VDS Staalbouw zit in problemen 4 De provincie wil weten: hoe reis jij door Zeeland? Vanavond: Award Ceremony Justitie in België vraagt om uitlevering Marijn G Dure koffers, computers, fototoe stellen en laptops, G. kreeg ze alle maal mee zonder een cent te beta len. Verkopers, veelal van Vlaamse komaf, werden slachtoffer van G.'s doortrapte truc en liepen zo dui zenden euro's mis. G. werkte volgens een vast pa troon: reageren op een advertentie en een afspraak maken om de deal af te ronden. Als er ter plekke be taald moest worden, gebruikte G. een betaalapp die niet van echt te onderscheiden was. Geld leek keu rig overgemaakt, maar in werkelijk heid was er niet één euro gestort. Verkopers die G. vertrouwden om dat hij onder meer zijn echte pas- poortgegevens had achtergelaten, kwamen daar pas dagen later ach ter. G. bleef lange tijd uit handen van de politie en gedupeerden. Zelfs toen televisiemaker Alberto Stege man in maart naar Middelburg kwam om G. te ontmaskeren, kwam het niet tot een aanhouding. Pas twee weken geleden werd G. op basis van Stegemans bevindingen in de boeien geslagen. „Hij kwam op mij over als een be trouwbaar persoon", zegt Amster dammer Wouter van der Krol die zijn dure Apple-computer aan G. meegaf maar zijn 3.000 euro nooit kreeg. „Ik heb meteen aangifte ge- Mijn zaak had geen prioriteit bij de politie. Ik ben blij dat hij nu eindelijk is opgepakt daan en de politie camerabeelden van de verkoop en G.'s paspoortge- gevens gegeven. Maar mijn zaak had geen hoge prioriteit bij de poli tie. Ik ben blij dat hij nu eindelijk is opgepakt." Tweede kans Omdat G. vooral Vlaamse slachtof fers maakte, heeft de Belgische jus titie het onderzoek overgenomen. De onderzoeksrechter van het par ket Gent heeft al twintig aanklach ten verzameld en het is niet uitge sloten dat er nog meer bijkomen. Jan Herbots, van wie G. een jaar terug een dure koffer meenam in Westerlo, zegt G. nog één keer aan de telefoon te hebben gehad. „Ik gunde hem een tweede kans en heb hem gevraagd de koffer terug te brengen. Zo jong en dan al oplichter zijn, dat wil toch geen mens? Maar hij leek niet onder de indruk van wat ik zei." Alberto Stegeman spoorde de ge slepen G. voor zijn aanhouding op in een fotozaak in Middelburg. Daar stond G. op het punt een peperdure camera te verkopen, een toestel dat hij nota bene een dag eerder in Bel gië met de nep-app had aange schaft. „Waarom zoek je geen fat soenlijke baan?", wilde Stegeman van hem weten. G. reageerde koel tjes: „Jij hebt jouw baan, ik heb mijn baan." Veel meer wilde hij niet zeg gen. Scholieren, forensen en senioren uit Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen kunnen tij dens drie bijeenkomsten hun zegje doen over de vervoersmo gelijkheden in hun regio. Het Ministerie van Infrastruc tuur en Waterstaat en de provin cie willen weten hoe Schouwen- Duivelanders en Zeeuws-Vla mingen reizen als er geen of niet altijd een auto beschikbaar is. En uiteraard hoe lang ze onderweg zijn en tegen welke vervoerspro blemen ze dan mogelijk aanlo pen. Ministerie en provincie zoe ken in beide regio's scholieren (middelbare school en mbo), fo rensen en senioren vanaf 65 jaar. Per groep wordt een bijeen komst georganiseerd die wordt geleid door een medewerker van onderzoeksbureau Kantar TNS (voorheen TNS Nipo). De drie bijeenkomsten vinden plaats op 3 en 4 oktober in Goes. Forensen zijn 3 oktober van 18.00 tot 20.30 uur welkom. Een dag later mogen senioren (14.00 tot 16.30 uur) en scholieren (17.30 tot 20.00 uur) aanschuiven. Bij de avondbijeenkomsten wordt voor eten gezorgd. Elke deelne mer ontvangt tevens een waar debon van 50 euro. Indien ge wenst worden deelnemers gratis gehaald en gebracht met een taxibusje. Film en Literatuur Award Pty(MM de, l/oJejuJtij, Le Prix TV5M0NDE l/od, de, bedbe, De Sylvia Kristel Award dmWejbde, Bewindvoerder Benne van Leeu wen van Van Leeuwen De Waard Advocaten in Goes kan nog niets zeggen over de achtergrond van de financiële problemen waarin VDS verkeert. Hij heeft en kele dagen nodig om een scherp beeld te krijgen, laat hij weten. Op de golven van de bloeiende offshore (wind)industrie is VDS de laatste jaren flink gegroeid. De kade aan de Westhofhaven in het Sloegebied ligt aan diep vaarwater, waardoor het bedrijf werk kan ver richten voor grote spelers als Van Oord, Boskalis, Allseas en Vroon. VDS heeft sinds vorig jaar ook een terminal in Rotterdam. Daarnaast kocht het constructiebedrijf Nami Constructions in Ridderkerk. Dakzij NAMI's expertise kan VDS onder meer draagconstructies voor de olie- en gasindustrie leve ren. VDS heeft ook een vestiging in de Groningse Eemshaven. Door de uitbreiding is het aantal vaste arbeidsplaatsen opgelopen naar 85. Tegelijkertijd houdt het bedrijf 125 flexwerkers aan het werk. Met de aankoop verwachtte VDS vorig jaar dat de jaaromzet stijgt van 28 miljoen naar 36 mil joen euro. VDS kwam eind vorig jaar in het nieuws door een conflict met ha venbedrijf Zeeland Seaports. Het staalbedrijf onderhandelde drie jaar lang over aankoop of pacht van een aangrenzend stuk grond en een strook water. VDS achtte uit breiding van de kade noodzakelijk om te kunnen groeien, maar zei dat het havenbedrijf zich star op stelde. Het stuurde daarom een brandbrief naar de provincie, de grootste aandeelhouder van het havenbedrijf. Koop bleek voor het havenbedrijf een stap te ver, pacht kon wel. Maar volgens VDS-direc- teur Robert van der Loos stelde het havenbedrijf 'absurde eisen aan een langlopende pachtovereen komst'. Zeeland Seaports vroeg onder meer een bankgarantie. jBKr T - TT7T—r -7,7 U wordt om 18.15 uur ontvangen in de foyer van CCXL met een drankje en amuse. De Award Ceremony is van 19.00 tot ongeveer 20.15 uur. Haal je ticket op www.filmbythesea.nl vrijdag 14 september 2018 4Televisiema- ker Alberto Stegeman (links) onder vraagt Marijn G. in de Lange Delft in Mid delburg. Middelburger (21) lichtte op met nep-betaalapp Justitie in België heeft Neder land om uitlevering gevraagd van Marijn G. uit Middelburg. De 21-jarige Zeeuw wordt verdacht van een reeks oplichtingszaken met een nep-betaalapp. Volgens een woordvoerder van het par ket in Gent liggen er in België minstens twintig aanklachten tegen G. Eldridge Pentury Middelburg - Wouter van der Krol, gedupeerde GO Frank Balkenende Middelburg Meedoen kan door een e-mail te sturen naar Kantar TNS: kan- tarQS@kantar.com. 1 4 A Busstation Terneuzen. ARCHIEFFOTO PETER NICOLAI VDS Staal- en Machinebouw in Vlissingen heeft betalingspro blemen. Het bedrijf heeft voor lopig uitstel van betaling gekre gen. Frank Balkenende Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32