Dit jaar meer vuur werkvrije zones I SGP, CU en PvdA trekken bijthondenmotie in 6 Tegen gevaarlijke baasjes helpt geen algemene bestuurlijke verordening, vindt een meerderheid van de raad Vlissingen. En tegen gevaarlijke hondenrassen heeft 'Den Haag' al beleid in de maak, al duurt dat wel heel lang. SGP, Christenunie en PvdA onder steunden een strenger beleid tegen bijtgrage honden niet. De maatre gelen die de gemeentelijke verorde ning biedt zijn voldoende om te kunnen optreden, vonden onder meer LPV, GroenLinks, soPlus en POV. „Voor ernstige incidenten hebben we de politie. Een ver plichte gedragscursus biedt weinig soelaas. Er zijn gewoon mensen die niet met een hond kunnen om gaan", zei Henk Jansen (soPlus). Boos De reactie in de raad maakte Lilian Jansen (SGP) boos: „Slachtoffers worden in hun hemd gezet." „Moe ten we maar toegeven aan mensen die toch niet luisteren?", vroeg Coen van Dalen (CU). De indieners van de motie voor hardere aanpak van eigenaren van risicohonden trokken de motie in. „We laten hem boven de markt hangen", stelde Van Dalen. De apv werd wel aangepast om woonoverlast harder aan te kunnen pakken. Mensen die hun huis en erf ernstig verwaarlozen en zware overlast geven, of wiens huurders zich misdragen, kunnen voortaan na waarschuwingen voor tien da gen tot vier weken de toegang tot huis en erf ontzegd worden. De jaarrekening werd met wat gemopper om de vertraging bij de accountant unaniem aangenomen. Alleen Coen Bertijn van het CDA uitte zijn ongenoegen over het ont breken van enig nieuw beleid. De 15 miljoen die overschieten op de jaar rekening van 2017 gaan naar de al gemene reserve, die immers 143 miljoen euro in de min staat. Minus ruim negen ton voor de salaris- en uittredingskosten van de ontslagen bibliotheekmedewerkers voor wie bij ZB en gemeente geen nieuwe werkplaatsen zijn. Gebouwen Ook het plan om te snoeien in het aantal gemeentelijke gebouwen en sportvoorzieningen werd aangeno men. In maart volgend jaar moet de raad besluiten welke redenen gel den om een gebouw af te stoten of te behouden. In augustus 2019 moet in overleg met de gebruikers duide lijk worden wat er met een gebouw of sportvoorziening gebeurt. Ver volgens moet de bezuiniging van 1,5 miljoen euro structureel op de ex ploitatiekosten in vijfjaar tijd ge haald worden, 'zonder de leefbaar heid en welzijn van wijken en ker nen uit het oog te verliezen'. Onze ker is wel of de financieel inspec teur akkoord gaat met de kosten van de extra mankracht die de klus vergt: 1,15 miljoen euro. Maar dat is eenmalig. Of het afsteken van vuurwerk op die plekken dit jaar ook al echt ver boden zal zijn, moet nog blijken. Het college van B en W - en in het bijzonder de burgemeester - moet hierover gaan praten met omwo nenden en de betrokken organisa ties. En al voor 12 november wil de raad weten voor welke zones een verbod komt. De gemeenteraad dringt er al lan ger op aan om meer vuurwerkvrije zones aan te wijzen. Op de Vlas markt gold de laatste twee jaar een verbod, nadat in 2015 veel overlast en schade was aangericht met vuurwerk. Maar die straat is nog al tijd de enige plek waar tijdens de jaarwisseling niks de lucht in mag worden geschoten. Burgemeester Harald Bergmann had de gemeen teraad al laten weten dat hij in no vember bekendmaakt welke maat regelen hij gaat nemen voor de jaar wisseling. PvdA, GroenLinks en Christenunie vinden dat te laat. Om een vuurwerkvrije zone aan te wijzen, moet een besluit genomen worden en daartegen kan bezwaar worden gemaakt. Als dat besluit pas in november valt, lukt het ook dit jaar weer niet om meer vuurwerk vrije gebieden aan te wijzen. Een motie van PvdA, GroenLinks en Christenunie om versneld overleg te voeren, heeft brede steun gekre gen. Alleen WD stemde tegen. Stedentrip in kerstsfeer 2 of 3 dagen Londen v. za 24-11 en vr 7-12 3 dagen Parijs v. vr 7-12 v.a. 129,-- rit! ®oe'< nu a'onze kerstreizen! Beverwijkse Bazaar za 6 oktober 35,-- Dagtocht Maastricht do 18 oktober €35,- Annie M.G. Schmidt za6okt,za17nov €85,-- The Night of the Proms 10-daagse wintersportreis Kirchberg v. vr25-01-2019 v.a. €799,-- Kerstconcert in de Doelen za 15 december €54,- 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 v.a. €745,- Kerstarrangement Soldaat van Oranje wo 26 december 165,- IN DE REGIO Vierde editie Outrun CF Rondleiding Park Toorenvliedt Scoutiviteit MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 14 september 2018 WA Raad pakt baasjes toch niet extra aan Claudia Sondervan Vlissingen Bullterrier met muilkorf. FOTOGETTY IMAGES. Vuurwerk afsteken wordt dit jaar in Middelburg op meer plekken verboden om mensen en dieren te beschermen. De gemeente raad wil met name plekken als woonzorgvoorzieningen (ook voor ouderen), kinderboerderij De Klepperhoeve, vogelopvang De Mikke en het uitgaansgebied rond de Vlasmarkt en het Tym- paanplein aanwijzen als vuur- werkvrije zones. Maurits Sep Middelburg De grootste overdekte markt van Europa! Maastricht is magisch! Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam Hét muziekfestival van klassiek en pop! Met o.a. Milow, Seal en Suzanne Vega za 24 november 79,-- Kerstconcert met Deo Cantemus onder leiding van Hans van Blijderveen Matineevoorstelling inclusief kerstdiner Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl VLISSINGEN In Vlissingen wordt morgen de vierde editie van Outrun CF Nederland geor ganiseerd. Organi sator en initiatiefne mer Samantha Ei sing is onlangs overleden op 27-ja- rige leeftijd aan de gevolgen van Cystic Fibrosis. Flaar wens was om de Outrun CF jaarlijks te orga niseren rond haar verjaardag. Door middel van de Outrun wordt er geld ingezameld voor onderzoek naar Cystic Fibro sis. De run begint om 14.00 uur ter hoogte van het koopvaardijmonu- ment op de Boule vard in Vlissingen. Deelname is gratis. MIDDELBURG IVN Walcheren or ganiseert morgen een rondleiding door Park Tooren vliedt. Vertrek om 13.30 uur vanaf de hoofdingang van het park (Koude- kerkseweg). Tijdens de wandeling wordt een bezoek ge bracht aan Vogel en Zoogdieropvang De Mikke. Deelname kost drie euro voor volwas senen en 1,50 euro voor kinderen tot twaalf jaar. Vooraf aanmelden is niet nodig. VEERE In Zeeland wordt twee keer per jaar de Zeeuwse Scou tiviteit georgani seerd. In het week end van 14 tot en met 16 september komen ongeveer vierhonderd scouts naar Veere. Het weekend zit vol workshops, trainin gen en activiteiten. Meer informatie: www.zesc.nl. DREISCHOR Piet van Die uit Papendrecht is dominee, lief hebber van popmuziek én een groot fan van Johnny Cash. Genoeg aanknopingspunten om een Johnny Cash-kerk- dienst op poten te zetten. Zondag 23 september wordt deze gehouden in de Adriaanskerk in Dreischor. De muziek wordt gespeeld door de band Cashflow3, die werd opgericht nadat Van Die een paar jaar terug in zijn kerk een bijeen komst over Johnny Cash had gehouden. De dienst trekt doorgaans veel publiek, zowel gelovigen als niet-gelovigen. De gratis bijeenkomst in de Adriaanskerk in Dreischor begint om 16.00 uur. foto marcel hakvoort ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur: Weekmarkt; BIGGEKERKE Krommenhoeke 7, 09.00-14.00 uur: Kinderkledingbeurs; DOMBURG Diverse locaties, 0.a. kerk en badhotel vanaf 13.00 uur: Jazz by the Sea; GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00-12.00 uur: Workshop 'GPS voor wandelaars en fiet sers met smartphone'; 13.00- 14.30 uur: Workshop 'Geldza ken, begrijp jij het?'; KOUDEKERKE Wielemakers- baan 4,10.00-17.00 uur: Gratis openstelling privétuin; MIDDELBURG Kloostergan gen, 08.00-18.00 uur: Ten toonstelling 'Achter de scher men van migratiemanage- ment'Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor (50+); Fluize 's Hertogen bosch, 12.00 uur: Vertelling 1.v.m. 'Dag Van De Chocola'; Kruitmolenlaan 125,19.00- 22.00 uur: Jeugdcafé voor 12- 18 jaar; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Benefietconcert Sander van Marion (orgel), Ankie Kal- jouw (panfluit) en Vocaal En semble Voice Four; OOSTKAPELLEDE Bosch- hoek, 19.30-23.00 uur: Jazz by the Sea met optreden The Storyville Jassband; OOST-SOUBURG Open Haven, 13.30-16.30 uur: Tentoonstel ling 'Kom en Zie!' over ont moetingen met inwoners van Palestina en Israël; VEERE Scoutscentrum, vanaf 17,00 uur: Zeeuwse Scoutivi teit met workshops fotografie, EHBO en boogschieten; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, 09.00 uur - Peu- tergym; Werkplaats Kipvis, 09.00-15.00 uur: Basiscursus klussen voor vrouwen; Cine- City, overdag: Film by the Sea; WESTKAPELLE Markt, 10.00- 19.00 uur: Seizoensmarkt; Kasteel van Batavia, 21.30 uur: Jazz by the Sea met Cham pagne Charlie. POPDOMINEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34