De Korte wil niet langer slopen Politiek wil dat organisaties samenwerken 6 Een sociaal warenhuis waarin zowel de voedselbank als de kledingbank en de speelgoedbank zitten. Dit idee van de oprichtster van de Kledingbank Zeeland, Susannah Koppejan, krijgt de volle steun van de Middelburgse raad. Bij haar vertrek bij de Kledingbank Zeeland eind augustus pleitte Kop pejan voor nauwe samenwerking tussen organisaties die arme men sen op Walcheren helpen. Zoals de Kledingbank Zeeland, de Voedsel bank Walcheren en de Speelgoed- bank Zeeland, en misschien ook wel gemeenschapstuin City Seeds. Fu seren hoeft niet, nuanceerde Koppe jan, maar als ze de krachten bunde len bij het zoeken van nieuwe huis vesting kunnen ze er allemaal beter van worden. Tijdens haar afscheidsinterview met deze krant bedacht ze spontaan de term 'sociaal warenhuis'. Dat trok de aandacht van SP, Christen- Unie en PvdA. SP-fractievoorzitter Petroesjka Sterk nam het initiatief voor een motie om het idee van Koppejan politiek te steunen. „Want als die organisaties allemaal op één plek zitten, zijn ze gemakkelijker te vinden voor de klanten", bena drukte Sterk maandagavond. „Bo- vendien zijn ze allemaal afhankelijk van een tijdelijke locatie. Met het ri sico dat de huur snel opgezegd kan worden. Hun voortbestaan is dus voortdurend onzeker", onder streepte Sterk het belang van een 'sociaal warenhuis'. Ze vroeg het college van B en W om de behoefte aan gezamenlijke huisvesting te onderzoeken. „En om daarna te zoeken naar de ideale plek." De hele raad zei volmondig 'ja'. En ook wethouder Simons juichte de motie toe. „We hebben het zelfs al eens geprobeerd, dat is toen niet gelukt." Dat ging over het pand van de voormalige sociale werkplaats in de Grevelingenstraat. Dat is inmiddels gesloopt om er hui zen te kunnen bouwen. Toen wil den de betrokken organisaties zelf niet samen in dat pand, stelde Si mons. Dat zegt ook Emmy de Kraker van de Voedselbank Walcheren. „Samen in één gebouw trekken, komt in elk gesprek dat we samen voeren wel naar voren." Nieuwe kans Plannen van architectenbureau Rot huizen voor het gebied rond de Silo aan de Kleverskerkseweg bieden misschien een nieuwe kans, opper den Sterk en Simons. De Voedsel bank zit daar in een loods en wil daar blijven. „Als de organisaties zelf ko men met een verzoek om iets samen te kunnen doen, wil ik daar graag naar kijken", reageerde Simons. De Kledingbank Zeeland moet eind 2019 weg uit het oude ROC- pand aan de Ravensteijnweg. De Speelgoedbank Zeeland heeft voor de komende vijfjaar een winkel in de Lange Zelke in Vlissingen. Het speelgoed wordt echter opgeslagen en gesorteerd in een pand op indu strieterrein Arnestein in Middel burg. Voor die activiteiten kan een nieuwe gezamenlijke huisvesting een optie zijn, zegt Daniël van der Meer. De speelgoedpakketten voor arme mensen worden namelijk ver strekt via de Kledingbank. Met die woorden gaf de politicus van een van de Veerse coalitiepar tijen ondernemer Jan de Korte uit Meliskerke een heel klein beetje hoop dat hij in de toekomst de vlonders misschien niet elk najaar hoeft te slopen. De commissieleden bogen zich over een verzoek om ze vanaf nu te laten liggen. Alle politici wezen het af omdat de regels van de gemeente dat niet toestaan. Wel vroeg Marja Osté (VVD) aan het college te zoeken naar een oplossing. De Korte moet de vlonders al en kele jaren aan het eind van het sei zoen slopen en probeerde daar nu via de rechter een einde aan te ma- van de gemeente misschien met de verhuur moet stoppen. Hij stelde klip en klaar dat bij de gemeente 'een paar ambtenaren werken die tot doel hebben mijn innovatieve bedrijf te gronde te richten'. Commissievoorzitter Adri Roelse greep daarop in en zei dat zulke ongefundeerde beschuldi gingen niet zijn toegestaan. Daarop matigde de ondernemer zijn toon ken. De houten planken dienen als ondergrond voor de safaritenten die hij met succes verhuurt. Maar hij vreest nu dat hij door het beleid Speeltoestellen mogen wel blijven staan, wat is het verschil? maar liet hij wel weten het een vreemde zaak te vinden dat bij mi- nicampings vlonders niet mogen blijven liggen. „Metershoge speel toestellen mogen wel blijven staan. Wat is het verschil?" Hij zei ook dat hij achteraf niet had moeten probe ren om via praten met de gemeente tot een oplossing te komen. „Ik ben toen op het verkeerde been gezet." IN DE REGIO Repetities Grootkoor Zeeland Vergadering Dorpsraad Chronische pijn MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE woensdag 12 september 2018 WA Steun voor plan sociaal warenhuis Maurits Sep Middelburg Susannah Koppejan. De regels moeten ooit zo wor den aangepast dat de vlonders van Kaasboerderij Mariekerke mogen blijven liggen. Dat stelde José de Buck (DTV) tijdens de vergadering van de raadscom missie Ruimtelijke Ontwikkeling. „Nu echter nog niet, want regels zijn regels en daar moet ieder een zich aan houden." Emile Calon Domburg A Campinghouder Jan de Korte uit Meliskerke is het beu om elk jaar zijn vlonders, die dienen als ondergrond voor safaritenten, te moeten slopen. -Jan de Korte MIDDELBURG Grootkoor Zeeland begint donderdag met repetities voor de kerstconcerten op 9 december in het Scheldetheater in Vlissingen en 21 december in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Tijdens het concert in Vlissin gen treedt zange res Karin Bloemen op als soliste. Het koor is bedoeld voor iedereen vanaf achttien jaar. De re petities vinden plaats in de Hoek steen in Middel burg. Het repertoire bestaat uit Christ- mas Carols en be kende koorwerken. Zie voor de overige repetitieavonden en meer informatie: grootkoor.nl OOSTKAPELLE Stichting Dorpsraad Oostkapelle nodigt inwoners vanavond uit voor een dorps vergadering over betere afvalschei ding. In Oostkapelle wordt binnenkort met een pilot ge start. De volledige agenda is terug te vinden op dorps- raadoostkapelle.nl. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de Halve Maan. MIDDELBURG PMC In Balans en O CA Middelburg houden vanavond een informatie avond over nieuwe behandelmogelijk- heden bij chroni sche pijn. ledereen die open staat voor mogelijk nieuwe inzichten en verlichting van klachten is welkom. Aanvang 19.00 uur aan de Ravensteijn weg 1. Aanmelden kan via 0118 461897 of middel- burg@oca.nl. 100.000 <CjC USOBB MIDDELBURG Voor de heer en mevrouw Vuijk was het een verrassing en voor Cinema Middelburg eigenlijk ook. Het filmhuis telde vijfjaar na de opening in de Kloveniersdoelen dinsdagavond al de 100.000e bezoeker. „Toen we nog in het Schuttershof zaten, haalden we zo'n 12.000 bezoekers per jaar, nu komen we op 20.000 per jaar", vertelde Simon Blaas. „De locatie in de Kloveniersdoelen is beter. Maar daar komen mensen niet voor. Het blijft onze opdracht om films te programmeren waarmee we veel verschillende mensen kun nen bereiken. En die er ook actief bij te betrekken. Laatst hadden we een film over een vogelaar. Toen hebben we een vogelaar uitgenodigd om er iets bij te vertellen en vervol gens zat de zaal vol met vogelaars. Dat zien we als onze uit daging." FOTO RUBEN OREEL Gymzaal, 17.30 -18.30 uur: Pi- lates; 19.00-21.00 uur: Bad minton ARNEMUIDEN Museum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: Historie, Visserij en Streekdrachten DOMBURG Galerie Duinheuvel, 12.00- 17.00 uur: Verkoopexpositie; HR de Brug, vanaf 20.00 uur: Jazz by the Sea GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmer- dor, 10.00-11.00 uur: Koffieoch tend senioren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Biljarten en koersbal 50+ MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Li- nedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Inloop voor bewoners Dauwendaele; Hof Mondriaan, 10.00 uur: Informa tie Blijf in balans voor 65+; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor 50+; Koudekerk- seweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Mid delburg, 20.00 uur: Vertoning Den Skyldige OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6,13.30-15.30 uur: Natuurspreekuur bij Terra Maris; De Egelantier, 13.30- 14.30 uur: Wandelen voor se nioren; De Halve Maan, 19.30 uur: Dorpsvergadering over restafval en hergebruik afval SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00: Expositie Johan de Visser VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos; Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht Veerse Meer VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; CineCity, vanaf 14.30 uur: Kinderfilmboeken bal; overdag: Film by the Sea VROUWENPOLDER Fort den Haakweg en Dorps- dijk, 10.00-19.00 uur: Markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38