g-3 Smeer tolgeld niet verder uit Terneuzenaar hoeft cel niet in voor bedreiging Koekeloeren Ze komen gewoon Droogte velt zeker 1000 hectare aan uien 2 KAZERNE VERHUIZING Commentaar Is het verstandig dat de Westerscheldetunnel meebetaalt aan een fietstunneltje in Terneuzen? De alarmbellen gaan al rinkelen als iemand voorstelt de tekorten op het fietsvoet- veer te dekken met tunneltol. Dan weet je toch genoeg? Maar de lokale politiek is verdeeld over deze financiering. Valuepark Terneuzen, de Westerscheldetunnel, Dow, de provincie en de gemeente Terneuzen, de vijf partijen die het tunneltje samen betalen, hebben er geen moeite mee. De inkomsten van de Westerscheldetunnel worden al breed ingezet. Met de tol wordt ook de Sluiskiltunnel betaald. En de aanleg van het grote nieuwe verkeersknooppunt Drie Klauwen bij 's-Heerenhoek is mede afhankelijk van de tol. Met een beetje goede wil past het fietstunneltje daar wel bij. De Drie Klauwen en de Sluiskiltunnel zijn goed voor de doorstroming. Het fietstunneltje ontlast de toegangswegen. Ook nuttig. Terneuzen heeft zich recent fel verzet tegen het gebruik van tolgeld voor de Drie Klauwen. Zonder succes. Kennelijk acht de gemeente de tijd rijp om zelf eens minder recht in de leer te zijn en zo een voordeeltje te pakken. Op de totale exploitatie van de tunnel is honderdduizend euro klein bier. Maar het gaat om het principe. Wat hebben inwoners van Hulst of Goes aan dat tunneltje? Zij willen gewoon zo snel mogelijk tolvrij naar de overkant. Elke dag langer betalen is onwenselijk. Daarom is het beter om de tol niet verder uit te smeren over allerlei nieuwe projectjes. Inwoners van Hulst of van Goes willen zo snel mogelijk tolvrij naar de overkant Dat heeft de rechtbank Zeeland- West-Brabant gisteren bepaald. Het Openbaar Ministerie eiste twee weken terug nog een halfjaar ge vangenisstraf tegen de Terneuze naar. C. trapte op 8 maart in dronken toestand een ruit en deur in bij zijn ex-vriendin, omdat ze weigerde te praten over hun relatie. Exact een maand later kreeg hij ruzie met een man in een Terneu- zens café. C. sloeg hem meerdere keren in het gezicht, waarbij het slachtoffer een tand verloor. Buiten richtte C. zijn woede op twee agen ten. De Terneuzenaar wil weten waarom hij zo agressiefis. Daarvoor wordt hij nu behandeld. Verder De Terneuzenaar wil weten waarom hij zo agressief is. Daarvoor wordt hij behandeld vindt de rechtbank een celstraf in strijd met de voorwaardelijke isd- maatregel. C. zal zich verder regel matig moeten melden bij de reclas sering en wordt meermaals gecon troleerd op alcohol- of drugsge bruik. ALMANAK Na drie weken in groep 3 heeft David helemaal zijn draai gevon den. Na drie dagen eigenlijk al. Hij was er dan ook helemaal aan toe om nieuwe dingen te leren. Met lezen is hij verder dan klas genootjes, maar rekenen geeft hem veel uitdagingen. Dat vraagt natuurlijk wel de nodige aan dacht tijdens de les. Dus dat kleuters met wie hij vorig jaar nog in de groep zat soms door het raam van zijn klas koekeloe ren, nee, dat vindt David maar niks. „Pap, vandaag stonden ze er wéér. Maar ik heb die ukkies weggestuurd hoor. Ja zeg, zo kan ik me toch niet concentreren?!" Al straatnamen voor Scheldewerf Parkeren mogelijk bij Kenniswerf TERNEUZEN Toeslag student met handicap Verontreinigd Door langdurige droogte en hoge temperaturen zijn deze zomer in Zeeland zeker 1000 hectare aan uien gesneuveld. Die inschatting maakt bestuur der Adrie Bossers van landbouwor ganisatie ZLTO. Op de site Akker- wijzer.nl spreekt Bossers van een ramp voor zuidwestelijk Neder land. Zeeland is de uienprovincie van Nederland. Ook de grote han delsbedrijven zitten er. In de uien is de situatie drama tisch. Sommige boeren ploegen de uien maar onder omdat ze niet oogstbaar zijn. Op andere percelen is de opbrengst soms niet meer dan 20 procent. Vrijwel heel Zeeland is getroffen, waarbij Tholen en Oost- Zeeuws-Vlaanderen er positief uit springen. Volgens Bossers zullen landelijk 40 procent minder uien worden geoogst. Uien wortelen niet diep en zijn daardoor snel ge voelig voor droogte. Aardappelen In de aardappelen is ook schade. De ZLTO-voorman denkt dat er 25 tot 30 minder consumptieaardappelen van het land komen. Landelijk is dat zo'n 20 procent. Daarnaast hebben ook trips - kleine insecten - voor veel schade gezorgd, met name in de uien. vrijdag 14 september 2018 De 31-jarige G.C.hoeft niet naar de gevangenis voor zijn geweld dadige gedrag afgelopen maan den in Terneuzen. Maar pleegt hij binnen twee jaar opnieuw een strafbaar feit, dan wordt hij meteen in een inrichting voor stelselmatige daders (isd) ge plaatst. Bas Bareman Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Nog aan te leggen wegen tussen Het Dok en de Willem Ruysstraat - onder meer in bouwpro ject Ketelmakerij - heb ben alvast een naam. De straatnamen in het Vlis- singse deelgebied Schel dewerf verwijzen naar beroepen die er werden uitgeoefend. Straatna men als Dokwerker, Ke telmaker, Plaatwerker, Touwslager en Zeilmaker maken alle bewoners en bezoekers meteen duide lijk wat voor mensen er vroeger werkten. Albion- kade verwijst naar een befaamd hotel dat er vroeger stond. De nieuwe brug, die over twee jaar over het water ligt, krijgt de naam Dokbrug. VLISSINGEN Drie dagen lang wordt er onderzoek gedaan naar het parkeren in de wijk Kenniswerf in Vlissin- gen. Van 20 tot en met 22 september laat de ge meente bekijken hoe de auto's staan bij de bedrij ven en onderwijsinstellin gen in het gebied. Dins dag 18 september kun nen belangstellenden van 08.00 tot 18.00 uur bin nenlopen bij het gebouw van de gemeentelijke af valverwijdering aan de Edisonweg 9 om hun me ning te geven. De par- keervisie Kenniswerf moet begin volgend jaar klaar zijn. Gehandicapte studen ten staan voor hogere kosten en kunnen min der gemakkelijk een bij baantje doen. De rijks overheid schrapte bo vendien een extra toe lage voor deze groep. Terneuzen verhoogt daarom de toeslag voor gehandicapte studen ten naar 350 euro per maand. Inwonende stu denten konden eerder in Terneuzen 100 euro krijgen, uitwonenden 150 euro. Vakbond CNV en de Landelijke Studenten vakbond (LSVb) voer den actie voor een ho gere studietoeslag. Komen de Zowel gedeputeerde Carla Schönknecht als de Vlissingse wethouder Albert Vader reageert ontspannen op de brief die staatssecretaris Barbara Visser (VVD, Defensie) deze week naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. De verhuizing van de mari nierskazerne van Doorn naar Vlis- singen ligt op koers, maken zij eruit op. Het besluit is in 2012 ge nomen en niets wijst erop dat het kabinet terugkrabbelt. Weliswaar baart de leegloop van het Korps Mariniers de staatsse cretaris zorgen, maar de uit stroom bij het Korps Commando troepen en de Luchtmobiele Bri gade blijkt zelfs nog groter. En dat terwijl die helemaal niet te klagen hebben over een drei gende verhuizing naar een uit hoek van het land. Dus is dat niet het doorslaggevende argument. Bij alle drie de legeronderdelen wordt de keuze om Defensie te verlaten vaak gemaakt op basis van een combinatie van factoren, schrijft Visser. Ook de verontreinigde grond staat de verhuizing niet in de weg. Van meet af aan was bekend dat er in Vlissingen het een en ander in de bodem zat, benadrukt Vis ser, en dat vervuiling, geur en ruimtelijke ordening geen belem mering vormden voor de ontwik keling van de locatie. Die vervui ling is ook niet onder de pet ge houden. Zowel de Kamer als Pro vinciale Staten als de mariniers zelf zijn meermalen geïnformeerd dat 'de verontreinigde grond geen reden was af te zien van de voor genomen bouw', aldus Visser. Maar waarom is het bouwrijp Frank Balkenende Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30