Pleidooi voor het oude poldertracé Angst voor ontruiming camping Duinrand 6 Vaste gasten van camping Duinrand in Burgh-Haamstede zijn bang voor ontruiming, waarna zij met hun caravan of chalet op straat komen te staan. De huurders van de zeshonderd staanplaatsen van de camping aan de Hogeweg lazen vier maanden geleden in een nieuwsbrief dat de eigenaar, Machiel Blom van Lei- sure2B, het over een groene boeg wil gooien. „We zijn bezig met plannen om het bedrijf te verduur zamen. Daarvoor ben ik in gesprek met de gemeente Schouwen-Dui- veland. Op het moment dat de ge meente groen licht geeft, zal ik onze vaste gasten informeren over de gevolgen." Niet veel later lazen ze in de krant dat vaste gasten van Bloms andere camping, De Veerhoeve in Wolphaartsdijk, hun biezen moe ten pakken omdat de stacaravans plaatsmaken voor luxe huisjes. „Dat was het moment dat onze alarmbellen gingen rinkelen", ver telt één van de mensen die al tien tallen jaren naar camping Duin rand komen. Jaarcontract „We zijn bang dat ons hetzelfde lot beschoren is", zegt de bewoner, die anoniem wil blijven. „Het kan ook, want als campingbewoners heb ben we totaal geen rechten. We Op het moment dat de gemeente groen licht geeft, zal ik onze gasten informeren -Machiel Blom hebben maar een jaarcontract, de eigenaar is vrij dat niet te verlen gen. Al ga je daar in praktijk niet van uit. Helemaal niet als je in Bloms eigen chaletstore een chalet van vijftigduizend euro hebt ge kocht." En de caravan, chalet of het va kantiehuisje verplaatsen naar een andere camping zit er ook niet in. „Er is nergens plaats. We willen het ook niet, want we zitten hier na tuurlijk perfect. Dicht bij bos, strand, duin. Kan niet beter. Blom weet ook wel dat hij gouden grond in handen heeft, zeker nu er geen nieuwe campings bij mogen ko men en projectontwikkelaars zich dus richten op bestaande cam pings." Huilen De emoties lopen hoog op aan de Hogeweg. „Een Duits echtpaar dat hier vrijdag pas weer voor het eerst was en toen hoorde van de plan nen, heeft het hele weekend zitten huilen. De mooie zomer is ver pest." De Recron heeft al diverse tele foontjes 'met indianenverhalen' gekregen van verontruste cam- pinggasten. Voorzitter Ed Troost maant hen tot kalmte. „Wacht nou eerst af wat er uit de gesprekken met de gemeente komt. Niets is de finitief en als er wat gebeurt, zal dat gauw genoeg officieel worden." Besloten De gemeenteraad van Schouwen- Duiveland wordt donderdag 20 september bijgepraat door Blom. Die bijeenkomst is besloten. Pas als de raad aangeeft wat mogelijk is, laat Blom via zijn woordvoerder weten, worden de plannen uitge werkt. „Duidelijk is, dat het een langdurig traject wordt." Om hun pleidooi kracht bij te zet ten hebben de vier -Dick Meulblok, Jan Duin, Jacques Middelhoek en Piet Jan Landegent- flyers laten drukken, die deze week bij al hun dorpsgenoten in de bus vallen. Het zijn kant-en-klare bezwaarschrif ten tegen de aanleg van twee roton des op de Kraaijensteinweg. „We hebben het de mensen maar gemakkelijk gemaakt", zegt woord voerder Jacques Middelhoek. „Tot 24 september kan iedereen be zwaar indienen. Op deze flyer hoe ven mensen enkel hun naam en adres in te vullen en een handteke ning te zetten. Voor wie geen post zegels heeft: bij de Albert Heijn komt een bus te staan, die wij leeg halen. De verzamelde flyers bren gen we naar de gemeente." Op de flyer staat het bezwaar tegen de ro tondes bij de afslagen Dalebouts- weg en Westenschouwen uiteen gezet: de aanleg zou een lapmiddel zijn waarvan Burgh-Haamstede en Westenschouwen 'nog twintig tot dertig jaar negatieve gevolgen zul len ondervinden'. „Een rotonde geeft veel geluidsoverlast", legt Middelhoek uit. „Dat weten de Het oude poldertracé houdt zwaar verkeer weg bij Burgh- Haamstede mensen die bij de Zandweg en de Roterij wonen, inmiddels ook." En daar waar overlast is, rede neert Middelhoek, worden geen huizen gebouwd. „Terwijl Burgh- Haamstede nota bene is aangewe zen als groeikern. Maar we zitten dan helemaal vast tussen natuur in het noorden en rotondes in het zui den." Want er liggen al twee roton des en er zou er nóg eentje komen, op de aansluiting van de N57 op de N59. Op zich begrijpt Middelhoek best dat rotondes bijdragen aan de veiligheid. „Ik ben vrijwilliger bij de brandweer en ik heb regelmatig grote moeite om bij de kazerne te komen, puur omdat ik niet van de Hogeweg afkan. De Kraaijenstein weg moet zeker veiliger." Oude tracé Maar dat kan ook anders. Liever zou het viertal zien dat het oude pol dertracé wordt aangelegd: van de Stormvloedkering in een bijna rechte lijn naar Serooskerke. „Op die manier houden we het zware verkeer weg bij ons dorp en wordt de Kraaijensteinweg een recreatie- verdeelweg. Dat zou terecht zijn, want met vrachtwagens die van de Botlek naar Vlissingen-Oost rijden, heeft Burgh-Haamstede toch niks te maken." Het tracé zou lopen door de lan derijen van onder meer Cees-Jan Kooman en Peter de Broekert. Die willen best praten over verkoop van hun grond. „Wij zitten nu toch al klem", zegt De Broekert. IN DE REGIO Cursus natuur en fotografie Expositie in de Theetap Lezing over tuinvijvers 100.000 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 12 september 2018 SD 'De mooie zomer is echt verpest' Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede Vijf rotondes binnen twee kilo meter aan de rand van hun dorp, dat zien ze niet zitten. Maar be langrijker nog, zeggen vier inwo ners van Burgh-Haamstede: dat oude poldertracé was zo gek toch niet? Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede BURGH- HAAMSTEDE Het nieuwe cursus seizoen van de Zeeuwse Volksuni versiteit trapt tradi tiegetrouw af met de cursus Natuur en Fotografie van Jan Midavaine. De cursus vindt vrijdag plaats in Burgh- Haamstede. Er wor den foto's en dia's bekeken en natuur- excursies bespro ken. Aansluitend volgt een bezoek aan de duinen en het strand. De bij eenkomst wordt om 13.30 uur gehouden in Dorpshuis de Schutse. Meer in formatie op volks universiteitzee land.nl. ZIERIKZEE Anna van den Berg exposeert in Zierik- zee. Zij schildert vanuit passie en in spiratie. Haar oude en nieuwe werken zijn de komende weken te zien in De Theetap aan het Havenpark. „De laatste jaren heb ik mij toegelegd op het schilderen van portretten", aldus de kunstena res. De expositie is tot en met 17 no vember te zien. In formatie via: detheetap.nl. KAPELLE Natuur-, vis- en vij verspecialist Leo Brand geeft vrijdag een lezing over de opbouw van een (kleine) tuinvijver. Van het graven van het gat tot aan de techniek en inrich ting. De bijeen komst wordt ge houden bij aquari umvereniging de Vuurneon (Stati onssingel 10). De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. .mm: iguniBBin MIDDELBURG Voor de heer en mevrouw Vuijk was het een verrassing en voor Cinema Middelburg eigenlijk ook. Het filmhuis telde vijfjaar na de opening in de Kloveniersdoelen dinsdagavond al de 100.000e bezoeker. „Toen we nog in het Schuttershof zaten, haalden we zo'n 12.000 bezoekers per jaar, nu komen we op 20.000 per jaar", vertelde Simon Blaas. „De locatie in de Kloveniersdoelen is beter. Maar daar komen mensen niet voor. Het blijft onze opdracht om films te programmeren waarmee we veel verschillende mensen kun nen bereiken. En die er ook actief bij te betrekken. Laatst hadden we een film over een vogelaar. Toen hebben we een vogelaar uitgenodigd om er iets bij te vertellen en vervol gens zat de zaal vol met vogelaars. Dat zien we als onze uit daging." FOTO RUBEN OREEL BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwinkel, 11.00- 17.00 uur: Expositie; Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan BRUINISSE Ichtus, Kerkplein, 09.45-11.30 uur: Koffie inloop BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 99.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales, 13.00-17.00 uur: Biljartvereniging Touché; 19.30 uur: Yogales KERKWERVE Dorpshuis, 13.30 uur: Schilderclub NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekvereniging Con Amore, 20.00 uur: Bad- mintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Centrum, 08.00-14.00 uur: Seizoensmarkt, Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SCHARENDIJKE Beachclub Perry's, 10.00-11.00 uur: Yoga on the Beach SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 13.30 uur: Handwerkcafé; FiZi, 14.30 uur: Hotel Transsylvanië 3 (NL), 20.00 uur: Escher, het oneindige zoeken; Het Luitje, 14.00 uur: Zeehondensafari naar een van de diepste punten van Natio naal Park de Oosterschelde onder leiding van een natuur- gids en naar zandbanken met zeehonden ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Inloop Breek de Week

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59