Ziyech helpt Marokko, debuut voor Mazraoui Pereiro scoort tegen Lozano en Gutiérrez 5 Dode en 40 gewonden bij duel in Afrika Maradona ziet dathetgoed is in Mexico Pogba kwam inglijden. Vaker was het verschil ook subtiel. Een duw tje van N'Golo Kanté, een zetje van Raphaël Varane en hup, daar sprong weer een bal van de voet. Maar: Oranje stortte fysiek niet in, zoals de voorgaande vier keren. Toen vielen er telkens spelers uit met (spier)blessures of ze pakten fatale gele en rode kaarten, omdat de intensiteit van de Fransen ze te veel werd. Gisteren was ook zo'n moment om Memphis Depay te beoordelen in duel met de wereldtop. Niet om hem af te rekenen op doelpunten of kansen, maar gewoon om te zien: weegt zijn aanwezigheid al op een verdediging? Dé kracht van Arjen Robben, of-ie nou goed speelde of slecht, was dat hij af dwong dat tegenstanders vaak 20 meter verder naar achteren speel- t Pröpper en De Jong hielden steeds contact met de centrale verdedigers in hun rug ORANJE Programma den met hun laatste lijn. Puur om dat ze angst hadden voor zijn ac ties en snelheid. Zo ver is Mem phis niet, al had ook hij na rust zijn aandeel in de opleving. Het belangrijkste waar Koeman mee verder kan, is het middenveld van Oranje. Pröpper, De Jong en Wijnaldum, die drie waren giste ren voor het eerst aan elkaar ge koppeld en hun samenspel, daar zit nog meer in. Maar de puzzel blijft ook onaf. Simpelweg omdat er ook zijn posities waar geen dui delijke nummer t-keuze is aan te wijzen. Neem alleen al de positie van rechtsback. Koeman koos deze week twee keer voor Kenny Tete. Puur verdedigend kan dat nog wel in Oranje, maar als hij wordt vrij gelaten in de opbouw, dan stokt het spel. Al gaf Tete wel weer de voorzet voor de gelijkmaker. Middenvelder Hakim Ziyech (25) van Ajax opende al in de 3de minuut de score. Naast Ziyech hadden ook oud-Feyenoorder Karim El Ahmadi en Nordin Amrabat (voormalig PSV'er) een basisplaats. Noussair Mazraoui (20) debu teerde in de tweede helft als inter national. De rechtsback van Ajax maakte onlangs de keuze voor Marokko uit te komen en niet voor het Nederlandse elftal van bonds coach Ronald Koeman. Het andere duel in groep B, Comoren - Kameroen, eindigde in een gelijkspel (1-1). Marokko staat na twee wedstrijden op 3 punten, 1 punt achter Kameroen. Salah Egypte, dat net als Marokko strandde in de groepsfase van het WK, boekte een overtuigende zege tegen Niger. Het team van de nieuwe Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre won in Cairo (6-0). Sterspeler Mohamed Salah (Liverpool) maakte twee doelpun ten. Egypte kon de overwinning goed gebruiken. De openingswed strijd in groep J tegen Tunesië ging eerder verloren. de PSV'er deed dat uitgere kend tegen zijn Mexi caanse ploeggenoten in Eindhoven, Hirving Lo zano en Érick Gutiérrez. De Uruguayanen wonnen in het Amerikaanse Houston in een oefenduel met 4-1 van Mexico, mede ook dankzij twee treffers van Luis Suarez. Lozano en Gutiérrez spelen morgen niet mee in het oefenduel van Mexico tegen de Verenigde Staten. Het duo heeft vrijaf ge kregen en kan vervroegd te rugkeren naar Eindhoven. Argentinië, waar Lionel Messi nog altijd ontbrak nadat hij na het teleurstel lende WK voor onbepaalde tijd afzwaaide als internatio nal, versloeg met Ajacied Nicolas Tagliafico (26) in de basis Guatamala met 3-0 in een oefen duel. stormloop op de toegangspoor ten van een voetbalstadion in Antananarivo, de hoofdstad van Madagaskar, is een dode geval len. Veertig personen raakten gewond. Het drama voltrok zich in aanloop naar het kwalifica tieduel tussen Madagaskar en Senegal voor de Afrika Cup. Het duel werd ondanks de ernstige incidenten toch gespeeld (2-2), met eerst een minuut stilte voor de slachtoffers. CULIACAN Diego Maradona (57) is gisteren gearriveerd in Mexico, waar hij trainer wordt van Dorados de Sinaloa, uitkomend op het tweede niveau. „Ik heb het Mexicaanse voetbal altijd gewaar deerd, ik wilde hiernaartoe. Ik zie hier op het vliegveld al dat het goed is geregeld. Ik ben erg blij." Maradona tekende eerder dit jaar nog als voorzitter bij het Wit- Russische Dinamo Brest, maar hij gaat die functie combineren met die van trainer in Mexico. maandag 10 september 2018 GO M Paul Pogba in duel met Frenkie de Jong. Georgi- nio Wijnaldum komt toegesnelt. FOTO PIM RAS met middenveld 4 Heeft Nederland al een aanvaller voor wie een te genstander angst heeft? 13 oktober Nederland - Duitsland (Nations League) 16 oktober België - Nederland (oefeninterland) 16 november Nederland - Frankrijk (Nations League) 19 november Duitsland - Nederland (Nations League) 5 Heeft Koeman zijn vaste elftal voor de Nations League nu gevonden? CASABLANCA Marokko, met een scorende Hakim Ziyech en debutant Noussair Mazraoui, won in de kwalificatie voor de Afrika Cup overtuigend van Malawi. De WK-deelnemer was in Casablanca met 3-0 te sterk. HOUSTON Gaston Pereiro (23, foto) heeft zijn eerste interland goal voor Uruguay gemaakt en ANTANANARIVO Bij een Ziyech (m) is de gevierde man na zijn doelpunt, foto vi images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33