O O GC f O Nederlander wint met loterij een boekhandel in Wales m 9 - - i m Kellyanne Conway Donald McGahn JeffSessions James Mattis NikkiHaley - Jon Huntsman Dan Coats John Kelly Mike Pence Kirstjen Nielsen Javanka Larry Kudlow Eigenaar Paul Morris (57) wilde van zijn boekwinkel af vanwege ge zondheidsklachten. Wat hij niet wilde: dat Bookends Bookshop ten prooi zou vallen aan een grote keten. „Het moest een echte boe kenzaak blijven. Ik bedacht dat een loterij goed zou zijn, omdat nie mand verliest. Wie de winkel niet won, hield er altijd nog een paar mooie boeken aan over", zei Morris tegen de BBC. De 30-jarige Cies-jan van Heer den kreeg ook een lot. „Iedereen die voor meer dan 20 pond aan boeken kocht, deed automatisch mee", ver telt Van Heerden, die nu een jaar in Wales woont. „Ik dacht: hoe groot is nou de kans dat ik win? Totdat ik vorige week hoorde dat het zo was. Ik begin het nu pas te geloven." Persms Van Heerden is een 'groot boeken- fan'. Bookends Bookshop bezocht hij geregeld, omdat Cardigan het stadje is waar hij zijn boodschap pen doet. Zijn nummer 33 kwam uiteindelijk onder de klanken van ABBA's The Winner Takes It All als winnend lot uit de bus. Omdat hij niet bij de trekking aanwezig kon zijn, kreeg Van Heerden het nieuws per sms. Er was een goeie kop koffie voor nodig om een beetje te besef fen wat hem was overkomen. Van Heerden, oorspronkelijk uit Wijk bij Duurstede, woont al een jaar of vier in het Verenigd Konink rijk. Hij wil een huis in Wales bou wen en is farmsitter: hij werkt bij boeren die door ziekte of vakantie niet in staat zijn hun boerderij te runnen. En vanaf 5 november is hij dus ook eigenaar van een boekhan del. „Ik ga er gewoon voor. Ik ben wel redelijk avontuurlijk." Of hij ondernemerservaring heeft? „Ik heb in een aquariumwin kel gewerkt." Van Heerden noemt het risico 'niet supergroot'. „Omdat ik de winkel natuurlijk gewoon heb ge wonnen." Hij wil de zaak, waar veel twee dehands boeken worden verkocht, eerst houden zoals die is. Later wil hij er wellicht ook bordspellen ver kopen. „Zo'n soort winkel heb je hier in de omgeving nergens." Paul Morris heeft er in elk geval alle vertrouwen in dat hij een ge schikte opvolger heeft gevonden. „CJ is belezen en intelligent." maandag 10 september 2018 GO mol in Washington? adviseur Ze ging tot het gaatje om de president te verdedi gen, maar is de laatste tijd veel minder zichtbaar. Haar echtgenoot George is op Twitter juist een subtiel doch consequent criticus van Donald Trump. Is Kellyanne Con way het stiekem met haar echtgenoot eens? juridisch raadgever Hij botste eerder flink met Trump, met name omdat die speciaal aanklager Robert Mueller wil ont slaan. McGahn weigerde dat. Hij sprak ook 30 uur met Mueller om diens Ruslandonderzoek voor uit te helpen. In het najaar vertrekt hij uit het Witte Huis, dus hij heeft niet veel te verliezen. minister van Justitie Boksbal van Trump, die hem zou hebben om schreven als 'verstandelijk gehandicapt'. Sessions heeft dus een motief. Deze maand ging hij flink tegen zijn baas in: zijn mi nisterie zal absoluut niet voor politieke doeleinden worden gebruikt, stelde hij nadat Trump het om gekeerde suggereerde. minister van Defensie Mattis vergeleek zijn baas met een tiener, zo blijkt uit Bob Woodwards nieuwste boek, dat op 11 september verschijnt. Maar het is niet waar schijnlijk dat een stand vastig militair als hij publiekelijk tegen zijn opperbevelhebber in zou gaan. Hij zegt in elk geval dat hij het niet is. ambassadeur bij de VN Haley opereert opvallend onafhankelijk van Trump. Zo kiest ze consequent een hardere opstelling tegenover Rusland. Maar na de publicatie van het stuk schreef ze in The Washington Post dat zij de president juist privé tegengas geeft. Dat zou de anonieme auteur ook moeten doen, stelde ze. ambassadeur in Rusland Ziet dat Trump bevriend wil zijn met Poetin, terwijl zijn regering probeert Rusland onder de duim te krijgen. Zijn manier van schrijven en spreken zou overeenkomen met de toon van het stuk, waarin bovendien een gedetail leerde passage over Trumps Ruslandbeleid staat. Hij ontkent. baas inlichtingen diensten Hij was het helemaal niet met de president eens, zo veel werd duidelijk toen hem tijdens een interview live werd verteld dat Trump Poetin had uitge nodigd voor een bezoek aan Washington. Coats noemde het idee dat hij achter het artikel zit 'over duidelijk onjuist'. stafchef Zijn samenwerking met Donald Trump is een wor steling. Diverse bronnen in het Witte Huis hebben beschreven hoe Kelly zijn baan zou verafschuwen en dat hij alleen aanblijft uit plichtsbesef. Maar Kelly is een generaal, die vermoedelijk zijn opper bevelhebber gehoor zaamt. vicepresident De beschuldigende vin gers wezen als eerste naar hem vanwege een zeldzaam woord dat zowel in het artikel als in zijn speeches opduikt: 'poolster'. Als Trump wordt afgezet, wordt hij president. Maar hij ont kende met kracht en meent dat de auteur zich zou moeten 'schamen'. minister van Binnen landse Veiligheid De zin 'begrijp me niet verkeerd' zou van haar af komstig kunnen zijn; ze gebruikt die geregeld in speeches. Bovendien had ze het met Trump aan de stok. Ze kreeg publiekelijk een standje omdat hij vond dat te veel immi granten illegaal het land in komen. Ze ontkent. Schoonzoon en dochter Jared Kushner en Ivanka Trump - 'Javanka' - zijn ex-Democraten die zich profileren als gematigde krachten die Trump tot bedaren kunnen brengen. Dat zij de auteur zijn zou een wat ongeloofwaar dige verhaallijn uit House of Cards kunnen zijn, maar soms overtreft de werkelijkheid fictie. economisch adviseur Ook hij gebruikte eerder dat ongebruikelijke woord, 'poolster'. Som mige andere frasen in het stuk klinken ook als Kud low. Bovendien is hij van wege zijn voorliefde voor vrijhandel niet gelukkig met Trumps beleid. Maar hij reageerde boos op het artikel en riep de schrijver op terug te treden. Een Nederlander die een boek winkel in Wales overneemt, is al vrij uniek. Cies-jan van Heerden kreeg Bookends Bookshop in Cardigan ook nog eens in han den door mee te doen aan een loterij. Chris van Mersbergen Cardigan Eigenaar Paul Morris (I) heeft alle vertrouwen in Cies-jan. FOTO TIVYSIDE ADVERTISER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9