pankow. Treva: Mehmet Gören, Dus- tin Jaschke, Lesley van Neyen, Allan Jensen, Patrick Vasseur en WimPelders. Re serves: Luc Peeters en Ro nald van Geyt. Topteam (kader 47/2,71/2 en bandstoten) 's Lands Welvaren/Reedijk: Peter de Bree, Danny Walhout, Ro bert van Stevendaal, Johan Devos. Reserves, Francis Forton en Bas Reedijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41