Bauke 'Bollema' heeft een helder doel 8 Hassan loopt Nederlands record WIELRENNEN VUELTA A ESPANA 2018 Steven Kruijswijk hield zich in het hooggebergte van de Vuelta prima staande. Hij is nog steeds kandidaat voor het podium. Om hem heen staan de favorieten Simon Yates, Alejandra Valverde en Nairo Quintana elkaar naar het leven. Sifan Hassan (25) heeft tijdens de Continental Cup in het Tsjechische Ostrava de 3000 meter gewonnen. De langeaf- standloopster noteerde 8.27,50 en dat betekende een Neder lands record. Hassan was aan zienlijk sneller dan de Afri kaanse loopsters Senbere Teferi (8.32,49) en Hellen Obiri (8.36,20), respectievelijk af komstig uit Ethiopië en Kenia. Dafne Schippers (26) snelde in een tijd van 22,28 naar de tweede plaats op de 200 meter. De wereldkampioene op deze afstand lag tot enkele meters voor de finish nog vooraan, maar zag Shaunae Miller-Uibo uit de Bahama's alsnog voorbij flitsen. Zaterdag werd ze in een tijd van 11,23 vierde op de 100 meter. De Continental Cup is een vierjaarlijkse wedstrijd over twee dagen tussen de con tinenten Europa, Afrika, Ame rika en Azië/Oceanië. Op elk onderdeel doen twee atleten per continent mee. Het Ameri kaanse team, met atleten uit Noord-, Midden- en Zuid- Amerika won de Cup. Een miniberoerte kan iedereen treffen, zelfs als je ooit de snelste man op aarde was Poels tweede in Ronde van Groot-Brittannië Caleb Ewan won de laatste etappe, een massasprint met start en aankomst in Londen, van de Ronde van Groot-Brit- tannië. De eindzege van de Fransman Julian Alaphilippe kwam niet meer in gevaar tij dens de achtste etappe. Wout Poels (30) eindigde als tweede, op een achterstand van 17 se conden. Hij won de zesde etappe, de koninginnenrit van de koers. De derde plaats was voor de Sloveen Primoz Roglic van Lotto-Jumbo, dat de ploe gentijdrit wist te winnen. Seizoen Kittel is al voorbij Van der Poel pakt brons UITSLAGEN MOTORSPORT Dovizioso wint MotoGP Daan Hakkenberg Lagos de Covadonga In de mist op de top van Lagos de Covadonga kan Steven Kruijswijk nog net de finishboog zien. Daar rolt op de lichtbak de uitslag van de laatste bergetappe in Asturië voorbij. Kruijswijk is al een paar minuten over de streep, heeft zich afgedroogd en een warm jack aan getrokken, maar ziet nu pas wat exact is gebeurd in het klasse mentsgevecht in de mist. „Pinot hield goed stand zo te zien", zegt Kruijswijk over de Franse ritwinnaar die er vijf kilo meter voor het einde vandoor ging en solo naar boven reed. „Maar daarachter zit het dicht bij elkaar", stelt Kruijswijk tevreden vast. „Op naar de rustdag." Dan draait hij zijn fiets om en rijdt naar beneden. Weg van de bergtop waar normaliter alleen koeien en schapen komen. De twaalf kilometer lange be klimming naar Lagos de Cova donga is uitgemond in een schimmenspel tussen de grote fa vorieten. Met hoofdrollen voor ro detruidrager Simon Yates plus Alejandro Valverde, Nairo Quin tana en Miguel Angel López, de Spaanstalige nummers twee tot en met vier. Die gunnen elkaar het licht in de ogen niet. De woedende armgebaren van Yates als López in de diepe finale achter Pinot aanspringt zijn illu stratief voor de onderlinge ver standhoudingen. Zelfheeft Yates al vier keer aangevallen, maar hij is elke keer teruggehaald en gaat nu verhaal halen bij Quintana. „Om te vragen waarom er geen sa menwerking was", legt Yates ach teraf uit. De Colombiaanse kopman van Movistar geeft geen krimp. „Yates werd boos, maar hij is de leider. Hij moet zich verdedigen. Ik pro beer vooral geen tijd te verliezen", zegt Quintana. De Colombiaan leeft na de finish in de veronder stelling dat niet Pinot, maar zijn landgenoot Lopez - 'hij verdiende deze zege' - de etappe heeft ge wonnen. Ingelopen Diezelfde Quintana kan een dag eerder op geen enkele steun reke nen van López als ze op weg naar Les Praeres een gat hebben gesla gen op Yates. De twee Colombia- nen worden ingelopen, waarna Yates er met de ritzege plus tijd winst vandoor gaat. Het is te ho pen dat de Colombianen op het WK over twee weken eensgezin der zijn als ze voorop rijden. De driehoeksverhouding tus sen de kleine klimmers Yates, Quintana en López is al ingewik keld, maar dan is er ook nog het gedeelde kopmanschap binnen de Movistar-ploeg. Want op papier zijn Quintana en Valverde ploeg genoten, maar de praktijk is weer barstiger. In de laatste kilometers Het zijn springveren en ze rijden elkaar kapot. En mij ook. Maar ik kom gewoon steeds terug tot de top van Logos de Cova donga rijdt Valverde zowaar op kop voor Quintana. Voor het eerst deze Vuelta. En hij weet zo Yates en López terug te halen. Maar zo dra de eindstreep in zicht komt, krijgt de winnaarmentaliteit bij Valverde de overhand. Dan kiest hij voor zichzelf kiest. Op zo ma nier sprokkelt Valverde in de laat ste twee bergritten elf seconden winst op Quintana bij elkaar en is hem voorbij in het klassement. Achter die vier topfavorieten trekt Kruijswijk zijn eigen plan. Op Les Praeres - zaterdag - trekt hij brutaal ten aanval en dwingt de anderen in het defensief. Kruijswijk wordt teruggepakt, maar verliest amper tijd. Een dag later, op weg naar Logos de Cova donga, moet de kopman van Lotto-Jumbo het trio Yates, Quin tana en López laten gaan, maar hij knokt zich terug. „Ik moest lossen, maar ik kon tempo blijven rijden en terugko men bij Quintana. Dat was goed. Ik denk dat ik goed heb standge houden." Kruijswijk ziet dat ze voor hem aanvallen, maar ook elke keer weer stilvallen. Die tempowisse lingen zijn niet aan hem besteed. „Daarom bleef ik er op het laatst gewoon een beetje achter. Elke keer als ik weer aansloot, ging Ya tes weer. Volgens mij deed hij het erom." In het gevecht van de kleine klimmers houdt Kruijswijk zich afzijdig en dat blijkt vooralsnog een prima tactiek. Ze zijn heel erg aan elkaar gewaagd. Het zijn echt springveren en die rijden el kaar kapot. En mij ook. Maar ik kom gewoon steeds terug." BERGTRUI maandag 10 september 2018 GO ATLETIEK Michael Johnson (50) De Amerikaanse atleet, veelvoudig wereld- en olympisch kampioen, herstelt van een beroerte. WIELRENNEN WIELRENNEN Marcel Kittel (30, foto) komt dit jaar niet meer in actie. De Duitse renner van Katjoesja-Alpe- cin neemt rust. Dit jaar won Kittel, die de Tour vroegtijdig verliet, slechts twee wedstrijden, allebei in maart. VELDRIJDEN Mathieu van der Poel is bij de WK mountainbike in het Zwitserse Lenzer- heide op de derde plek geëindigd. De Nederlander leek halverwege de rit nog op weg naar de snelste mannen, maar kon het gat op een gegeven mo ment niet meer dichtrijden. Van der Poel moest op zijn eerste WK dik een minuut toegeven op de Zwitserse win naar Nino Schurter. ATLETIEK Ostrava (Tsj). Continental Cup 1. in 37 onderdelen Noord-, Midden- en Zuid-Amerika 262 pnt, 2. Europa 233,3. Azië/Oceanië 188,4. Afrika 142 MOTORSPORT GPSan Marino MotoGP: 1. Dovizioso (Ita/Duc) 42.05,426, 2. Marquez (Spa/Hon) 2,822, 3. Crutchlow (GB/Hon) 7,269, 4. Rins (Spa/Suz) 14,687, 5. Vinales (Spa/Yam) 16,016. Stand WK na 12 van de 18 GP's: 1. Mar quez (Spa/Hon) 221 pnt, 2. Divizioso (Ita/Duc) 154,3. Rossi (Ita/Yam) 151,4. Lo- renzo (Spa/Duc) 130,5. Vinales (Spa/Yam) 124. Moto2:1. Bagnaia (Ita/Kal) 41.02,106, 2. Oliveira (Por/KTM) 3,108,3. Schrötter (Dui/Sut) 4,094; 20. Bendsneyder (Tec) 41,814. Stand WK na 12 van de 18 GP's; 1. Bagnaia (Ita/Kal) 214 pnt, 2. Oliveira (Por/KTM) 206, 3. Binder (ZAf/KTM) 119. Moto3:1. Dal la Porta (Ita/Hon) 39.38,684, 2. Martin (Spa/Hon) 0,058,3. Giannanto- nio (Ita/Hon) 0,0122. Stand WK na 12 van de 18 GP's; 1. Martin (Spa/Hon) 166 pnt, 2. De Italiaanse motor coureur Andrea Dovi zioso heeft de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewon nen. Het was de derde seizoenszege voor de coureur van Ducati. De Spanjaard Mare Marquez (Honda) fi nishte als tweede en verstevigde zijn lei dende positie in het wereldkampioen schap. Jorge Lorenzo was de pechvogel van de race. Na zijn pole- position viel hij kort voor het einde. Bezzecchi (Ita/KTM) 158,3. Giannantonio (Ita/KTM) 137. MOUNTAINBIKEN Lenzerheide (Zwi). WK. Crosscountry, mannen: 1. Schurter (Zwi) 1.29.21, 2. Kerschbaumer (Ita) 0.11,3. M. Van der Poel 1.14. Vrouwen: 1. Courtney (VS) 1.34.55, 2. Langvad (Den) 0.47,3. Batty (Can) 1.58; 7. Tauber 4.08. Uitgeval len: Terpstra. WIELRENNEN Ronde van Groot-Brittannië. Zevende etappe (West Bridgford - Mansfield, 223 km): 1. Stannard (GB/Sky) 4.56.27,2. Politt (Dui/Kat) 0.59,3. Carboni (Ita/Bar) 3.09,10. Eekhoff (Ned/Sun) 4.04, 18. Eenkhoorn (Ned/LJm) z.t. Achtste etappe (Londen-Londen, 77 km): 1. Ewan (Aus/Mit) in 1.38.33, 2. Gavi- ria (Col/Qst) z.t., 3. Greipel (Dui/Lot) z.t.; 8. Eekhoff (Sun) z.t.; 20. Eenkhoorn (LJm) z.t. Eindklassement: 1. Alaphilippe (Fra/QSt) 26.25.58,2. Poels (Sky) 0.17,3. Roglic (Slo/LJm) 0.33,4. Bevin (NZI/BMC) 0.42, 5. Jungels (Lux/Qst) 0.51. Kruijswijk houdt -Steven Kruijswijk (31) LAGOS DE COVADONGA Voor de derde keer deze Vuelta mag Bauke Mollema een groen rug nummer opspelden. Hij zat voor de vierde maal in de kopgroep en kreeg weer de prijs voor de strijdlust. Maar Mollema aast op een meer tastbare prijs deze ronde. Na de rustdag wil hij seri eus werk maken van het berg- klassement. Op weg naar Lagos de Cova donga was hij met Ben King al verwikkeld in een strijd om de bergpunten. Ze scoorden er alle bei zestien. Ondertussen lijkt de huidige drager van de wit-blauwe bollentrui Luis Maté het steeds zwaarder te krijgen, waardoor de strijd is losgebarsten. Mollema: „Er zijn nog vier man voor in de race, dus het moet een beetje meezitten. Maar ik ga het wel proberen." Op Twitter werd na zijn jacht op de bergpunten de eerste woordgrap al gemaakt over 'Bollema'. Bergklassement na de 15de etappe: 1. Luis Angel Maté (Spa) 64 2. Thomas De Gendt (Bel) 57 3. Benjamin King (VS) 56 4. Bauke Mollema (Ned) 50 Mollema: drie keer de strijd- lustigste renner, foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36