NYNKE DE JONG Hogere belasting door zonnepanelen wekt lokaal ergernis SUPER SCHERP GEPRIJSD 088 - 70 70 600 6 8-daagse cruise per 4* AAS Sovereign normaal 10981KMj nu v.a. Vkort,n9 kT Column Ze mogen blijven. Godzij dank, ze mogen blijven. Pas toen Lili en Howick waren gevlucht vanuit het huis van hun opa en oma. Toen de helikopters boven Wijchen cirkelden, op zoek naar de twee. Toen de politie op riep om te helpen bij de zoektocht, en héél Nederland riep dat ze moesten opla zeren met hun zoek tocht, pas toén kwam het nieuws dat ze mochten blijven. Ja, toen bleek dat er voor deze deporatie écht geen draagvlak in de sa menleving was, kon het kabinet de kinderen niet meer op het vliegtuig zetten. Eindelijk ge rechtigheid voor twee kinderen die ge worteld zijn in onze samenleving. het zo lang moest du ren. Dat Lili en Ho wick zolang in onzekerheid zijn gelaten. Het is gênant dat dit kabi net pas de hand over het hart strijkt wanneer twee tieners op de vlucht zijn voor de politie. Ach teraf twitterde Alexander Pech- told dat hij blij was dat ze mochten blijven. Het was overduidelijk de meest opportunistische tweet denkbaar. Nu meejuichen, terwijl hij al zoveel eerder iets had kun nen doen. Rest de vraag hoe er binnen de kabinetspartijen met deze zaak is omgesprongen. Van de VVD verwacht je zo'n populistische nee-is- nee-houding. En er lij ken maar weinig mensen verbaasd dat het CDA de twee kinderen op het vliegtuig wilde zet ten. Maar je zou toch mogen aannemen dat D66 en de Christenunie hart genoeg hebben om Lili en Howick hier te laten? Hoe kan het dat ze pas zó laat de rest van het kabinet hebben weten te overtuigen? Hoeveel principes hebben de twee partijen over boord moeten gooien om onder deel uit te mogen maken van Rutte III? En wat krijgen ze daar eigenlijk voor terug? De dividendbelasting wordt afge schaft, studenten zullen zich in de toekomst nog meer in de schulden moeten steken om een studie te kunnen volgen. De publieke om roep moet bezuinigen. Het raad gevend referendum is afgeschaft. Vooral D66-kiezers zullen inmid dels geen idee meer hebben waarom hun partij zo graag bij dit kabinet wilde horen. De Christenunie en D66 heb ben zichzelf in de uitverkoop gedaan. En Lili en Howick zijn daar de dupe van geworden. Het is gênant dat Lili en Howick zolang in onzeker heid zijn gelaten Een inwoner van Emmen ont ving een hogere aanslag voor de ozb-belasting, omdat de ge meente vond dat zijn woning meer waard was geworden door dat hij twintig zonnepanelen op het dak had gelegd. Hij stapte naar de rechter om de waardevermeer dering te laten terugdraaien, maar de rechter stelde hem in het onge lijk. Zonnepanelen zijn waarde- verhogend voor de woning, zo luidde het oordeel. En dus mag de gemeente ze meetellen bij de waardebepaling van de woning voor de ozb-belasting. Dat zit de lokale fractie van het CDA bepaald niet lekker. Deze week stellen ze de kwestie aan de orde in de gemeenteraad. „We willen graag dat mensen hun huis verduurzamen en hebben zelfs een gunstige lening voor zonne panelen in het leven geroepen. Dan moet je dat niet via de ach terkant weer terughalen door er belasting op te heffen", zegt frac tievoorzitter Auke Oldenbeuving. Ook in Haarlemmermeer, Ca- pelle aan den IJssel en Delft heb ben lokale politici het gemeente bestuur om opheldering ge vraagd. Maar de Vereniging Eigen Huis schaart zich niet achter hen. „Met de rechterlijke uitspraak is er ten minste één lijn getrokken", zegt Nico Stolp van Eigen Huis. i Rechter: panelen verhogen de waarde van een woning De gerechtelijke uitspraak heeft ook voordelen. Mensen die geld lenen voor de aanschaf van zon nepanelen, mogen dat bedrag nu van de belasting aftrekken. „En de waardevermeerdering kun je weer verzilveren als het huis wordt verkocht." Dat de ozb-belasting daarmee omhoog gaat, noemt Stolp min der fijn. „Maar dat moeten we ook weer niet groter maken dan het is. Het zal meestal om niet meer dan een paar euro extra gaan." Laatste hutten September Oktober November v.a. 656 v.a. 575 v.a. 593 Vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven Ind. alle maaltijden en drankh Vele fadliteiten aan boord Prachtige route met o.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livorno Kijk voor méér cruises op onze website reizen «nl maandag 10 september 2018 GO @Nynke Gênant Het was gênant dat Huizenbezitters die meer be lasting moeten betalen omdat ze zonnepanelen op hun dak hebben liggen, het wekt in heel wat gemeentes ergernis bij lokale politieke partijen. Ze willen er dan ook zo snel mogelijk vanaf. Raymond Boere Emmen All Inclusive cruise! pullmantur Toeslag buiter hut v.a. €100 VERTREK AMS stipreizen.nl/crpsob j VERTREK EIN stipreizen.nl/crpseb Villefranche-sur-Mer Barcèïöna ~i Livorno Civitavecchia Napels Echt een topreis voor een topprijs! Boek nu deze 8-daagse 4-sterren All Inclusive cruise over de Middellandse Zee, met vertrek van september t/m november. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €575! U vaarteen volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign. Aan boord hoeft u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een k verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Dit wilt u niet missenm l\l|n TVWI stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6