Overhitte bougie nekt Van de Ven tijdens EK in Polen Van der Mark schiet uit de startblokken Debuut De Booij kan niet mooier 17 Van Aert laat Vestingcross links liggen Tijdens de tweede manche van de Motocross of Nations reed Van de Ven op de tweede plaats en hijgde ze leidster Kiara Fontanesi in de nek. Ze voelde dat ze op een zeker moment erlangs zou kunnen glip pen. En met een eerste plaats zou ze Europees kampioene worden, net als in 2017... Maar die kans ging voorbij. Haar Yamaha begon namelijk te sputteren. Ze kon nog even doorrijden, maar uiteindelijk hield de machine er helemaal mee op. „We zijn toen meteen naar onze bus gegaan", vertelde vader Giel van de Ven, die onder meer als monteur mee naar wedstrijden gaat. „We hebben de motor uit el kaar gehaald en zagen dat één van de bougies oververhit was geraakt. Tja, daar doe je niets aan." Van de Ven werd in die tweede heat als elfde geklasseerd. Eerder op de dag was de Walcherse in de eerste manche tweede geworden, in de slipstream van Fontanesi. Die regerend wereldkampioene pakte nu de Europese titel. Naast het individuele klassement won ze met een tweede Italiaanse ook de landenwedstrijd. Hierin ein digden Nancy van de Ven en Shana van der Vlist als derde. Voorwiel „Het resultaat is enorm teleur stellend", zei Giel van de Ven van uit het noorden van Polen. „In beide manches heeft Nancy laten zien dat ze na een minder goede start veel sneller was dan Kiara Fontanesi. Nancy liep elke ronde verder op haar in. In de eerste manche probeerde ze zelfs nog langs de Italiaanse te komen, maar die stuurde toen precies Nancy's kant op. Daarbij raakte het voorwiel van onze motor be schadigd. In de tweede manche had Nancy ook het gevoel dat een inhaalactie eraan zat te komen. Helaas heeft ze die niet meer kunnen maken." Komend weekeinde binden de twee rivales weer de strijd met el kaar aan. Dan is in Assen de vijfde Grand Prix van het jaar. Van de Ven en Fontanesi staan gedeeld tweede in de WK-stand, op 2t punten van de Nieuw-Zeelandse Courtney Duncan. Bij haar 'thuiswedstrijd' - op het TT-cir- cuit zullen velen haar aanmoedi gen - kan ze het wereldkampi oenschap nog wat spannender maken. HEEMSTEDE De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn zaterdag in de tweede divisie gestart met een 5-5-gelijkspel tegen HBC. Wouter van de Mark is dit sei zoen teruggekeerd op het oude nest na een periode bij Hilversum. Hij maakte een flitsende rentree met drie individuele zeges tegen HBC. De andere twee Zeeuwse punten kwamen op het conto van Emiel de Rijke, die deze competi tie is overgeheveld uit het tweede team. De derde nieuweling, Jona than Claus, overgekomen van TOGB, bleef puntloos. Komende zaterdag speelt TTCM zijn eerste thuiswedstrijd, vanaf 14.30 uur tegen ENTAC uit En schede. De Booij liep in de categorie M2 met de Rousseau-dochter twee keer op rij naar de overwinning. Haar scores waren 68,83 en 65,33 procent. „Met zo'n begin van het indoor seizoen en een mooi debuut in M2 ben ik echt blij mee", was de eerste reactie van de amazone. „Ik was op zoek naar een paard en heb Grace anderhalfjaar geleden in Gelder land gekocht. Het is een paard met heel veel looplust. Maar het is een echte merrie; ze is niet kijkerig, maar ze kan verschrikkelijk agres sief reageren op mijn beenhulpen. Soms escaleert het een beetje. Ze is niet te vergelijken met mijn an dere paarden." Motivatie Cindy Rijk uit 's-Heer Abtskerke stuurde de schimmelmerrie Ele- nor naar de tweede plaats (67,16 en 65,16). „Elenor is mijn spring paard en loopt toch in Mi met mooie scores in beide proeven Ze kan verschrikkelijk agressief reageren op mijn beenhulpen naar de tweede plaats. Zo blijft de motivatie er stiekem toch wel in om dressuur te blijven rijden." De Axelse Ilse de Feijter ging in Z2, met de met veel afdruk door de baan gaande Rubiquil-dochter Ai- mee, in beide proeven met de overwinning aan de haal. Van de jury kreeg ze respectievelijk 61,765 en 61,029 procent. „Ik ben zwanger en wilde nog graag de klasse Z2 halen. Dat is bij mijn debuut ook meteen gelukt", vertelde De Feijter. „Het kan natuurlijk allemaal veel beter. Maar dat is voor later. Ik ben tevre den. Dit lijkt mij nu een mooi mo ment om met zwangerschapsver lof te gaan." LILLE Veldrijder Wout van Aert laat de Brico Cross in Hulst aan zich voorbij gaan. Op zijn fandag ont hulde hij gisteren zijn plannen voor het seizoen en daarvan maakt de Vestingcross geen deel uit. De drievoudig wereldkampioen opent zijn veldritseizoen volgende week zondag (16 september) met de Brico Cross van Geraardsbergen, zijn laatste wedstrijd is de Brico Cross in Maldegem (6 februari). Elf dagen later staat de Brico Cross in Hulst gepland. Van de acht Brico crossen rijdt Van Aert er zes. Behalve de wedstrijd in Hulst laat hij ook de wedstrijd in Essen (op 8 december) passeren. maandag 10 september 2018 PM Een kapotte bougie deed Nancy van de Ven gisteren de das om. De Vlissingse motor crossster had de kans om in Gdansk haar Europese titel met succes te verdedigen. Maar toen kreeg ze pech. Roeland van Vliet Gdansk Dressuuramazone Anneke de Booij uit Kloosterzande is za terdag het indoorseizoen goed begonnen. Zij was in De Beatrix Hoeve in Axel, samen met de merrie Grace, de beste in de in handicap verreden klasse M. Lucien Roelandt Axel - Anneke de Booij De Zeeuwse Kust oefent tegen ZPC Amersfoort, foto dirj--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46