m f 7i k Meter geeft volgend jaar 2,35 euro per kilometer aan Mo stierf op straat in Middelburg. Zijn pleegvader zit nog vol vragen ZEELAND 2 theSea: Walcheren 91 Kinderen en ouders van de Kohnstamm- school uit Goes trokken gisteren naar de Grote Markt in Goes om daar de staking van hun meesters en juffen kracht bij te zetten. Van de 200 Zeeuwse basisscholen sloten er 80 hun deuren. »zeeland9 Volgend jaar stijgt het maximum starttarief voor een personenauto tot vier mensen van 3,02 euro naar 3,19 euro en het kilometertarief loopt op van 2,22 euro naar 2,35 euro. Ook de prijzen van taxibusjes gaan omhoog. Een taxi een uur laten wachten, kost straks bijna 44 euro. Taxichauffeurs zien de bui al hangen. „Er is te veel concurrentie en als een taxirit weer duurder wordt, krijgen we nog minder klan ten", reageert Ishfaq Hussain bij Rotterdam Centraal. „Zo worden we voor veel mensen onbetaal baar." Gemiddeld komt de tariefstijging van taxi's in 2029 uit op 5,75 procent. Ter vergelijking: in 2018 gingen de prijzen gemiddeld met 1,2 procent omhoog en in 2017 slechts met 0,4 procent. Het wachttarief is de afge lopen vier jaar het meest opgelo pen, met ruim 3 euro per uur. De belangrijkste reden dat taxi tarieven nu zo sterk stijgen, is de aankomende verhoging van het lage btw-tarief van 6 naar 9 procent. Daaronder vallen ook ritten voor personenvervoer. De door het mi nisterie in de regeling vastgestelde maxima gelden niet voor contract- vervoer en een rit waarbij vooraf een prijsafspraak is gemaakt. Doorberekend Zonder de btw-verhoging zou de stijging van het taxitarief volgend jaar bijna 3 procent zijn geweest; nog steeds meer dan de afgelopen jaren. Het gaat economisch erg goed, waardoor de lonen en prijzen in Nederland flink oplopen. Dat wordt gelijk doorberekend aan de klant. In de ministeriële regeling staat ook dat chauffeurs niet langer ver plicht worden reizigers erop te wij zen dat ze klachten over de service kunnen indienen bij de Stichting Landelijk Klachtenmeldpunt Taxi vervoer (SLKT). Dat moet nu nog op de autoruit en het bonnetje staan. Apps maken het eenvoudig om klacht direct bij vervoerder in te dienen „Ontwikkelingen als de opkomst van apps in het taxivervoer, waar door het een stuk eenvoudiger is geworden om klachten recht streeks bij de vervoerder in te die nen, maken verwijzing naar het klachtenmeldpunt op het ritbewijs en op een taxi-informatiekaart niet langer noodzakelijk." Volgens het departement worden reizigers straks niet beperkt in de mogelijkheid om een klacht in te dienen. De Consumentenbond laat in een reactie weten: „De contact gegevens waar consumenten een klacht kunnen indienen, moeten altijd ook in de taxi aanwezig zijn, maar dat lijkt geborgd." Taxibedrijven zijn geld kwijt aan de veranderingen. De eenmalige kosten voor de aanpassing van de taximeters en de nieuwe informa- tiekaarten komen uit op bijna 9 ton, als alle ondernemingen deze han delingen verrichten. Per voertuig komt dit neer op 21 euro, aldus de regeling. P15 Nieuwsmedia P*JL I -*f V Taxitarieven rijzen de pan uit De taxitarieven stijgen in 2019 fors. De maximumprijzen voor het start-, kilometer- en wacht- tarief stijgen bijna 6 procent, blijkt uit een nieuwe regeling van het ministerie van Infrastruc tuur. De aankomende btw-ver- hoging is de grootste boosdoe ner. Edwin van der Aa Den Haag ministerie van Infrastructuur donderdag 13 september 2018 19°C Lokaal een mistige start van de dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1