f 6 Een discutabele beslissing in de slotfase van Engeland - Spanje heeft scheidsrechter Danny Makkelie een storm aan kritiek in Engeland opgeleverd. „Hij stond niet stevig in zijn schoenen." Danny Makkelie (35) wordt door de KNVB gezien als opvolger van Björn Kuipers en het is de bedoe ling dat hij Nederland straks gaat vertegenwoordigen op de grote lan- dentoernooien. Na zaterdag weet Makkelie in elk geval hoe het is om de hoon van een grote voetbalnatie over zich heen te krijgen. Engeland was namelijk niet bepaald tevreden met de beslissing van de leidsman om vlak voor tijd de gelijkmaker van Danny Welbeck af te keuren. Die beslissing was op z'n minst discutabel. De spits ging een duel aan met de weifelende Spaanse keeper David de Gea, maar leek daarbij geen overtreding te maken. Bij de wedstrijd was er geen VAR om Makkelie te helpen. Assistent Jochem Kamphuis, die op de ach terlijn nog het beste zicht leek te hebben op de situatie, adviseerde Makkelie om de onschuldig lij kende botsing te bestraffen. Makkelie floot de afgelopen jaren al veel internationale wedstrijden op een hoog niveau, zoals de Cham- pions League-duels FC Barcelona - AS Roma en Chelsea - Atlético Ma drid. Nog nooit was de kritiek op hem zo heftig. Ook Engeland-spits Harry Kane, die voorafgaand aan de interland op Wembley een gouden schoen kreeg uitgereikt als topscorer van het af gelopen WK, was furieus: „Op zulke momenten heb je een scheidsrechter nodig die sterk in zijn schoenen staat. Iemand die on der druk de goede beslissingen neemt." Van een overtreding was volgens Kane geen sprake: „Wel beck stond daar alleen maar. De Gea ging omhoog en de bal viel op Welbeck." De beslissing van Makkelie leidde ertoe dat Spanje een deel van de nare bijsmaak die het overhield aan het afgelopen WK kon weg spoelen in de eerste wedstrijd on der de nieuwe bondscoach Luis En- rique. Die moet een nieuwe ploeg zien op te bouwen zonder de we reldkampioenen Andrés Iniesta en Gerard Piqué. Maar nog wel mét de 32-jarige aanvoerder Sergio Ramos. Net als voor Makkelie ging de in terland tegen Engeland ook voor de verdediger van Real Madrid niet ongemerkt voorbij. Hij werd uitge floten op Wembley bij vrijwel elk balcontact. In Engeland zijn ze de afgelopen Champions League-fi nale nog altijd niet vergeten. Toen schakelde Ramos Liverpool-aan- valler Salah uit met iets wat leek op een judo-achtige armklem. Ook voor de Engelse linksback Luke Shaw werd het duel memora bel, maar niet bepaald om fraaie re denen. Shaw had juist in de Engelse pers verklaard dat hij na de tackle van Héctor Moreno in de Champi ons Leaguewedstrijd tussen PSV en Manchester United in 2015 bijna zijn been was kwijtgeraakt. Shaw moest na de tackle lang herstellen Welbeck stond daar alleen maar. De Gea ging omhoog en de bal viel op Welbeck van zijn gecompliceerde been breuk. Zaterdagavond hield Engeland de adem in toen Shaw met zijn hoofd keihard in botsing kwam met de Spaanse back Carvajal en op het oog ongelukkig terechtkwam. De roer loze Shaw werd door flink wat me dici met uiterste voorzichtigheid van het veld gedragen. Inmiddels maakt de Engelse back het weer goed, zo meldde hij op sociale me dia. De Gea De negentig minuten lang aan de zijlijn drentelende Luis Enrique nam De Gea na afloop in bescher ming. Zijn doelman verrichtte en kele belangrijke reddingen, maar zag er soms net zo onzeker uit als tijdens het WK. De positie van De Gea staat na het WK onder druk, ook omdat Spanje met Chelsea- aanwinst Kepa Arrizabalaga inmid dels de duurste doelman ter wereld in de gelederen heeft. „Ik heb nooit aan De Gea getwijfeld", beweerde Luis Enrique na afloop. „Kijk maar naar de laatste seizoenen in de Pre mier League. Het is niet erg om een discussie te voeren, maar professio nals als wij luisteren daar niet naar. Twijfelen aan De Gea is belache lijk." Voor Spanje staat morgen al het tweede duel in de Nations League op het programma. De ploeg van Luis Enrique ontvangt dan in Elche vice-wereldkampioen Kroatië. Denen terug, verslaan Wales Hattrick voor Miedema Bendtner in opspraak maandag 10 september 2018 GO Harry Kane, aanvoerder van Engeland, komt verhaal halen bij Danny Makkelie nadat de arbiter een zeker lijkende goal toch nog afkeurt. Links legt Sergio Ramos aan Dele Alli uit dat Danny Welbeck (I) toch echt een overtreding maakte op keeper David de Gea. fotoreuters Engelsen maken Makkelie finaal af Engeland I Spanje Nik Kok Rotterdam/Londen - Harry Kane (25) VOETBAL Christian Eriksen (26) heeft Denemarken aan een zege op Slowakije in de Nations League gehol pen. De ex-Ajacied maakte beide doelpunten van zijn ploeg in Aarhus (2-0). Lasse Schone (Ajax) speelde heel de wedstrijd waarin Denemarken met de sterkst mogelijke formatie speelde, nadat er een voor lopig akkoord over een cao is gesloten. Het conflict met de bond over portret rechten laaide zo hoog op dat Denemarken afgelopen woensdag met semiprofs uit lagere divisies en zaal voetballers tegen Slowakije oefende (0-3 verlies). VOETBAL Vivianne Mie dema (22, foto) is goed be gonnen aan het nieuwe seizoen. De international van Oranje was bij alle goals betrokken in de 5-0 zege van Arsenal op Liverpool: drie goals en twee assists. Internationals Dominique Bloodworth en Daniëlle van de Donk speelden ook heel de wed strijd mee bij Arsenal, waar Sari van Veenendaal op de bank zat. Het Nederlandse viertal speelde vorige week dinsdag nog mee in de in terland met Noorwegen (2-1 verlies), waar een rechtstreeks WK-ticket niet werd gegrepen. Nederland moet zich nu kwalificeren via de play-offs. VOETBAL Nicklas Bendtner (30) heeft na een avondje stappen in het Deense Kopenhagen bij een handgemeen een taxi chauffeur een gebroken kaak bezorgd. Dat beweert de woordvoerder van Dantaxi in verschillende Deense media. „We kunnen bevestigen dat Bendtner de dader is", aldus de woordvoerder van Dantaxi. Bendtner voetbalt dit seizoen voor het Noorse Rosenborg. De aanvaller speelde in het verleden onder meer voor Arsenal en Juventus. De politie wil alleen bevestigen dat er gisteren om 2.41 uur een melding van geweld tegen een taxichauffeur is binnengekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34