Oemoemenoe slikt nieuwe nederlaag Ton stijgt op WK 100 km weer boven zichzelf uit 15 Pia Douwes, Johnny Kraaijkamp en Tony Neef in The Addams Family Baldé mag met brons naar WK Mesu negende opONK De rugbyers van Dendermonde, al drie keer op rij landskampioen in België, namen direct het initia tief en vooral de combinaties tus sen de Nieuw-Zeelanders Johnny Bristol en Solomona Paraki be zorgden de Middelburgse defen sie handenvol werk. De gasten hadden in de beginfase veruit het meeste balbezit en de driekwar ten, met onder anderen oud-Oe- moemenoe-speler Laurent Le grand, kregen legio kansen. Ver dedigend zat het echter goed in el kaar bij Oemoemenoe en pas in de elfde minuut moest de defensie zich voor het eerst gewonnen ge ven: 0-7. Dendermonde hield het overwicht en door try's van Fre- deric De Smet en Johnny Bristol was het bij rust al 0-19. Na rust hetzelfde spelbeeld, al kwam de thuisclub er aanvallend meer aan te pas. Swen Seijbel en de achttienjarige Nieuw-Zeelan- der TeAho Morrice wisten elkaar prima te vinden en de eerste kans was voor Deniël van der Waal, die de bal net niet onder controle kreeg. Dendermonde ging op zoek naar het bonuspunt en de vierde try kwam er in de 55ste minuut. Vervolgens liepen de Belgen uit naar 0-40, waarna Joey Luitwieler de eer kon redden en TeAho Mor rice de conversion benutte. Den dermonde bepaald vervolgens de eindstand op 7-47. Zaterdag treft de ploeg van de Nieuw-Zeelandse coach Reweti Montgomery in Leiden koploper Diok. Dit is een duel dat eveneens meetelt voor de reguliere compe titie. tijd van 7 uur, 32 minuten en 47 se conden. Daarmee werd hij 45ste overall en derde Nederlander, ach ter Pascal van Norden (7.11.35) en Jan-Albert Lantink (7.29.35). Winschoten Gelijktijdig met het WK in Kroatië werd in Winschoten het NK100 ki lometer gehouden. Voor Ingrid IJsebaert uit Hulst was er na 9.24.37 uur een bronzen plak. Ze werd ze ventiende overall. In totaal werden er tien ronden ge lopen in Groningen, waar vooral de wind een bepalende factor was. Een aantal jaren geleden was IJse baert al de snelste in de marathon van Zeeuws-Vlaanderen in haar ei gen woonplaats Hulst. Wim Douw uit Oud-Vossemeer voltooide de wedstrijd eveneens. Hij werd 27ste in 9.46.49. Terpstra valt vroeg uit TOT €15,- KORTING Bestel nu tickets op pzc.nl/addams VLISSINGEN Leonie Ton uit Wis- senkerke heeft zichzelf weer eens overtroffen. De ultraloopster van AV'56 liep zich zaterdag bij de beste tien op het wereldkampioenschap 100 kilometer. Ton werd in Kroatië tiende in een nieuw persoonlijk record, tevens een Nederlands record. Ze scherpte haar eigen toptijd van 7.56.25 uur met anderhalve minuut aan tot 7.54.55. Haar oude toptijd noteerde ze pas een half jaar geleden in Duitsland. Tussendoor won ze ook nog Elfsteden in Friesland, wedstrijd van dik kilometer. Voor de Noord-Be- velandse atlete was het haar tweede WK 100 kilometer. Haar debuut maakte ze twee jaar geleden in het Spaanse Los Al cazares. Met 8.13.34 uur werd Ton ne gentiende. Bij de mannen de buteerde Wouter de Vries uit Zie rikzee met een maandag 10 september 2018 SKEELEREN Middelburger Erwin Mesu is zaterdag tij dens het open Nederlands kampioenschap skeeleren in het Friese Hallum als ne gende gefinisht. Tijdens de wedstrijd over 100 kilome ter was hij betrokken bij de beslissende ontsnapping, maar aan het einde kon hij de besten niet meer vol gen. Matthijs Albregtse slalomt door de defensie van Dendermonde heen. Hij wordt geflankeerd door Peter de Lange (links) en Deniël van der Waal. foto dirk-jan gjeltema Ook in het tweede duel in poule B van de BeNeCup kon Oemoe menoe geen potten breken. Na de 32-7-nederlaag tegen Ottig- nies was ditmaal de Belgische landskampioen Dendermonde veel te sterk voor de Middel burgse ereklasser. Bij de rust leidden de Vlamingen al met 0-19 en daarna werd de score opgevoerd tot 7-47. Hans Markusse Middelburg MOUNTAINBIKEN Anne Terpstra is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap in het Zwitserse Lenzer- heide al vroeg uitgevallen. Na een botsing in de eerste ronde zat de wedstrijd voor de uit Zierikzee afkomstige mountainbikester erop. De Nederlands kampioene wist overigens dat een top- klassering er niet in zou zit ten. Pas een maand gele den werd ze nog geope reerd. TRIATLON Nelleke Baldé uit Grijpskerke werd zater dag derde op de halve triat lon van Almere. Na 5.02.39 uur pakte ze het brons bij de vrouwen van 35 tot 39 jaar. Ze kwalificeerde zich hierdoor voor het WK van 2019 in Slowakije. Haar partner Dennis Heil bron had 4.37.51 uur nodig voor zijn halve triatlon en fi nishte op de zevende plaats bij de mannen van 40 tot 44 jaar. Het is de grootste reizende musical in Nederland. The Addams Family is een hilarische voorstelling met een absolute sterrencast. Hoofdrollen worden gespeeld door Pia Douwes, Johnny Kraaijkamp en Tony Neef. Samen met een Live orkest, de nieuwste special effects en een ongeëvenaard decor maken ze van The Addams Family de meest spraakmakende show van het nieuwe seizoen. Vanaf 22 november 2018 I Hengelo, Rotterdam, Apeldoorn, Den Haag, Groningen, Breda, Heerlen, Rotterdam, Doetinchem en Amsterdam *Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43