stipreizen.nl/dubai-cruises oss-?o70óoo (StlP EUWS 11 Interview Russische televisie 'in elkaar geflanst door Poetin' Nieuwe superorkaan bedreigt Azië «1 UNIEKE ROUTES "Dit kan concurreren met Monty Python", zegt Chris Bryant, parle mentslid voor Labour en voorzitter van de Britse Kamercommissie voor Rusland. Een regeringswoord voerder ziet er de lol niet van in en vermoedt dat de Russen 'verwar ring en leugens' willen zaaien. Daar zitten ze, de twee Russen die worden verdacht van de moord aanslag op de Russische oud-spion Sergej Skripal en zijn dochter Julia in het Zuid-Engelse Salisbury. Pre mier May presenteerde vorige week overstelpend bewijs over hun ver blijf in Groot-Brittannië. Vladimir Poetin zegt dat May Rusland pro beert zwart te maken. Al dan niet op last van Poetin meldden beide mannen zich bij de redactie van de door het Kremlin aangestuurde nieuwszender Russia Today. Ze gebruiken de namen Alexander Petrov en Roeslan Bosji rov, maar weigeren hun paspoorten te laten zien. Ze rekenen op excuses van de Britse staat. Beide mannen met het postuur van sportschoolbezoekers hakkelen en zweten en ontkennen voor de Russische militaire inlichtingen dienst te werken. Ze vertellen naar Salisbury te zijn gekomen als kunstliefhebbers en niet om - zoals Poetin twijfelaars onder zijn spion nen ooit beloofde - 'af te rekenen met verraders'. Vrienden hadden hen aangeraden de 'wereldbe roemde' kathedraal en de '123 meter hoge spits' en klok te bezichtigen. Ze hadden meer toeristische be zoekjes gepland, maar die werden afgeblazen vanwege slecht weer. De interviewer leek even te wil len weten of de twee een verhou ding hebben. „Alle beelden laten jullie samen zien. Jullie brengen veel tijd samen door, jullie delen een hotel, wandelen samen. Hoe komt het dat jullie zoveel tijd samen doorbrengen?" Bosjirov reageert nerveus: „Laten we nie- mands privacy schenden. We ko men hier voor bescherming, maar dit lijkt een soort ondervraging." De mannen bezweren zakenpart ners te zijn, importeurs van voe dingsmiddelen uit Europa. Verdwijnen Volgens Rusland-expert Mark Galeotti van het Praagse Instituut voor Internationale Relaties ziet het eruit alsof het 'in elkaar is geflanst in opdracht van Poetin.' Andere ex perts denken dat de mannen zich laten zien, zodat de geheime dienst ze niet zo makkelijk kan 'laten ver dwijnen' om wat ze weten. Een van de twee verdachten ver telt dat het puur toeval is als ze tij dens hun verblijf in Salisbury in de buurt zijn geweest van Skripals huis. „We weten niet waar dat is." Volgens een analyse van de Britse krant The Guardian is de vertoning zo onwaarschijnlijk dat 'het intrige rende vragen oproept waarom de Russen met dit alibi komen en wat dit zegt over de staatspropaganda'. Dit gestuntel is beneden de waar digheid van de Russische inlichtin gendiensten, aldus de krant. MANILLA Waar de super orkaan aan de Amerikaanse oostkust in kracht afneemt, bedreigt een andere Zuid- oost-Azië. De Filipijnen, Taiwan en Hongkong berei den zich voor op het ergste. De Filipijnse autoriteiten evacu eren duizenden mensen uit de kustgebieden. Scholen blijven dicht en hulpdiensten, leger en kustwacht worden gemobili seerd. De storm bereikt vermoe delijk morgen Luzon, het groot ste eiland. Daar is net de rijst- en maisoogst begonnen. Er wordt gevreesd voor hevige overstromingen. Ook Hongkong zet zich schrap voor tyfoon Manghut. Het kan de zwaarste tropische storm ooit worden die de mil joenenstad treft. Hij wordt steeds krachtiger naarmate hij dichter bij de Chinese kust komt. Boven de oceaan zijn al windsnelheden van 200 kilome ter per uur gemeten, vergelijk baar met orkaankracht 5 boven de Atlantische Oceaan. Orkaan Florence, die vanoch tend de Amerikaanse oostkust bereikt, is afgezwakt tot een storm van de tweede categorie. Er wordt nog wel rekening ge houden met zware regenval en overstromingen. Gosta 3 vevschilleynde VOdXVVolAxes K'iest u m<W U«t/ KORTING Top voordeel! Stip Reizen is al jarenlang dé nummer 1 voor cruisevakanties naar de Verenigde Arabische Emiraten en Oman en dat is ook niet gek met prijzen als deze.Nu tijdelijk nog voordeliger: voor de ongelooflijk lage prijs vanaf slechts €836. Reserveer uiterlijk 17 september en uiteraard zolang de voorraad strekt! Boek snel met vertrek december 2018 t/m maart 2019 tegen een belachelijke prijs één van deze cruises inclusief vliegreis, transfers, 8-daagse cruise en alle maaltijden aan boord van het 4* Costa Mediterranea of op basis van All Indusive op het 3*+ MS Horizon. Of wat te denken van de 21-daagse cruise van Italië naar Dubai per 4* Costa Mediterranea? Een unieke cruise en alleen vertrek op 2 december 2018. Geniet van de prachtige bestemmingen onderweg en de vele faciliteiten die het schip u biedt. Gaat u mee naar het sprookjesachtige Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman? Kijk voor meer cruises op onze website Incl. vliegreis per 1/ Echt nergens voordeliger Transavia of Emirates Fooien inbegrepen Boek uiterlijk 17 september |nc| a||e Incl. 8- t/m 21-daagse transfers cruise o.b.v. volpension of All indusive "SoJAAR N reizen nl vrijdag 14 september 2018 GO Optreden van gezochte Russen net Monty Python De hoofdverdachten van de aan slag op de Russische ex-spion Skripal en diens dochter gaven een opmerkelijk interview op de Russische staatstelevisie. Bob van Huët Londen Alexander Petrov en Roeslan Bosjirov. foto reuters COSTA MEDITERRANEA MS HORIZON COSTA MEDITERRANEA Khasa raeus atakolon^faerakl Dubai Aqaba Fujaira Abu Dhabi Dubai Fuiairah Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Musc Musea Salalah Muscat 8- T/M 22-DAAGSE CRUISES. INCLUSIEF VLIEGREIZEN, CRUISE, TRANSFERS, ETC. COSTA MEDITERRANEA»*" 8 dagen Dubai, Oman 8i Abu Dhabi van 929" 9 dagen inclusief 1 hotelovernachting in Dubai van 1129" 10 dagen inclusief 2 hotelovernachtingen in Dubai van 1269' 21 dagen Grand Voyage van Europa naar Dubai van 1599" 22 dagen inclusief 1 hotelovernachting in Dubai van 646 PULLMANTUR MS HORIZON»»»+ - ALL INCLUSIVE 8 dagen All Incl. Dubai, Oman 81 Abu Dhabi, Transavia van 1059' 8 dagen All Incl. Dubai, Oman Abu Dhabi, Emirates van 1119" 9 dagen inclusief 1 hotelovernachting in Dubai van 1209' 10 dagen inclusief 2 hotelovernachtingen in Dubai van .1239 nu v.a. nu v.a nu v.a. nu v.a. rln prijs verlaagd! I pullmantur *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11