Fout Lotto-Jumbo wordt Topscorer van de eredivisie is laatbloeier 22 Op zijn 25ste voetbalde hij nog bij de amateurs, nu is de middenvelder van ADO Den Haag topscorer van de eredivisie. Nasser El Khayati (29) hoopt morgen tegen PSV te verrassen. Kort KLM Open Tsjerysjev vrijgesproken Smaakmaker van Rusland op het WK met vier doelpunten, Denis Tsjerysjev (27), wordt niet langer verdacht van doping. De Spaanse dopingautoriteit heeft hem vrijge sproken en het onderzoek naar de speler van Valencia gesloten. De speler zelf ontkende. KNVB: 8 duels gaan door Zeker acht eredivisieduels gaan komend weekeinde door, ook als de politie actie voert. Alleen over het duel AZ - Feyenoord, dat voor zondagmiddag op het programma staat, bestaat nog geen duidelijkheid. In de eerste divisie gaat SC Cambuur - Telstar vanavond door. De rest is onzeker. 'Oranje-rentree lastig verhaal' Robin van Persie (35) zet een rentree in Oranje nog niet uit zijn hoofd. Maar of de topscorer aller tijden bondscoach Ronald Koeman nog kan overtuigen? „Hij zei dat het moeilijk wordt. Dus dat is een lastig ver haal. Maar ik sta er wel voor open", aldus Van Persie tegenover FOX Sports. Vorm onder de lat bij Spurs Michel Vorm (34) staat de komende weken onder de lat bij Tottenham Hotspur, als ver vanger van de geblesseerde Hugo Lloris. De 15-voudig international speelt daardoor on der meer tegen Liverpool in de competitie en Internazionale in de Champions League. Flitsen Quote van de dag 'Een invalbeurt weigeren, dat doe je niet. Mijn grootste fout' Mijlpaal Chievo Nasser El Khayati is blij dat het clubvoetbal weer gaat beginnen. Natuurlijk heeft de aanvallende middenvelder van ADO Den Haag vanwege de tussenliggende inter landperiode een week extra kun nen genieten van zijn laatste wed strijd met vier doelpunten tegen Excelsior, maar bij de 29-jarige Rotterdammer staat het spelple- zier voorop. „Ik baal van zo'n saaie interlandweek zonder clubvoet bal." Toch kijkt hij ondertussen wel naar voetbal. Hij ziet ook graag de nationale ploegen van Marokko en Nederland spelen. Zelfs voor Jong Oranje gaat hij zitten, maar El Khayati is vooral blij dat hij nu weer naar Barcelona en in het bij zonder Lionel Messi kan kijken. „Mijn favoriete club en speler. Ik probeer zoveel mogelijk te kijken. Want als het Brighton tegen Crys- tal Palace is, dan kijk ik zeker ook." Niet alleen als liefhebber, de topscorer van de eredivisie hoopt ervan te leren om vervolgens zelf beter te spelen. „David Silva of Ke vin De Bruyne van Manchester City kan ik niet nadoen, want dat zijn geweldige toppers, maar ik probeer wel dingen van ze over te PASPOORT nemen. Hoe ze vrijkomen tussen de linies of wanneer ze wel of juist niet een steekbal geven." Tegen Excelsior scoorde hij vier keer, waarvan drie keer met een schot van buiten het zestienme tergebied. Hoeveel voetbal ADO's Ik hoop op één mooi, goed seizoen bij ADO en wil dan weer hogerop creatieve brein ook kijkt, dat ziet hij zelden. Mooi vindt hij het ook dat hij op Teletekst zichzelf nu bo venaan ziet staan bij de topscorers. „Het is een mooi begin. Nu die lijn doortrekken." Te beginnen morgen tegen landskampioen PSV. De herinne ringen komen bij hem vanzelf bo ven als het gaat over de club waar hij in het seizoen 2007/2008 bij de jeugd speelde. „Hoe ik als jonge Rotterdammer in Eindhoven woonde bijvoorbeeld. Een mooie tijd, maar ik kijk er met gemengde gevoelens op terug, omdat ik er niet ben doorgebroken. Ik heb ge noeg kansen gehad, hoor. Zo mocht ik als jeugdspeler met de beloften meedoen en heb ik onder Sef Vergoossen met het eerste elf tal meegetraind." De doorbraak kwam ook later niet bij FC Den Bosch en NAC, waarna hij via Kozakken Boys en clubs in het buitenland uiteinde lijk de eredivisie bereikte. Nu zo'n anderhalfjaar geleden kreeg hij bij ADO de kans. In zijn eerste half jaar streed El Khayati in Den Haag voor handhaving, in het afgelopen seizoen was hij een belangrijke kracht bij het behalen van de play- offs voor Europees voetbal. „Ik roep vanaf het begin: ik hoop op één mooi, goed seizoen bij ADO Bij de bus van Lotto-Jumbo aan de Avinguda Alcalde Rovira Roure wordt de gemiste sprintkans voor Danny van Poppel van zojuist be dekt met de mantel der liefde. Feli- citaties voor Lars Boom (32) als kersverse oom, Steven Kruijswijk 1 (31) praat over het aanstaande Vu- elta-slotstuk in Andorra en Tom Leezer (32) zegt dat wielrennen okm geen wiskunde is en complimen teert de twee vluchters die voorop bleven. Jelle Wallays heeft zojuist samen met de Noor Sven Erik Bystrom het complete peloton in de luren gelegd en zijn eerste zege in een grote ronde geboekt. Gefrustreerd Uiteindelijk is het ploegleider Gri- scha Niermann die stelt dat de geel zwarte ploeg een fout heeft ge maakt. Al ver voor de diepe finale. „We wilden graag een sprint met Danny. Het leek geen probleem om die kopgroep terug te halen. Maar toen we mee hadden moeten rij den, op 20 kilometer voor de streep, zaten we niet goed in positie", zegt Niermann. Een weeffout die Lotto- Jumbo niet meer recht gebreid Etappe 19 Vandaag R1 vrijdag 14 september 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Philippe Gilbert (36) maakt nog deze maand zijn rentree. De Belgische renner van Quick-Step is hersteld van de blessure die hij opliep bij een zware val in de Tour. Pieter Weening (37) eindigde gisteren in de eerste etappe van de Ronde van Slowa kije als vijfde. De zege was voor Julian Alaphilippe van Quick-Step, dat nu op 63 overwinningen dit seizoen staat. - Ex-Ajacied Amin Younes (25) heeft spijt dat hij trainer Erik ten Hag en zijn ploeg vorig seizoen te kijk zette. I De Chinees Ashun Wu (34) leidt na de eer ste dag van het KLM Open op golfbaan The Dutch in Spijk. Bleiswijker Joost Luiten (32), tweevou dig winnaar, ontbreekt bij de deelnemers; hij herstelt van een polsopera tie. De Arubaanse honkballer Xander Bogaerts (25, foto), die ook voor Oranje uitkomt, heeft met de Boston Red Sox de 100ste zege van het sei zoen in de MLB behaald. ■l Chievo Verona heeft in de Serie A drie punten aftrek gekregen van wege gerom mel met de boekhouding. Chievo had één punt verzameld in drie duels en staat nu op -2. O fi. <0 El Khayati: 'Ik zou bij PSV niet misstaan' Yorick Groeneweg Den Haag Naam: Nasser El Khayati Geboren: 7 februari 1989 (29 jr) Waar: Rotterdam Positie: middenvelder. Clubs, jeugd: Excelsior, Leonidas, PSV, FC Den Bosch. Als prof: FC Den Bosch, NAC, Olympiakos Nicosia, KV Turnhout, Kozakken Boys (topklasse), Burton Albion, Queens Park Rangers, ADO Den Haag. - Nasser El Khayati (29) In de achttiende Vuelta-etappe was de Belgische vluchter Jelle Wallays alle sprinters en dus ook Danny van Poppel (25) te snel af. „Ook ik zag pas de laat ste 100 meter dat ze nog voorop zaten." Daan Hakkenberg Lleida Andorra Naturlandia - Col de la Rabbassa 2.025 m Saint Julia de Loria 900m. s BRON: MAPS4NEWS, ASO 154,4 km FRANKRIJK ANDORRA •s 1e Cubélls ialaguer Naturlandia 154,4 km Lleida Tarrega El Pla de Sant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22