II Uitblinker Abdenbi schiet uit zijn slof Kloetinge aan zege 13 nuut gevaar uit een vrije trap. Doelman Brian Meulmeester keerde de inzet. Uit de voortvloei ende hoekschop kopte Mohamed Cherif de 1-1 tegen de touwen. In de 70ste minuut zochten de be zoekers opnieuw de aanval. Van We raakten een beetje gefrustreerd, omdat het niet lukte om te scoren Hecke sprintte in volle snelheid terug om zijn teamgenoten ach terin te ondersteunen. Soufiane Reclaoui pakte de verdediger bij de arm. Deze actie leverde de bui tenspeler een tweede gele kaart op. „Met negen man moet je ge woon winnen", was Tawfik duide lijk. Trainer Rogier Veenstra deelde die mening. De oefenmeester ver ving verdedigers Roycel James en Van Hecke door middenvelder Mart de Kroo en linksbuiten Ray Kroon. „Gelijkspelen was geen op tie." Goes moest lang wachten op de bevrijdende treffer. Diep in blessuretijd 'kopte' Tawfik de 2-1- raak uit een vrije trap van Kroon. „De bal kwam via mijn hoofd op m'n schouder terecht", bekende hij. De ontlading was enorm. Van Hecke, die al gewisseld was, rende het veld in en sprong bovenop zijn feestende teamgenoten. Ook de altijd rustige Tawfik liet zich even gaan. „Normaal ben ik altijd rustig hè", lachte hij. „We raakten een beetje gefrustreerd, omdat het niet lukte om te scoren. Daardoor was deze goal extra lek ker." Het had echter ook anders af kunnen lopen. „We hadden teveel man voor de bal", zag de routinier. Franse constateerde hetzelfde. „We wilden heel graag scoren. Daardoor gaven we achterin ruimte weg. Zij gingen goed met de ruimte om. Ze bleven gevaar lijk." OFC kreeg drie minuten voor tijd dé kans om op voorsprong te kopen. De snelle en fysiek sterke Cherif snoepte de bal af van Jar- reau Manuhuwa. De invaller ging het strafschopgebied binnen en nam het doel onder vuur. Meul meester tikte de inzet uit de korte hoek. Toen niemand meer een Goes- doelpunt verwachtte, sloeg de thuisploeg alsnog toe. Tawfik klaagde niet over de late treffer. „Lelijk winnen is ook wel eens lekker." Manuhuwa dacht er an ders over. „Elke week in de laatste minuut winnen zoals PSV.Dat is me te spannend", grapte hij te gen een aantal bekenden. Hoofdklasse B Vorige week, toen Vlissingen met 1-2 verloor van RKSV Groene Ster, laakte trainer John Karelse na afloop het defensieve geklun gel van zijn ploeg. Zondagmiddag kon hij alleen maar tevreden zijn. „We hebben prima gespeeld", sprak de oefenmeester dan ook monter. „We waren de hele wed strijd, op het eerste kwartier na, de bovenliggende partij. Er is kei hard gewerkt door iedereen en tactisch hebben de jongens het goed uitgevoerd, ook de wissels. We speelden 4-4-2 in plaats van 4-3-3. Ik ben zeer tevreden." Eén man sprong erbovenuit. Aan valler Abdenbi nam de gehele productie voor zijn rekening. In de veertiende minuut opende hij met een droge schuiver de score (0-1), na een halfuur verdubbelde Abdenbi de marge (0-2) en in ex- tremis complementeerde de 29- jarige routinier zijn hattrick. „Lekker", omschreef hij de wed strijd na afloop in één woord. „Wij kwamen op voorsprong, waardoor De Meern moest ko men. Hierdoor konden wij lekker counteren", vervolgde hij. „Na het onnodige verlies van vorige week is het natuurlijk wel lekker om de tweede wedstrijd wél winnend af te sluiten." pagne al zes goals en bewees ook nu na negen minuten weer zijn waarde. Kloetinge veroverde de bal, Kole werd aangespeeld door Guus de Leeuw en de spits schoot onbe rispelijk raak in de verre hoek. „Ik had nog niet veel ballen aangeraakt, dus dan is het extra lekker om met een te scoren." Hij kreeg dus opnieuw de kans om zich te bewijzen en was tevre den, maar ook kritisch. „Het kan al tijd beter en ik moet nog wennen aan het niveau. Het is een behoor lijke stap, maar ik heb het gevoel dat ik meega in het niveau van mijn ploeggenoten." Zaterdag was Kole belangrijk met het enige doelpunt, maar de spits is vooral heel blij dat hij weer op het veld staat. „Het is gek om weer pijnvrij te kunnen voetballen, daar geniet ik echt van." Opvallend was de manier van druk zetten van Kloetinge. De ploeg zette veel druk en probeerde met de 'nummer 10' de tegenstan der te dwingen tot een lange bal. Een manier van spelen die de sup porters in thuiswedstrijden vaker kunnen verwachten volgens Lou- rens. „Thuis willen we graag meer druk zetten, vandaag was een mooi moment om te kijken hoe lang we dat volhouden. Over twee weken moeten we fit genoeg zijn om dit negentig minuten lang te kunnen doen." Dankzij de overwinning staat Kloetinge eerste in poule 1-47. Zaterdag wacht de laatste wedstrijd tegen Dosko. maandag 10 september 2018 - Sherief Tawfik Goes-OFC I 30. De Vlieger (p) 1-0 1-1 63. Cherif 90+4. Tawfik 2-1 Opstellingen Meulmeester Koroglu Van Hecke Opoku 75. Kroon Ottenhof I Tawfik Wiltenburg Manuhuwa Zeijlmans James Schilder 66. De Kroo Momo Hollemans Venghaus De Vlieger 61. Cherif De Winter Reclaoui Franse Biberoglu Schalkwijk 75. Ajnane Wissel Kharchouch 35. Noordhoff Scheidsrechter: R. Hengens Toeschouwers: 675 13 De Meern |3 Vlissingen 14. Abdenbi 0-1 29. Abdenbi 0-2 90. Abdenbi 0-3 Zondag-hoofdklasser VC Vlis- singen heeft de eerste punten van het seizoen binnen. In Utrecht werd De Meern, dat vorig seizoen nog acteerde in de Derde Divisie, met klin kende cijfers opzijgezet: 0-3. Abdoe Abdenbi was de grote uitblinker Stefan Maas De Meern Sherief Tawfik (rechts) wordt besprongen na zijn win nende treffer tegen OFC. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN fj Door een liesblessure stond Demy Kole vijftien maanden aan de kant. Maar de 21-jarige spits is weer fit en krijgt bij Kloetinge het vertrouwen van trainer Marcel Lourens. Zater dag betaalde de aanvaller dat vertrouwen uit, door tegen Cluzona voor de enige goal te tekenen. Demy Kole (uiterst rechts) was zaterdag het goudhaantje bij Kloe tinge in het duel met Cluzona. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41