'Spelers gaan zo nóg eerder weg' Van Poppel fataal 23 en wil dan weer hogerop. Dat gene wat ik moet doen is gebeurd, alleen de mooie nieuwe club is uitgebleven. Dus gaan we voor weer een mooi seizoen hier." Dat El Khayati zich gemakke lijk over teleurstellingen heen kan zetten, bleek wel tegen Excel sior. Die wedstrijd was al een dag krijgt, want ook in de straten van Lleida komen ze te kort. „We had den het anders moeten aanpakken en zijn er niet blij mee. Hier gaan we het over hebben. Wij, en ook ik als coach, hebben het verkeerd in geschat." Niet verwonderlijk dat Van Pop- pel zich zwaar gefrustreerd in de bus zit. Even komt hij naar buiten voor een mini-interview. Afgelo pen weken werd hij al tweede en derde en in de Vuelta van 2015 sprintte Van Poppel in het shirt van Trek op exact dezelfde aankomst naar de grootste zege uit zijn car rière. „Ik denk dat ik vandaag één van de sterkste was in de sprint. We zaten gewoon te ver van achter. Ba len. Ik zag het ook pas de laatste 100 meter dat ze nog voorop zaten." na het sluiten van de transferter mijn. Nieuwe doelen zijn er ook al snel. „Het leven gaat door, ik sta er nu zo in van: laat het maar zien tegen een club uit de top 3. Als ik kijk naar Feyenoord en PSV, dan zou ik daar zeker niet misstaan. Ik heb ook bij beide een verleden, dus dat zou wel mooi zijn. Het Ziet hij nog kans in Madrid, zon dag in de afsluitende etappe? „Ik had liever hier goed gereden, want dat ligt me toch meer met dat vals plat omhoog." Wesp Honderd meter verder staat nóg een Nederlander met een gezicht als een oorwurm, maar niet van wege de gemiste massasprint. Jetse Bol (29) - die deze Vuelta een con tract voor volgend jaar probeert te verdienen - heeft in de slotkilome- ters zijn twee medevluchters laten gaan. „Zij haalden het, hè? Ik werd op 130 kilometer gestoken door een wesp of iets en had veel pijn en ik haalde niet. Een klotedag." Het hadden de woorden van Van Poppel kunnen zijn. moet straks wel concreet worden, anders denk ik aan het buiten land. Ik ga er tot nu toe vanuit dat ik dit seizoen bij ADO blijf. De elf goals en assists van het afgelopen seizoen wil ik nog minimaal eve naren. Het zal lastig worden, maar ik ben goed begonnen, denk ik." Als het Gianni Infantino ligt, is het binnenkort gedaan met onbeperkte 'mensenhandel' van de Europese topclubs. De FIFA-baas wil een einde maken aan de uitpuilende se lecties van clubs als Chelsea en Juventus, die wat hem betreft in de nabije toekomst nog maar acht spe lers mogen verhuren. Bovendien zouden niet meer dan drie tot vier spelers tegelijkertijd bij dezelfde club mogen worden gestald. Het Duitse dagblad Bild, dat de revolutionaire plannen deze week onthulde, heeft het over een 'shock voor de Europese topclubs'. Want als zij het straks noodgedwongen met minder spelers moeten doen omdat ze er niet meer tientallen kunnen verhuren, heeft het geen zin om de subtop leeg te roven. Goed nieuws voor de kleinere clubs (en divisies) zou je zeggen. Het is echter de vraag of de eredi visie reden heeft tot juichen. In de kleine lettertjes van de FIFA-plan- nen staat namelijk dat talenten on der de 21 jaar die door hun club zelf zijn opgeleid - de zogenaamde homegrown players - onbeperkt uit geleend mogen blijven worden. Homegrown ben je als je vanaf je 16de bent opgeleid. En dat is de leef tijd waarop veel Nederlandse clubs hun toptalenten zien vertrekken. Jeugdopleiding Dat gaat met de nieuwe FIFA-plan- nen niet veranderen. „Ik denk zelfs dat het een nadeel voor ons is", zegt Richard Grootscholten, hoofd jeugdopleiding van Feyenoord. „Spelers gaan nóg eerder weg. De grote clubs moeten talenten straks voor hun 21ste hebben beoordeeld en zullen ze eerder in beeld willen hebben. Dit gaat ons in de jeugd ze ker niet helpen." Gevolgen hebben de plannen ook voor de eredivisieclubs die nu nog relatief goedkoop spelers kunnen huren van de Europese grootmach ten die genoeg kwaliteit in de aan bieding hebben om te laten rijpen. NAC profiteert ook dit seizoen weer van de samenwerking met Manchester City, Vitesse is al jaren een filiaal van Chelsea. CL-geld In Arnhem zien ze vooralsnog geen problemen. „De consequenties val len voor Vitesse wel mee", zegt al gemeen directeur Joost de Wit. „In het voorstel van de FIFA gaat het over een limiet, maar die geldt dus niet voor jeugdspelers. En juist in die categorie huurt Vitesse. Mason Mount vorig seizoen, Lewis Baker daarvoor en nu Charly Musonda zijn allemaal homegrown. Bij ons gaat het dus om een enkeling, waarop wel de nieuwe regels van toepassing zijn. Zoals vorig seizoen Matt Miazga en nu Eduardo." Ook bij NAC wachten ze de FIFA-plannen rustig af. „Er ont staan vast wel weer nieuwe moge lijkheden", zegt algemeen direc teur Justin Goetzee. Goetzee be grijpt dat de FIFA iets wil doen aan de steeds grotere kloof tussen arm en rijk in het voetbal. „De vraag is of deze maatregelen dat kunnen voorkomen. Het grootste effect zit volgens mij in de stijging van de Champions Leaguegelden." UITSLAGEN vrijdag 14 september 2018 GO m v Nasser El Khayati hervat morgen de competitie als topscorer van de eredivisie, foto pro shots De FIFA wil het aantal spelers dat mag worden verhuurd be perken. Is dat goed of slecht nieuws voor de eredivisie? Wietse Dijkstra Arnhem/Breda Mason Mount, vorig seizoen uitblinker bij Vitesse in de eredivisie, fotoanp Ronde van Spanje Achttiende etappe: 1. Wallays (Bel/Lot) 186,1 km in 3.57.03, 2. Byström (Noo/Emi) z.t., 3. Sagan (Slw/Bor) z.t, 4. Viviani (Ita/Qst) z.t, 5. Garciia (Spa/Bhr) z.t, 6. Van Poppel (LJm) z.t, 7. Aberasturi (Spa/Eus) z.t, 8. Van Asbroeck (Bel/Edu) z.t, 9. Nizzolo (Ita/Trk) z.t, 10. Gibbons (ZAf/Dim) z.t.; 22. Kruijswijk (LJM) z.t.; 31. Kelderman (Sun) z.t.; 42. Leezer (LJm) 0.17; 45. Teunissen (Sun) 0.21; Tusveld (Sun) 0.36; 67. Boom (LJm) 0.51; 69. Lindeman (LJm) 1.06; 76. Langeveld (Edu) 1.17; 84. Bol (Brg) 2.21; 122. Mollema 3.06. Klassment: 1. Yates (GB/Mit) 73.02.37, 2. Valverde (Spa/Mov) 0.25, 3. Mas (Spa/Qst) 1.22, 4. López (Col/Ast) 1.36,5. Kruijswijk (LJm) 1.48, 6. Quintana (Col.Mov) 2.11,7. Izagirre (Spa/Bhr) 4.09,8. Uran (Col/Edu) 4.36, 9. Pinot (Fra/Grp) 5.31, 10. Gallopin (Fra/AG2) 6.05; 12. Kelderman (Sun) 9.15; 31. Mollema (Trk) 52.49. Jelle Wallays sprint naar de zege. Danny van Poppel (linksachter) komt te laat. „Balen, we zaten te ver van achter." fotocorvos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23