Vliegende start voor nieuw trainersduo van Ondo Worstelende Janse zorgt met fraaie 15-8 voor een hoogtepuntje TOP naar Portugal 14 Pas laat komen de korfballers van TOP los van Sporting Delta. De Arnemuidenaars geven trainer Kees-Jan Oppe een winnend debuut. zv De laatste treffer van TOP, de 15-8, was van grote schoonheid. Jurgen lanse rondde een doorloopbal op fraaie wijze af, na misschien wel de enige Arnemuidse aanval die geheel vlekkeloos verliep. De man van het doelpunt bedankte na af loop terecht het andere vak, waar sterk verdedigd werd. „Als ze het daar zo goed dicht houden, krijgen we in de aanval steeds weer kan sen om te scoren", zei hij. „En uit eindelijk valt de goal dan wel een keer." In de 55 minuten voor dat hoog tepuntje ging het moeizaam bij TOP. Voor een deel kwam dat door het fysieke ontregelspel van de Dordtse tegenstander, maar het lag hoofdzakelijk aan het onver mogen om te scoren. Allen deden mee aan het missen van opgelegde kansen. „Dat heeft er alles mee te maken dat m'n spelers nog moeten wen nen aan onze nieuwe manier van aanvallen", stelde Kees-Jan Oppe, TRAININGSSTAGE de nieuwe trainer in Arnemuiden. „De wil om dicht bij de korf een gevarieerd spel te laten zien, was er in de eerste helft al wel. Maar toen vonden we elkaar nog onvol doende. De passing was niet altijd even goed. Aan het einde begon het wel te lopen. Dan zie je ook meteen resultaat." Oppe heeft bij TOP de luxe van een sterke bank. Toch koos hij er in zijn eerste duel niet voor om te RENTREE wisselen. Zo liet hij Jurgen Janse, die misschien nog wel het meest worstelde, ook in het veld staan. Oppe: „Bij TOP wordt altijd vooral naar de dames gekeken. Maar ik wil dat de vier heren zich ook la ten zien. Tegen Jurgen zei ik bijna aan het einde van de wedstrijd: 'Je hebt zo veel snelheid, ga zelf ook eens voor een doorbraak'. Even la ter scoorde hij precies op die ma nier. Dat is zo gaaf." Janse: „Het lukte allemaal niet echt vandaag. Maar dan zie je maar: het begint bij een goede verdediging. In het andere vak werden heel veel bal len snel onderschept, vooral door Jurriaan (Bouwens). Dan weet je dat je het in de aanval steeds op nieuw mag proberen. En uiteinde lijk scoor je dan nog een heel mooie." Dat TOP de betere ploeg was, werd al snel duidelijk. Toch kon 86 dagen na bevalling al weer speelminuten in TOP 1 het team het verschil aan kwaliteit aanvankelijk niet uitdrukken in de stand. Bij rust was het slechts 7-4. Pas na de 8-5 van Peter van Belzen, na tien minuten in de tweede helft, kwam de thuisploeg enigszins op stoom. Uiteindelijk hadden de Arnemuidenaars een gat van zeven punten, waardoor ze na de eerste speelronde op doelsaldo koploper zijn. „Willen we bovenin mee blij ven draaien, dan zullen we rich ting de 25 doelpunten per wed strijd moeten gaan", zei Oppe. „Met deze spelers en onze aan valsplannen moet dat ook kun nen. Het heeft alleen tijd nodig." „Het zal niet elke week zo moei zaam als vandaag", voegde Janse eraan toe. „Als we als team iets verder zijn en we tegen de meer korfballende ploegen spelen, gaan we vaker scoren." De twee konden niet anders dan te vreden terugblikken op de eerste schreden in de eerste klasse F. Als een volleerde coach temperde Van den Broeke wel de verwachtingen: „Eén zwaluw maakt zeker nog geen zomer." Hij realiseert zich dat door de tweede plaatsen van de afgelopen seizoenen de verwachtingen bij de buitenwacht hoog gespannen zijn, maar haast zich om een paar kant tekeningen te plaatsen: „We zijn een nieuwe speelstijl aan het door- De overwinning op KCR is zeker een opsteker, maar als we komende zaterdag verliezen van Juliana, is dat alweer vergeten voeren en dat kost tijd en gewen ning. Bovendien zitten we in een pittige poule, met een meerdere ti telkandidaten." Om begrijpelijke redenen wil Van den Broeke de druk bij zijn ploeg weghouden en van week tot week kijken hoever ze staan. „De overwinning op KCR is zeker een opsteker, maar als we komende za terdag verliezen van Juliana, is dat alweer vergeten." „We voelen elkaar van nature aan", schetst Van den Broeke de wisselwerking met kompaan Ro bin Wisse. Vaste afspraken over wie welke taken oppakt, zijn er voorals nog dan ook niet. Samen hebben ze zich tot doel gesteld om Ondo com pacter en dynamischer te laten korfballen. „We hebben een leer gierige selectie die het tot nu toe goed oppikt." Grote aandacht gaat naar het ver hogen van het aantal doelpogingen. Daar moeten dan (nog) meer doel punten uit komen, mits het rende ment net zo hoog blijft als nu. maandag 10 september 2018 Solide defensie geeft aanval rust Roeland van Vliet Arnemuiden TOP gaat tussen de veld- en zaalcompetitie in op trai ningskamp naar Portugal. Trainer Kees-Jan Oppe heeft geregeld dat het eerste en tweede team van de Arne muidse club in Lissabon kun nen oefenen tegen de beste clubs van Portugal. Oppe gebruikt de reis hoofd zakelijk voor teambuilding. Hij wil met een goede sfeer aan het zaalseizoen beginnen. Voor TOP is een buitenlandse stage - los van België - hele maal nieuw. Jorian Schroevers to rent hoog boven ieder een uit. Op de rug gezien: Jurgen Janse. FOTO'S DIRK-JAN GJEL- TEMA Petra van Belzen stond zaterdag verrassend in de basis. De routinier speelde de eerste zeven minuten mee bij TOP 1, omdat Anita de Ridder pas net voor het duel terug was van een be grafenis. Toen die haar warming-up had afgerond, kwam ze bin nen de lijnen. Voor beide zussen was het een bijzonder mo ment. Voor Belzen, omdat ze deze zomer voor het eerst moeder werd. 86 dagen na de geboorte van haar zoon, maakte ze haar officiële rentree al weer in TOP 1. In de af gelopen weken speelde ze ook al oefenduels. Voor De Ridder was het speciaal omdat ze na een jaar bij PKC terug keerde op het oude nest. Nog geen minuut na haar rentree for ceerde ze al een straf- worp. Scores TOP: Jorian Schroevers 6, Peter van Belzen en Jeanine Marijs 3, Anita de Ridder, Willemijn Bou wens en Jurgen Janse 1. In de openingsronde van het veldseizoen maakten de korf ballers van Ondo meteen indruk door met 17-15 te winnen van KCR, de ploeg die terug is geko men uit de overgangsklasse en geldt als voornaamste titelkan didaat. Een prestatie die het de buut van het nieuwbakken trai nersduo Jouri van den Broeke en Robin Wisse extra kleur gaf. JaapJan Ritsema Sint-Laurens - Jouri van den Broeke v*n 0^®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42