1 O CD O CL 12 ZEELANI Zeeuws onderonsje mogelijk uitgesteld Nick van der Lijke klimt 72 plekken Oud- is nu de coach Groene Ster strikt de bondscoach Een balletje geschoten met Kobe Bryant De kans is aanzienlijk dat het Keuken Kampi oen Divisie-duel tussen FC Dordrecht en FC Twente vanavond niet doorgaat. Dat meldden de Dordtenaren gisteren op Twitter. Door de landelijke politiestaking die gepland staat, is de kans aanwezig dat een aantal wedstrijden in het betaald voetbal niet doorgaat. Hoewel een flink aantal duels waarschijnlijk wel ge woon afgewerkt zal worden, staat de ontmoe ting tussen Dordrecht en Twente op losse schroeven. Daardoor moet Twente-spits Tom Boere zijn bezoek aan provinciegenoten Gé- rard de Nooijer (trainer van Dordrecht) en aanvaller Siebe Schets mogelijk uitstellen. Vanmiddag wordt de knoop doorgehakt. Wielrenner Nick van der Lijke kende een prima tweede etappe in de Sloveense wieler ronde Okolo Slovenska. Hij finishte gisteren als achtste en klom 72 plekken in het alge meen klassement. De dagzege in Strbske Pleso ging naar de Fransman Julian Alaphilippe. Van der Lijke kwam vijf tellen later over de streep. De Mid delburger, rijdend voor Roompot-Neder landse Loterij, kwam daardoor uit op een achtste plaats. Daardoor steeg hij liefst 72 plaatsen in het algemeen klassement. Hij stond 83ste, nu is hij de nummer elf in de rangschikking. Beker Bondscoach Max Tjaden is volgende maand de blikvanger van de Groene Ster Camps, een initiatief van zaalvoetbal-eredivisionist Groene Ster Vlissingen. De Oranje-coach is één van de trainers tijdens de tweedaagse zaalvoetbalkampen - officieel Rijkse Zaal- voetbaldagen - die in oktober tijdens de herfstvakantie in Vlissingen en Goes worden gehouden. Behalve Tjaden zullen ook Samir Yaqoobi en Hicham Benhammou trainingen geven. Ya qoobi is de huidige trainer van eredivisionist Groene Ster Vlissingen en Benhammou zijn voorganger. Oreel WK De 37-jarige Franke volgt bij het vrouwenteam van BC Vlissingen Arjan de Bruin op, die na drie sei zoenen de overstap maakte naar het mannenteam van Barons uit Breda. Drie jaar geleden was Franke ook al gepolst voor deze functie. „Toen had ik wel interesse, maar waren mijn kinderen nog te jong. Nu zul len Finn (8) en Izis (6) geregeld als mascottes van het team meegaan in de bus en langs de kant zitten. Zo ben ik er zelf ook mee opgegroeid. Bovendien heb ik altijd nog wel een goede oppas achter de hand als dat nodig is." Haar grootste uitdaging voor dit seizoen is de smalle selectie van de tweede divisionist, die in totaal uit negen vrouwen bestaat. „Het is wel een mooi mix van een paar jonge meiden, een aantal vrouwen in de kracht van hun leven en twee rou tiniers. Het is wel zo dat niet ieder een altijd op haar ideale positie kan spelen. Ideaal zou toch minimaal tien speelsters zijn, zodat je op ie dere positie dubbel bezet bent. Om nieuwe aanwas te werven, hebben we getracht via de HZ internatio nale studenten aan te spreken. Daar kwam alleen één jongen op af, dus dat schoot voor ons niet op." Coaching Franke hoopt als coach haar eigen ervaring over te kunnen brengen op de groep. „Maar hoe doe ik dat? Ik kies daarbij bewust voor een po sitieve manier van coaching. Vanaf de kant kun je heel gemakkelijk van alles roepen, maar wanneer je als speelster een verkeerde pass geeft, weet je dat zelf donders goed. Dat hoef ik dan echt niet nog een keer 3TEGEN3 te roepen. Bovendien wordt je daar als coach ook echt niet vrolijk van. Voor mij zijn inzet en plezier de be langrijkste elementen van de sport. Dan volgen de resultaten vanzelf." Tijdens de trainingen van Franke staat plezier dan ook op één. „Zo doen we de warming-up vaak in Ik heb geen ambitie meer om zelf als speelster het team aan te vullen een spelvorm als 'tikkertje'. En ik hamer heel erg op de teamspirit. Ligt er iemand op de grond? Dan raap je die op." Toch valt het coa chen haar nog niet zo makkelijk. „Als coach ben ik natuurlijk een groentje. Ik heb ooit wel wat jeugd getraind, maar dit is toch best lastig. Het liefste zou ik zelf nog het veld in rennen. Maar dat gaat niet meer, ik heb allebei mijn kruisbanden af gescheurd. Met basketbal ja. Af en toe speel ik op de training nog wel met een brace om met die meiden mee, maar ik heb dus geen ambitie meer om zelf als speelster het team aan te vullen." Spelsystemen Qua spelsystemen heeft Franke ook direct de nodige veranderingen doorgevoerd. „Ik merkte dat we moeite hadden met de vele ver schillende spelsystemen, dus ik heb het teruggebracht naar drie forma ties. Je kunt er beter drie goed be heersen, dan zes half uitvoeren. En als het goed gaat, kunnen we er al tijd nog eentje extra aan toevoegen. Met zo'n jong team vind ik wel dat je voor de 'fast break' moet gaan. Het leuke van het spel is toch de bal pushen en zo snel mogelijk uitspe len." Hoe ver het team het dit seizoen onder Franke kan schoppen, is voor haar nog een groot vraagteken. „Ik kan nu wel iets roepen, maar het is heel lastig om onze tegenstanders goed in te schatten. We zitten in een compleet nieuwe poule ten op zichte van de afgelopen jaren. Alle tegenstanders komen uit Oost-Bra bant en Limburg." Zondag om 15.30 uur start de competitie voor de vrouwen van BC Vlissingen, met een uitwedstrijd bij Kimbria in Maastricht. vrijdag 14 september 2018 GO VOETBAL WIELRENNEN 1 Nick van der Lijke kende een goede dag in Slovenië, foto cor vos ZAALVOETBAL In Vogelwaarde staat morgen de Bosse Pie- lenloop op het programma. Om 14.45 starten de jeugdwedstrijden (900 meter). Een kwartier later zijn de volwassen atleten aan de beurt. Zij kunnen kiezen tussen parkoersen over 4600, 9400 en 13300 meter. De inschrijving vindt plaats bij voetbalvereniging Vogelwaarde, aan de Bossestraat. De rolstoelbasketballers van RBVM begin nen het seizoen met een verre uitwedstrijd. Morgen spelen ze op de eerste competitiedag in Den Helder tegen High Five en Cracker jacks. De Middelburgers hebben het kampi oenschap dit seizoen als doel gesteld. In de Kop van Noord-Holland moet de eerste bouw steen voor dat succes worden gelegd. Domburg heeft de slechte reeks in het bekertoer nooi gisteren doorgezet. Het won al zeker tien jaar niet in eigen huis en verloor gisteren ook de derby tegen aartsri vaal De Noor mannen: 1-6. Lars Oreel was gisteren de beste Zeeuw in Olympia's Tour. De wielrenner uit Goes, rijdend voor Destil- Parkhotel Val kenburg, werd vijftigste in Hel- lendoorn. Ploeg genoot Timo de Jong eindigde op plaats 95, Jarno Mobach werd 83ste. i De Zeeuwse af vaardigingen voor het WK wielrennen in Innsbruck, eind september, blij ven binnenstro men. Mecani cien Frans de Brouwer is de derde Zeeuw die afreist. Op pzc.nl/sport legt hij uit wat hij doet. Bij Franke staat plezier op één Terwijl Astrid Franke zich op maakt voor de training staan er welgeteld twee basketbalsters gereed in de zaal. „Als het goed is, zitten er nog drie in de kleed kamer", somt ze de trainingsop komst van deze avond op. „Dit is een gemiddelde opkomst. We zouden er heel graag nog wat aanwas bij krijgen, want met vijf speelsters op een training ben je beperkt in je mogelijkheden." Menno Kole Vlissingen Astrid Franke hamert vooral op inzet en teamspirit, foto ruben oreel - Astrid Franke Hef 3x3 basketbal- event dat recent in Vlissingen werd gehouden, de Vlis singen Playground Tour, ziet Franke als een belangrijke impuls voor de sport. „Met Jesper Jobse heb je natuurlijk een fantastische ambassadeur, die het heel goed doet." Ooit speelde Franke zelf één van de eerste 3x3-toernooien. Ze graaft nog eens goed in haar geheugen: „Dat was het Adidas World Championship Street Basketball in 1998 in Parijs. Destijds hadden we eerst de voorron des in Breda gewon nen en vervolgens ook het eindtoernooi in Rotterdam. Toen mochten we naar Pa rijs, onder de Eiffelto- ren spelen. We kwa men tegen enorme Russinnen te staan, waarbij je twijfelde of het nou mannen of vrouwen waren." Dat toernooi wonnen ze niet, weet Franke nog. „Maar het was wel een hele mooie erva ring. Kobe Bryant was er als collegekid aan wezig op zijn eerste Europa-tour. Kan ik toch maar mooi zeg gen dat ik met hem een balletje heb ge schoten..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40