O Glennis: 'Dit platform was grandioos' 20 M Bijna 2 miljoen mensen per avond keken naar The Voice Senior. Wat trekt ons zo aan in zingende ouderen? En gloort straks voor de winnende senior nog een glansrijke carrière? ANGELA KIJKT TV En toch vind ik het jammer voor Glennis Grace. Dat klinkt misschien gek als ie mand zojuist de finale van America's Got Talent heeft gehaald, de sterren van de hemel zingt, het meest kritische jurylid ter wereld op de banken heeft gekregen en eindelijk haar unieke kwaliteiten en harde werken beloond ziet. Niet alleen in het land van de onbegrensde mogelijkheden, maar zeker ook in Nederland. Het hele land leeft mee en ook in elke seri euze talkshow is ze inmiddels onderwerp van gesprek. Henny Huisman is dankzij M weer va ker op tv dan hij een paar jaar geleden durfde dromen. En het echtpaar Tjeerd Oosterhuis en Edsilia Rombley moest woensdag oppas rege len omdat hij bij RTL Late Night en zij bij Pauw mocht vertellen over de verrichtingen van hun vriendin. Dat moet als revanche voelen voor Glennis, die in Nederland nooit echt in het hart werd gesloten door het grote publiek. Ja, ze had dan wel de Soundmixshow gewonnen en aan het Eu rovisiesongfestival meegedaan, deed genoeg dingen op tv en stond als een van de Ladies of Soul in Ziggo Dome. Maar ze miste de gun- factor, zoals Carlo Boszhard omfloerst opwierp bij Pauw, van een Jan Smit of een Ilse DeLange. Een grote Jordanese waffel en aangeboren diva uitstraling combineren nu eenmaal slecht met ditwat-heb-je-nou-eigenlijk-gepresteerd- landje. af: wat vind je dan jammer, De Jong? Ze krijgt nu toch erkenning? Zeker, maar ik vind het spijtig dat ze het in Amerika bewust over een andere boeg gooit. Uitgerekend in het land waarin doe-maar-normaal niet de norm is en sterrengedrag wél wordt geaccepteerd, speelt Glennis met verve de rol van alleenstaande moeder, zonder noemenswaardige zangcar rière, die niet zozeer haar eigen droom najaagt, maar die van haar zoontje. Ze stelt zich uiter mate bescheiden op, maakt zich bewust klei ner dan ze is. Een slimme en effectieve stategie, dat zeker. Maar ik zou als ik haar was toch met een knoop in mijn maag lopen bij het idee dat de Amerikaanse entertainmentpers maar een paar foto's van de Ladies of Soul-shows op de kop hoeft te tikken om haar zo zorgvuldig ge creëerde imago op te blazen. Juist Glennis had ik het gegund om gewoon als zichzelf door te breken daar. Als de ar tieste die vanaf het prille begin uitstraalde dat ze veel te groot was voor Nederland. En die het dus al die tijd bij het rechte eind heeft gehad. Quote van de dag Nieuwe Careyop komst Songfestival in Tel Aviv Ilse DeLange drukte zo hard op de knop dat ze omhoog wipte van haar stoel. De mond van Marco Borsato viel wagenwijd open en Gordon zwaaide naar het uitbundige publiek. Annet Hesterman had de eerste woorden van Tina Turner's Nutbush City Limits nog amper in de microfoon gezongen of alle coaches hadden zich al omgedraaid. De zaal brulde en smulde mee. Zie hier een van de optredens die The Voice Senior tot een succes maakt. „Dat je van verbazing van je stoel valt Leuk voor de zondag matinee, maar ik zie ze niet op Pinkpop staan als je zó'n stem hoort", verklaart Jan Keizer (79), bekend van BZN. „Deze kandidaat, maar ook die twee bij el kaar (Mick Woearbanaran en Henk Klompmaker), ze zijn zó goed. Dat doe je niet op adrenaline, zij hebben altijd al gezongen, maar krijgen nu een podium op televisie." The Voice Senior beleeft vanavond na vier weken de finale. Miljoenen kijkers genoten op RTL 4 van de ta lenten op leeftijd. Van Jimi, die uit de schijnwerpers bleef omdat hij zijn moeder moest verzorgen. Van de blinde Bob Bullee, die het publiek eerder al bij Holland's Got Talent in tranen achterliet. Van Lain Barbier, Glennis Grace zingt volgende week in de finale van America's Got Talent niet alleen een eigen song, maar ook een duet met een bekende artiest. De Amster damse zangeres hoorde gisteren dat ze dinsdag op herhaling mag. Het finaleprogramma ziet er iets anders uit dan de afgelopen keren. „Dinsdag zing ik een song en woensdag bij het stemmen ga ik een duet doen met iemand", zo schetste Glennis gisteren op de radio in de uitzending van Giel Beelen haar programma van volgende week. „Ik weet nog niet met wie dat gaat worden, of welk nummer ik ga zingen. Dat hoor ik morgen waarschijnlijk." Bij Grace kwam meteen het Team Borsato THE VOICE SR. FINALE Als de eieren op zijn, moetende kinderen die halen omdat ik niet in Albert Heijn gezien mag worden idee om r&b-zanger Maxwell te vragen. Hij scoorde een hit met het liedje This Woman's Work, dat ze deze week in de halve fi nale zong. „Als hij toch naar het programma kijkt, waarom niet? Nee heb je, ja kun je krijgen." In de finale gaat Glennis mogelijk weer een liedje van Whitney Houston doen. Tijdens haar au ditie vertolkte ze al de Houston- klassieker Run To You. „Ik kan niets beloven maar het is een heel grote en goede optie", zei ze. „Wat er ook gebeurt, ik ga er voor zorgen dat het een killer- song wordt." Voor de zangeres is het avontuur al meer dan ge slaagd. Het doel van Glennis was om wat naamsbekendheid in Amerika te krijgen, zodat ze op tournee kon. „Natuurlijk wil je winnen, maar mocht dat niet het geval zijn, dan ga ik met opge heven hoofd weg. Ik heb nu zo'n fan- base in Amerika. Dit platform was ge woon grandioos." Jammer Als oplettende lezer vraagt u zich natuurlijk vrijdag 14 september 2018 GO MUZIEK Mariah Carey brengt eind 2018 voor het eerst in vier jaar een nieuw stu dioalbum uit. Het laatste album, Me. I Am Mariahstamt uit 2014. Voor proefje van de nieuwe plaat is het nummer GTFO. MUZIEK Het Eurovisie songfestival wordt dit jaar op 14,16 en 18 mei gehouden in Tel Aviv. Eerder werd gespecu leerd dat Israël het festival niet kon betalen, of dat er sprake zou zijn van een boycot wegens het conflict in de Gazastrook. 3 ■o Senioren Dennis Jansen 44 Barry Hay, zanger Georges Lotze (60) Bob Bullee (64) Nieuwt —Frank Lammers in Revu. Hij woont niet in de buurt van een Jumbo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20