Alsjeni gehoor wordt, moetje En wij dan Te dik, maar toch tevreden Toeslag minima stijgt ook aanzienlijk Walcheren Vandaag staken leraren in het basisonderwijs. Ze willen dat hun loon gelijkgetrokken wordt met dat in het voortgezet onderwijs. En ook aan de werkdruk moet meer gedaan worden. John van de Bree uit Goes snapt dat wel. Hij haalt zijn kinderen Noa en Colin op bij de Bisschop Ernstschool. „Als je niet gehoord wordt, dan moetje staken. Heel logisch." Nederlander heeft geen last van extra kilo's Behalve Lili en Howickzijnernog ruim 400 kinderen in dezelfde situatie. Hoe moet dat nu met hen? Het kabinet gaat voor 2019 uit van een jaarlijkse basispremie van 1432 euro, zeggen ingewijden. Dat is 124 euro meer in vergelijking met vorig jaar. Op maandbasis gaat het om 10,33 euro extra. Dit is een richtlijn voor de zorgverzeke raars, die in het najaar zelf hun ta rieven bepalen. Dit jaar steeg de zorgpremie met 1,50 euro per maand, maar in maart voorspelde zorgverzekeraar CZ al dat de premie in 2019 harder zou oplopen. Deze verzekeraar re kende toen met minimaal 7 euro per maand extra. Het kabinet is nu dus nog pessimistischer. Mensen met een laag inkomen krijgen volgend jaar een hogere zorgtoeslag. Voor eenpersoons huishoudens stijgt de maximale zorgtoeslag met 92 euro. Dat is minder dan de stijging van de premie, doordat ook de lonen op lopen en werknemers meer zelf moeten bijdragen. Voor meerper- soonshuishoudens stijgt de maxi male zorgtoeslag met 277 euro, dus juist veel meer dan de voor ziene premieverhoging. De coalitiepartijen in Rutte III willen tot Prinsjesdag niet inhou delijk reageren op de uitgelekte Er is jarenlang geld opgepot, hoog tijd dat het terugkomt naar de premiebetaler cijfers. Ook verzekeraar DSW, die op 25 september als eerste met nieuwe premie voor 2019 komt, wil niets kwijt. „Wij bepalen de premie, niet het kabinet." Oppositiepartij SP vindt het bi zar dat de premie door blijft stij gen, terwijl er volgens Kamerlid Maarten Hijink nog steeds 10 mil jard euro op de plank zou liggen bij verzekeraars. „Er is jarenlang geld opgepot, hoog tijd dat het te rugkomt naar de premiebetaler. Daarnaast moet er een alternatief komen voor dit peperdure zorg stelsel vol perverse prikkels." De PvdA laat weten: „Terwijl het economisch steeds beter gaat, wordt de zorg almaar duurder. Je moet zeker kunnen zijn van be taalbare zorg. Daarom moet het kabinet nu echt werk gaan maken van een lagere zorgpremie en ei gen risico." GroenLinks vindt de geraamde premiestijging 'best heftig', aldus Kamerlid Corinne Ellemeet. „Het probleem van een bepaalde groep die zorg mijdt, wordt alleen maar groter." 50PI11S spreekt over 'weer een aanslag op de koopkracht van gezinnen met kleine beurzen'. De zorgpremie is de laatste acht jaar gestegen met in totaal bijna 17 procent. Deze explosieve toe name is vooral toe te rekenen aan hogere zorgkosten en de forse economische groei. Dat leidde onder meer tot hogere salarissen in de zorg. »P6 P 18°C Nieuwsmedia »P3 »P8 Zorgverzekering flink duurder De zorgpremie gaat in 2019 omhoog met gemiddeld ruim een tientje per maand, ver wacht het kabinet. Dit zou be tekenen dat de premie voor het vijfde jaar op rij oploopt. De oppositie is verbijsterd. Edwin van der Aa Den Haag - Maarten Hijink, SP Bijlage vandaag in deze krant woensdag 12 september 2018 Overwegend bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1