Een film met nadenkmomenten Politiejeep en agent kopje onder bij reddingsactie 4 Vlamingen weten weinig van Zeeland Film by the sea The children act De zuiderburen vieren langzaam maar zeker wat vaker vakantie in Zeeland. De echte groei komt nog steeds van de Duitsers. En dagtoe risten van buiten de provincie zijn vooral Nederlanders: ruim 10 mil joen uitstapjes per jaar. Belgen zijn goed voor 2,7 miljoen dagbezoeken. Daar is winst te behalen, maar hoe verleiden we Vlamingen om vaker naar Zeeland te komen? Om meer geld te besteden aan shoppen, activiteiten, culinaire geneugten en overnachtingen? Die vragen ston den dinsdag in Middelburg centraal tijdens een bijeenkomst van de provincie en de vier Zeeuwse 'grote' steden Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen. Zoutelande Spreker Patrick van Impe van Mo- jito Marketing Services in Gent is het wandelend antwoord op die vragen. ]a, als fervent duiker kent hij Zeeland. Wemeldinge, Neeltje Jans. Lekkerbek als hij is, kent hij de Zeeuwse mosselen en de fameuze Jullie moeten het verhaal van Zeeland als culinair paradijs vaker vertellen Oosterscheldekreeft. Maar Zoute lande? „Daar had ik nog nooit van gehoord tot het liedje Zoutelande van Blof." En zo had hij ook geen idee dat Zeeuws-Vlaanderen een deel van Zeeland is. Kortom, veel Belgen weten verdraaid weinig van Zeeland. Er is dus voor onderne mend Zeeland een hoop zendings werk te verrichten in Vlaanderen. Van Impe zegt dat de Zeeuwen meer moeten 'stoefen', opscheppen over hun mooie kust en hun prach tige culinaire producten. Dat zit niet zo in de aard van de nuchtere Zeeuw. Van Impe raadt Zeeland aan ambassadeurs in te zetten die indruk maken. Topkoks als Sergio Herman, Jannis Brevet en Edwin Vinke. „Jullie moeten het verhaal van Zeeland als culinair paradijs veel vaker vertellen." Want de liefde gaat bij Vlamin gen vooral door de maag. Kijk naar Boeken Top-5. In Nederland betreft het vooral boeken van Bekende Ne derlanders, in Vlaanderen zijn het uitsluitend boeken over eten. „Zorg voor beleving, maak het gezellig, vertel er een verhaal bij. Waarom is er geen lamsorenwandeling in Zee land? Daar zijn Vlamingen in geïn teresseerd." Hetzelfde geldt wat Van Impe be treft voor de winkelgebieden. Biedt beleving zowel met evenementen als in de winkels zelf. En wees au thentiek, dus kopieer geen andere stad. Sfeer, unieke winkels en een gezellige entourage, daar komen de Vlamingen wel voor. „Lever ook kwaliteit, daar hecht de Vlaming zeker waarde aan." Het voorval gebeurde gistermid dag rond 15.00 uur, ter hoogte van strandpaviljoen De Zwaluw in Renesse. „Er zat een man vast op een zandplaat", vertelt politie woordvoerder Willem-Jan Uytde- hage. „Het water kwam op en hij kon daar niet meer weg. Toevaliig was ook de politie in de buurt. Een agent reed met de jeep de zand plaat op om de man te helpen." Dat liep uit op een teleurstel ling. De politieauto raakte vast in het zand. „Uiteindelijk hebben de man en de agent zich zwemmend moeten redden", vervolgt Uytde- hage. „Gelukkig is alles goed afge lopen. De mannen verkeren in goede gezondheid. Een ambu lance erbij roepen was niet no dig." Met de politiewagen liep het t De man en de agent hebben zich zwemmend moeten redden minder goed af. Die ging kopje onder in het opkomende water. Om de auto te kunnen bergen moest de politie wachten tot om 20.30 uur het water laag genoeg was. Een wagen van de Kust wacht trok de jeep vlot. woensdag 12 september 2018 GO Zeeuwen moeten meer 'stoeten' over hun provincie Vlamingen weten amper wat Zeeland te bieden heeft. Hoewel directe buren, zijn we onbekend en dus onbemind. Voor het toe risme en winkelgebieden is er dus een flinke doelgroep kort bij huis die via uitgekiende marke ting te porren is tot een bezoek aan en verblijf in Zeeland. Frank Balkenende Middelburg -Patrick van Impe Hannie Jaspers (links) en Anita van der Draai genoten van The children act. foto lex de meester Elke dag vragen we bezoekers van Film by the Sea naar hun mening over de film die zij net hebben gezien. Vandaag: Anita van der Draai en Hannie Jaspers uit Vlissingen. Zij zagen dinsdag The children act van Richard Eyre. Waarom hebben jul lie voor deze film gekozen? Hannie: „Gisteravond waren we naar Wlld- life geweest, maar die viel een beetje tegen. Daarom hebben we het festival- krantje meegenomen en dat 's avonds doorgespit. Ik ken ook best veel mensen en ik vraag ze altijd: wat voor film hebben jullie gezien en hoe was die? Zo zijn we bij deze uitgekomen." Wat vonden jullie u van de film? Anita: „Ik vond het een heel goede film, met heel veel na- denkmomenten. De film laat zien wat een beslissing van een ander voor gevolgen kan hebben voor je leven. The chil dren act gaat over een rechter in Amerika. Zij moet beslissen over een jongen die een bloedtransfusie nodig heeft om te overleven, maar die hij vanwege zijn geloof weigert." Zou u deze film aan anderen aanbevelen? Anita: „Zeker! Maar de mooiste film tot nu toe vinden we Leave no tracé. Die heeft nog lang in mijn hoofd rondgespookt." Hannie: „Die was geweldig. Heel goed gespeeld. En er waren ook zulke mooie natuuropnames." Bent u een vaste bezoeker van het festival? Hannie: „We komen elk jaar. Ik zie gemiddeld toch wel vijftien, zestien films. Ik kijk er altijd naar uit. Zodra de festivalkrant op de mat valt, gaan we plannen. Nor maal ga ik met mijn schoonzusje, maar die is dit jaar op vakantie. Daarom gaan Anita en ik nu wat vaker samen." Anita: „Film by the Sea hóórt bij Vlissingen." Welke films gaat u nog meer kijken? Anita: „In elk geval naar Children of the snow land, over vier jon geren in de Himalaya die vanuit Kathmandu terugkeren naar hun geboortestad." In een poging een man te red den die niet meer op tijd van een zandplaat voor de kust van Renesse af kon, is een politie jeep door het water verzwol gen. Het was wachten op laag- water tot de wagen kon wor den weggehaald. Wendy Wagenmakers Renesse A De Kustwacht trok de politieauto op het strand, foto dirk jan vader

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36