7 PROTEST MESTVERGISTER Een mestvergister waar je niks van ruikt? Bewoners van de Middenhof bij Rilland geloven niets van de belofte van energiereus Engie.Omhun zorgen kracht bij te zetten, hielden ze dinsdagavond in witte pakken een stil protest voor dorpshuis Luctoret Emergo. Laten we er voor zorgen dat we volgend jaar niet in de poeplucht zitten!" Diana Streijl, bewoner van de Middenhof in Rilland is strijdbaar. De woordvoerder van Actiecomité Stank Nee wil keiharde garantie dat de vergister nooit te ruiken zal zijn. „Ik ben niet uit Rotterdam naar het buitengebied bij Rilland ver huisd om in de stank te zitten", zegt ze. „In het dorp ruik je het mis schien alleen als de wind verkeerd staat, maar wij wonen zó dichtbij dat je het altijd wel ruikt." Streijl krijgt niet alleen steun van haar bu ren. Ook enkele sympathisanten uit het dorp hebben een wit pak aange trokken. „Geweldig dat jullie zo geïnteres seerd zijn in ons project", klinkt het opgewekt als een paar minuten la ter Jeroen Wagenaar van Engie het dorpshuis uitloopt. „We gaan graag het gesprek met jullie aan, maar wel binnen. We nodigen jullie van harte uit." Bemmel Een paar van de ruim twintig ac tievoerders neemt de uitnodiging aan. De mogelijke stank is hét ge spreksonderwerp rond de tafels met schetsen van de centrale. Veel tegenstanders hebben gelezen over Bemmel of zelfs een bezoek gebracht aan de Gelderse plaats waar Engie een vergelijkbare cen trale heeft gebouwd. „Daar hebben we van geleerd", zegt Michiel Verheul. „De lucht- wasser werkte niet naar behoren, daar voeren we nu een juridische strijd over met de leverancier. In middels hebben we een nieuwe luchtwasser", vult Wagenaar aan. „En in tegenstelling tot Bemmel hebben we besloten alles inpandig te houden, zodat ook van de opge- Net als bij een boerenbedrijf, zal er altijd wel eens iets te ruiken zijn slagen materialen niks te ruiken is." Maar de garanties die het actie comité wil, geeft Engie niet. „Net als bij een boerenbedrijf, zal er al tijd wel eens iets te ruiken zijn. We doen alles aan om de lucht in pandig te houden en wat er naar uiten gaat is door een goede lucht wasser gewassen." Gedonder met de teelt Vragen over het nut van opwekken van groen gas en de angst voor be smettingsgevaar bij de omlig gende tuinbouwbedrijven leven ook onder de aanwezigen. „Laat dit duidelijk zijn: we zitten nooit te wachten op problemen met de buren. Gedonder met de teelt, dat willen we niet", zegt Wagenaar. „Eind deze maand is het onder zoek door een onafhankelijk speci alistisch bureau klaar. Dat wach ten we af." Een week geleden riep de ge meenteraad van Reimerswaal op tot een gesprek met Engie. Ver heul: „Dat gesprek gaan we aan, zowel met de gemeenteraad als met de wethouder." Sommige raadsleden opperden om Engie een andere plek in de gemeente aan te bieden, verder weg van de kwetsbare kassen. Of dat een op tie is, wil Verheul niet zeggen. „Daar wil ik nu niet op vooruitlo pen. We wachten eerst het gesprek af." Het actiecomité en de bezorgde veldsla- en paprikatelers rusten in elk geval niet tot het plan van tafel is, kondigt Streijl aan. „Vrijdag 21 september gaan we ook actievoe ren in Middelburg als de provincie erover vergadert." £?oLdbk Dé specialist in kunststof kozijnen KIJKDAGEN woensdag 12 september 2018 Rillanders zijn bang voor poeplucht Joeri Wisse Rilland -Jeroen Wagenaar van Engie engie Inwoners van Rilland protesteren tegen de komst van de biovergister van Engie. fotomarcelledavidse lavenplein BEDRIJFSMAKELAARS TAXATEURS Celegen op een Al-locatie in het kern winkelgebied van Zierikzee, bieden wij u dit karakteristieke Rijksmonument te koop aan. Het erg gunstig gelegen pand heeft een bijzondere indeling die bestaat uit 7 verdiepingen (split-level). De totale vloeroppervlakte bedraagt ca. 334 m2. Het pand heeft een rijke historie die -f T— y-"4 teruggaat tot de ji 'j /y 16e eeuw. - r Meer informatie over dit object? Neem contact op via t. 0118 620 062 of kijk op www.sinke.nl Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39