II weer aan het roer bij Orion 11 Indeling Hoofdklasse C balde, had De Vries nooit gedacht dat hij zes dagen lang door een Ma rokkaanse woestijn zou ploe teren. Of dat hij met vrienden een trail in de Vogezen zou afwerken. Laat staan dat hij in een oranje shirt zou uitkomen op een WK. „Ik had natuurlijk überhaupt niet verwacht dat ik ooit op een WK zou staan", vertelt hij trots. Want ook het wereldkampi oenschap too kilometer was voor De Vries een avontuur op zich. Hij trainde bijvoorbeeld nooit speci fiek op snelheid voor zo'n afstand op de weg, vond de trail veel inte ressanter. Maar toen hij de bonds coach mailde om te vragen hoe hij op het WK kon komen, veran derde dat. „Toen ben ik het seri euzer aan gaan pakken, heb ik met mijn coach heel specifiek voor dit evenement getraind. Goede bege leiding is erg belangrijk wanneer je in weinig tijd zo goed mogelijk aan de start wilt verschijnen." In mei zette De Vries, tijdens een wedstrijd in België, een pres tatie neer waardoor hij in aan merking kwam voor de strijd om de mondiale titel. Een goede maand later kreeg hij te horen dat er voor hem een startbewijs klaar lag voor de loop in Kroatië. „De bondscoach zag potentie en maakte zich hard voor mijn selec tie. Dat vertrouwen heb ik gepro- De bondscoach zag potentie en maakte zich hard voor mijn selectie. Dat heb ik geprobeerd terug te betalen. beerd terug te betalen." In het Balkanland verliep alles voorspoedig. Zijn doel, onder de acht uur duiken, haalde hij met een tijd van 7.32.47 uur dik. Het le verde hem een 45ste plek op en hij was de derde Nederlander. Er had misschien zelfs nog meer in gezeten. „Er zaten flink wat hoog temeters in het parkoers. Daar verlies je wat tijd op", legt hij uit. „Op een vlak parkoers had het dus nog wel sneller gekund." Maar De Vries zal er geen nacht minder om slapen, hij is weer een mooi avontuur rijker. Bovendien heeft hij in Kroatië en in de voor bereiding daarop ook ervaringen kunnen delen met een gelouterde provinciegenote. „Ik heb Leonie Ton leren kennen. Dat was echt heel waardevol. Een echt beschei den Zeeuwse, maar wel één van de 10 beste ultra-loopsters ter we reld". Binnenkort treft het Zeeuwse tweetal elkaar weer. De Vries' vol gende uitdaging, veel dichter bij huis, staat namelijk alweer bijna voor de deur. „In oktober doe ik mee aan de Kustmarathon. Ook voor de eerste keer. Dit is uiter aard een wedstrijd die iedere Zeeuwse hardloper een keer gelo pen moet hebben." Een mooie kans dus om wederom een aan sprekende wedstrijd aan zijn lijst toe te voegen én om weer iets te bereiken waarvan hij jaren gele den had gedacht dat het mis schien helemaal niet kon. Enkel en alleen door zijn gezonde li chaam op de juiste manier te be nutten, van de bank af te komen en het avontuur aan te gaan. maar niet altijd. Naar de Vogezen nam hij bijvoorbeeld vier vrienden mee. Vrienden zonder échte hard loopervaring. Ze stortten zich in het avontuur, zoals de Zierikzeë- naar dat drie jaar geleden zelf ook deed, en waren enthousiast. „Dat vond ik geweldig", zegt De Vries daarover. „Hardlopen kan veel ver anderen in een leven, wanneer je verder kijkt dan alleen je snelste tijd en regelmatig buiten je eigen comfort zones stapt." De hardlopende avonturier herhaalt vervolgens hoe belang rijk hij het vindt om de mogelijk heden en gezonde staat van zijn lichaam volop te benutten. „Ik ben me er goed van bewust dat ik het geluk heb dat ik gezond ben. Dat er ook mensen zijn die dat ge luk niet hebben", legt hij uit. „Dat besefik me iedere wedstrijd op nieuw, bij iedere stap die ik zet. Ook al duurt een loop 15 uur." Oranjeshirt Inmiddels is De Vries er wel ach ter dat écht niets onmogelijk hoeft te zijn, met de juiste inzet. Hij is er het levende bewijs van. Jaren geleden, toen hij nog voet- gaan zitten, dan kun je misschien wel ergens komen", besluit hij po sitief. Waar de Bevelandse equipe vorig seizoen nog in het rechterrijtje ein digde hoopt Aertssen dit seizoen weer mee te strijden voor een plaats in de top-3. „Vorig jaar zijn we pas in januari goed gaan spelen. Nu willen we beter uit de startblokken komen. Dat betekent dat alle neu zen dezelfde richting op moeten staan en dat iedereen bereid en be schikbaar is om te komen trainen. Om fit aan de start te staan en bles sures preventief te bestrijden heb ben we naast de reguliere trainin gen een fysieke training onder be geleiding van een fysiotherapeut toegevoegd aan ons programma." Extra kilometers Toch zal het nog niet eenvoudig worden om die doelstelling te be reiken. Waar Orion vorig jaar nog met twee mannenteams uitkwam, is dat nu samengevoegd tot één team. Aertssen: „Die jongens van het tweede team gaan we inpassen, maar het betekent voor hen natuur lijk wel dat alles een tandje sneller zal gaan." Daarnaast krijgt Orion in de Hoofdklasse C te maken met veel nieuwe, onbekende tegenstan ders. „Er is duidelijk voor een an dere indeling gekozen. Dat bete kent voor ons ook veel extra kilo meters", wijst Hooijschuur op op ponenten uit onder andere Volen- dam en Amsterdam. Orion begint het seizoen op zon dag 30 september om 14.00 uur met een thuiswedstrijd tegen HMS/Achilles. Op 11 november staat de verste uitwedstrijd van het seizoen op de agenda. Dan zal de teller ruim 400 kilometer aantik ken op en neer naar Volendam. woensdag 12 september 2018 GO Leonie Ton en Wouter - Wouter de Vries (38) Vries showen de Zeeuwse vlag. FOTOJOHANCATS M Wouter de Vries in actie in de Sahara. ORION/GSC1 (Heinkens- zand) Celeritas 1 (Bunnik) Gemini 1 (Zoetermeer) Hercules 2 (Den Haag) HMS/Achilles 1 (Utrecht) HVOS1 (Spijkenisse) Leidsche Rijn 1 (Utrecht) Saturnus'721 (Ridderkerk) SOS-Kwieksport 1 (Den Haag) US handbal 2 (Amsterdam) Het Schielicht/Ventura 1 (Schiedam) KRAS/Volendam 3 (Volen dam) A Jos Aertssen leidt de training van Orion weer. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43