Gratis sterilisatie voor katten van minima 7 SCHELDEMOND KEUKEN OP ZONNE-ENERGIE De nieuwe keuken in gebouw De Wielingen is gisteren officieel geopend. Ruim 400 leerlingen van het Scheldemond College koken sinds kort 'makkelijk, snel en duurzaam'. De meeste professionele koks koken nog het liefst op gas, weet meesterkok Sjaak Jobse. „Ze willen een vlam zien en daar af en toe hun handen aan branden. Onzin natuurlijk; fijner, makkelijker en sneller dan inductie koken bestaat eigenlijk niet." Jobse mag dan ge pensioneerd zijn, de ontwikkelin gen gaan niet aan hem voorbij. Hij draaft nog op bij veel 'food- evenementen' en was direct be reid om de nieuwe keuken in het gebouw van de vmbo- en mavo afdeling te openen. „Op voor waarde dat ik met de kinderen mocht werken. Voor alleen een lintje knippen, kom ik niet." Het samenwerken met de Schel- demondleerlingen beviel Sjaak Jobse uitstekend. „Voor hen is ko ken op inductie net zo eenvoudig als het hanteren van hun telefoon tje. Bij mij kost het wat meer moeite. Ik vind het fantastisch wat ze allemaal al kunnen." Inductie Chanty, Yusra (beiden 16) en Aniscia (15), leerlingen 'mens en gezondheid' van klas B4B, glimla- chen verlegen. De omschakeling van gas naar inductie was inder daad een eitje bij aanvang van het schooljaar, bevestigen ze alle drie. Maar de gerechtjes die Sjaak met hen maakte ter gelegenheid van de officiële opening van de keuken, waren voor hen wel echt nieuw. Garnalen zijn normaal te duur les materiaal, en zeewier, gele cour gette en witte wijn zijn ook geen ingrediënten die standaard in de keuken zijn te vinden. De meiden zijn er van door drongen dat 'hun' nieuwe keuken veel duurzamer is dan de oude Voor hen is koken op inductie netzo makkelijk als het hanteren van hun telefoontje was. De docenten hadden hen al eerder uitgelegd dat er niet voor niets vijfhonderd (500!) zonnepa nelen op het dak van de school zijn gelegd. Als Sjaak Jobse nog maar eens uitlegt dat ze niet alleen duurzaam maar ook veiliger ko ken, knikken ze alle drie. Ongeluk jes komen minder voor. Geen ver brande handen of vingers én geen aangebrand voedsel. „Op inductie kan je het eten makkelijk warm houden. Na uren op stand één is het eten niet aangebrand, maar nog wel mooi op temperatuur." En, ook niet onbelangrijk in de keuken, benadrukken Jobse en kookdocent Niels van Dijk, is dat de inductieplaten makkelijk zijn schoon te maken. Eugène Fagg, directeur van het Scheldemond, hoort de loftuitin gen van Sjaak Jobse met genoegen aan. Hij meldt trots dat het college hard op weg is een 'echt duurzame school te worden'. „Naast het gas- loos koken in de nieuwe keuken en de zonnepanelen voor dekking van de hele energiebehoefte van De Wielingen, voeren we steeds meer ledverlichting. Ook het ge scheiden inzamelen van afval gaan we verbeteren. En vandaag kunt u zien dat we onze leerlingen leren hoe ze een gezonde maaltijd klaar maken." Film By The Sea heeft met hulp van de Lions Club Vlissingen het Filmboekenbal georganiseerd. De opbrengsten van de door de Lions verkochte sponsorpakketten gaan naar de door de Lions geselecteerde goede doelen. Wij danken onderstaande sponsoren voor hun bijdragen. VLISSINGEN Om het overschot aan kittens tegen te gaan, houdt Dierenvoedselbank Walcheren een gratis sterilisatie- en chipactie voor huisdieren van mensen met een minimum inkomen. De stich ting betaalt het van de opbrengst van de Rabo Clubkasactie. Die le verde dit voorjaar 1550 euro op. Mensen met een minimum in komen die lid zijn van de Dieren voedselbank en een vruchtbare kat of ongechipte hond hebben, kun nen zich aanmelden. „Dat zijn vaak de mensen die sterilisatie van hun kat achterwege laten en bij wie dus nestjes kittens komen of de kater de hele buurt dekt. De ei genaren hebben wel een verwij zing nodig van een instantie. Ge lukkig zijn er al veel instanties die naar ons verwijzen", zegt Jolanda Lichtenberg uit Vlissingen, op richtervan de stichting die 640 le den telt. „Onder meer Orionis, het maatschappelijk werk, de Voedsel- bank, Emergis en andere hulp stichtingen." Sterilisatie van een kat kost gauw tussen de zeventig en hon derdvijftig euro. Samen met de dierenartsenpraktijk van Bert Diender in de Dr. Stavermanstraat zijn afspraken gemaakt voor de be handeling. Inmiddels hebben zich al 25 honden- en katteneigenaren gemeld om hun dier te laten chip pen. Ook hebben zes mensen een kat aangemeld voor castratie of sterilisatie. vrijdag 14 september 2018 WA 'Makkelijken duurzaam leren koken' René Hoonhorst Vlissingen De nieuwe keuken op zonne-energie wordt ingewijd door Chanty, Sjaak Jobse, Yusra en Aniscia (vlnr). foto ruben oreel - Sjaak Jobse, meesterkok Aannemingsbedrijf Letzer BV - Automobielbedrijf Dijkwel - Automotions Groep BinnenUit - Boka Bizarro Beach - de Drukkerij - De Groei Company - De Gulden Stroom De Zeeuwse Alliantie - Den Boer De Ruiter - Dickmik BV - Dutch Vermin Solutions (DVS) Havenwerk Zeeland - Hotel restaurant Piccard - Hotel-Café-Restaurant Solskin - Hypotheekbeurs Jachtwerf Oostwatering Veere bv - Koole Controls BV - MEDIA58 - Melse tweewielers Noordhout Aannemers - Bouwbedrijf BV - Ponyhof - Projecten Met Verve -Scalda Facilities BV Schipper Groep - St. Madammen en Meneren Running Zeeland - Stichting ZIGZAG T I Wondergem BV - Ten Duyne Beheer B.V. - Theelen en Partners - UnitlT Solutions BV University College Roosevelt - Zichtbaar Powered by Lions Club Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35