u Spinnen voor Kika brengt 30 mille op )LEN 19 FESTIVITEITEN WEMELDINGE EN 'S-HEER ARENDSKERKE Het was zaterdag de nationale monumentendag. Voor Wemeldinge en 's-Heer Arendskerke betekende dat eigenlijk twee dagen binnen 24 uur. Want tegelijkertijd werden daar ook nog eens de Wemeldingedag en Sraskerkse Dag gehouden. Voor de Sraskerkse Dag was het nog maar de tweede keer dat het evenement werd ge houden. Wemeldinge beleefde zaterdag, na een 'dagloos' 2017, de doorstart van een oude traditie. Rond twaalf uur schuifelen de eerste taarten binnen in het Heer Arendhuis. De deelnemers aan Heel Arendskerke Bakt leveren daar hun baksels in voor de dorps competitie. Femke van der Veer is er daar één van. Zij levert haar hartjestaart in om hem te laten be oordelen door de jury. „Het is een bijzondere taart", laat de maakster opgetogen horen. „Er zit namelijk geen cake in maar iets heel speciaals. Het heet Pa- vlova en ik heb het voor het eerst in Frankrijk geproefd." Femke heeft de taart helemaal zelf ge maakt, zegt ze. „Nou, met een klein beetje hulp, dan. Vooral van de mixer. Want die heeft wel een kwartier staan draaien." Toch moet Femke het doen met een troostprijs. Sara Dijkema gaat er met de hoofdprijs vandoor bij de kinderen. Tamara Kimmel kan inmiddels benoemd worden als dorpsbanketbakker; zij won net als vorig jaar de prijs als beste vol wassene. Wemeldingedag De Wemeldingedag is nieuw le ven ingeblazen. In 2016 werd de feestdag voor het laatst gehouden, de organisatie stopte ermee. In middels heeft Jacqueline Schouten het stokje overgeno men. En nu is het weer net als vroeger. Hetzelfde, maar dan een beetje anders. Het heet Pavlova en ik heb het voor het eerst in Frankrijk geproefd De activiteiten bij de jachthaven zijn bijvoorbeeld verdwenen. Op het Dorpsplein staat nu een grote tent voor onder meer de muziek en in een aantal straten grenzend aan het dorpsplein valt van alles te beleven. Zoals het ringrijden. Met kleine lans uiteraard. „Want dat staat in het reglement", legt een deelne mer uit. „Maar dat wil niet zeggen dat het makkelijker is, hoor. Je komt met je hoofd erg dicht bij de ring, daardoor heb je de neiging om op het allerlaatst weg te trek ken." Even verderop trekt de braderie veel bezoekers. In de Wilhelmina- straat kan je 's middags over de koppen lopen. En 's avonds loopt de tent vol voor de muziek. Eerst is er voor de jeugd een kinderdisco, later neemt de 'grotemensenmu- ziek' het over met een coverband en een dj. Albertina Muziek is er op hetzelfde moment ook in Sraskerke. En waar ze de dag in Wemeldinge afsluiten met een dj, doen ze dat in 's-Heer Arendskerke met zangeres Alber tina. En waar komt die ook alweer vandaan? Oh ja, uit Wemeldinge. Welke voorstelling gaat u kijken vandaag? GOES De spinningmarathon voor KiKa op de Grote Markt in Goes heeft gisteren bijna 30.000 euro opgebracht. „We hebben 29433,92 euro opgehaald, liet orga nisatrice Roxanne Machielse gis teravond laat weten. „En er komt nog een bijdrage van een sport school aan. Ik ben erg trots op wat we bereikt hebben." De Grote Markt in Goes stond vanaf 14.00 uur helemaal in het te ken van de strijd tegen kinderkan ker. In een grote tent op het plein werd drie uur lang gespind om geld in te zamelen voor onderzoek. Rondom de tent werd op andere manieren ook nog geld ingeza meld. Aan het einde van de mid dag was er een grote barbecue. Van elke inschrijving ging ook vijf euro naar het goede doel. Roxanne Machielse organi seerde dit jaar voor het eerst de ac tie voor KiKa. Zij stelde daarbij een ambitieus doel: 20.000 euro opha len met deze actie voor het goede doel. Ze mag dus tevreden zijn. Dat is ruimschoots gelukt. Tot vorig jaar hield Stichting Jay- den jaarlijks een grote spinning marathon in Goes. Die stichting organiseerde het evenement in 2017 voor het laatst. Roxanne Machielse is in dat gat gesprongen en heeft er als goed doel 'haar eigen' KiKa aan gekop peld. Informatie tickets www.filmbythesea.nl maandag 10 september 2018 Bevelandse dorpen feesten erop los Willem Adriaansens 's-Heer Arendskerke Suzanne Cornelissen uit Goes tijdens ringrijden aan de Dorps straat in Wemeldinge. -Femke van der Veer Maritiem Programma Retrospectief Bergman International Student |ury ■4 Ruim honderd spinners trappen zich in het zweet voor onderzoek naar kin derkanker. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Sara Dijkema brengt samen met haar moeder de taart voor de wedstrijd Heel Arendskerke Bakt. fotos johan van der heuden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53