Mosseltreffen wil klein blijven 19 FESTIVAL BRUINISSE Bruinisse heeft ook een sjieke kant. Dat bleek zaterdag tijdens het Food Lifestyle Festival, uiteindelijk goed voor 2000 bezoekers. Je kon er pétoncles eten van de Kromme Watergang en polderhoen met morille en pistache. Champagne werd ge schonken in witte glazen en kro ketten werden geschreven als cro- quetten. De upperclass van Brui nisse kon zaterdag haar hart op halen op het Food Lifestyle Fes tival. Maar de rij bij de frietkraam was nog altijd het langst. Panterprintjes. Heel veel pan- terprintjes. Zwarte tasjes met grote gouden gespen, blonde ha ren, geblushte wangen en man nen in gekleurde broeken. Ze maakten proefritjes in een spier witte Range Rover en bekeken bootjes in de jachthaven. Wie denkt dat Bruinisse louter bestaat uit boeren en vissers, heeft het mis. „We hebben ook een up perclass hoor", zei Karin Pad mos, terwijl haar doch ter een bakje ri sotto aan reikte. „Kijk, die ta fel. En die. Al lemaal Bruë- naars. De Magni- fiek-mensen noemen wij ze ook wel." Zeifis Padmos getrouwd een mosselman. „Maar Bru heeft zeker ook een sjieke kant. Dat zie je hier wel. Hoewel, echt druk is het niet. Dat zal volgende week bij de viering van 550 jaar Bru wel anders zijn. Ach, ik vermaak me wel. Ik wist toch niet wat ik moest koken." Je kent iedereen hè. We komen allemaal van Bru. Supergezellig Centraal op het festivalterrein nippen Demi van der Spek, Anne de Waal en voormalige mossel prinses Mirja Olree van hun Red Ritz. „Supergezellig", noemt Anne het feest. Zij verzorgde de visagie bij de modeshow. „Je kent iedereen hè. We komen allemaal van Bru." Al woont niet ie dereen er meer. Demi is verhuisd naar Ber gen op Zoom. „Maar ik blijft te rugkomen. Elke keer als hier wat te doen is. De Visserijdagen na tuurlijk, maar de langste mossel tafel volgende week wil ik ook niet missen." Anne lacht. „Zal ik het maar zeggen? Ze is hier nog elk weekend. En terecht." Schilderijtjes Zodra het eten arriveert, schuiven alle witte glaasjes opzij. Even later ligt de tafel vol friet. Het duurde even voor het er was, want de rij was lang. Dat was bij de traiteurs aan de overkant wel anders. De luxe lik kepot en parelhoen bleven 's mid dags liggen waar ze lagen. En daar baalde Dennis Willems uit Arnemuiden flink van. „Mijn zaak is nu dicht, snap je. Ik zie al lemaal bloesjes van Yves Saint Laurent. Je zou verwachten dat dit publiek gewend is aan lekker eten. Maar ik had hier beter met een broodje kroket kunnen staan." Feestje Of misschien toch iets met vis, zegt Fleur Verloo van de organisa tie daags na het festival. „Dat is toch wat mensen aan het water willen. De mosselen waren hele maal uitverkocht." Uiteindelijk werd het festival 'nog een echt feestje, zegt Verloo. Zo'n tweeduizend bezoekers. Volgend jaar doen we het weer." met Heus niet vanwege alle publiciteit over beruchte motorclubs. „Puur omdat we klein willen blijven", vertelt Bas van Mer. „Iedereen die we erbij willen hebben, die zit erbij. We zetten ook niks meer op Face- book. Het is gewoon gezellig ge noeg zo." En gezellig, dat was het zaterdag aan de Deltastraat. Een soort reünie voor mannen met lange haren en leren jassen. Schorre stemmen niet te vergeten. „De meesten komen hier al jaren", vertelt Van Mer. „Niet alleen uit Zierikzee of Zeeland, maar ook uit Duitsland, Engeland, Frankrijk of zelfs Spanje." Of Peize, in de buurt van Gronin gen. Otto („ja sorry, gevaarlijke naam in dit wereldje") rijdt elk jaar naar Zierikzee. „Ik doe niet alle tref- fens, maar deze mis ik nooit. Zo'n dragrace als hier wordt gehouden, die hebben ze niet overal." Al doet hij zelf niet meer mee met zijn hardtail Harley. „Nee, die motor heeft al genoeg geld gekost. En ik wil ook wel eens een biertje drin ken." Dragrace De dragrace, ofwel een korte sprint, vond plaats op de Deltastraat. Zodra de buren van de milieustraat de poort op slot hadden gedraaid, kro pen alle fans in het gras en sjokten Zo'n dragrace als hier wordt gehouden, die hebben ze niet overal de rijders naar hun motoren. Tijd om wat gas te geven. Nienke Groen en Angela Kok uit Zierikzee stonden vooraan. „We hebben hier wat vrienden", vertelt Nienke. Angela heeft haar motorrij bewijs, maar nog geen motor. „Ho pelijk kan ik volgend jaar zelf mee doen." Welke voorstelling gaat u kijken vandaag? Informatie tickets www.filmbythesea.n Stmifdcu maandag 10 september 2018 De vriendengroep waarvan Demi, Anne en Mirja deel uitmaken, Een glaasje Moet met een zak patat Wendy Wagenmakers Bruinisse -Anne de Waal Gerechtje van De Kromme Watergang. FOTO'S ERNESTA VERBURG De geur van bier, olie en ver brand rubber drong je neusga ten van verre binnen. Toch was het Mosseltreffen, de jaarlijkse bijeenkomst van motorclub Lost Ones in Zierikzee, behoorlijk stilgehouden. Wendy Wagenmakers Zierikzee -Otto uit Peize, bezoeker Maritiem Programma Retrospectief Bergman International Student Jury Jf.r fir&s wrfrr I Organisatoren Bas van Mer (I) en Paul Mulder, fotoernestaverburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51