En Van Persie? m u jSrjjp 2 MJ HUGO BORST NATIONS LEAGUE FRANKRIJK-NEDERLAND Een helft lang werd Oranje weggespeeld, maar het duel met Frankrijk eindigde zowaar met enig perspectief. Voor een ploeg in opbouw was dat het maximaal haalbare. Het werd een 2-1 nederlaag. m GEEN PENALTY Column Aan Van Persie moest ik denken, niet alleen gis teravond tegen Frankrijk, maar ook donderdag tegen Peru. Hij zou technisch, tactisch en fy siek mee hebben gekund. Natuurlijk moet bondscoach Koeman voor Memphis kiezen als nieuwe spits. Bij Olympique Lyon doet die jongen het meestal heel goed en ondanks het feit dat hij al 24 jaar is, acht ik niet uitge sloten dat hij nog beter wordt. Maar achter/naast/in plaats van (een geblesseerde) Memphis is ruimte voor een sluwe aanval ler van de buitencategorie. Die bezit Nederland niet. Luuk de Jong is geen spits die je in Oranje vanaf de aftrap opstelt, hetzelfde geldt voor Babel (51 interlands, slechts 8 goals) en Promes (30 in terlands, slechts 5 goals). Zet daar nou eens Van Persie tegenover. 102 interlands en 50 goals. Met dat onvoorstelbare aantal is hij topscorer aller tijden van Oranje. Als deze grijze emi nentie helemaal fit is, is er wer kelijk geen argument te verzin nen om Van Persie niet te selec teren. En hij is beschikbaar, dat heeft Van Persie duidelijk te ken nen gegeven. Bondscoach Koe man heeft gezegd dat het niet voor de hand, ligt maar dat hij theoretisch nog een beroep zou kunnen doen op Van Persie. Een paar jaar geleden had nog kunnen worden ingebracht dat een humeurige Van Persie een stoorzender is. Maar het gemoed van de Rotterdammer neemt al een seizoen EO-achtige vormen aan: blijmoedig, genietend, glas altijd halfvol, constructief, bereid medespelers te verdedigen en be ter te maken. Nou, zo'n positivo en klasbak wil iedere coach er op de training bij hebben. Van Per sie maakt Frenkie de Jong nóg een paar procentjes beter. Ook Memphis, die - dat moet duide lijk worden afgesproken - in de pikorde boven Van Persie staat, zal profiteren. Mocht Ronald Koeman dit echt niet zien zitten, dan is het tijd een scenario te schrijven voor de afscheidsinterland van Van Per sie. Als recordinternational Sneijder zo'n jubileumwedstrijd verdient, dan de topscorer aller tijden ook. Winnen is belangrij ker dan deelnemen. Die afscheidsinterland moet in Rotterdam worden gespeeld na tuurlijk. Komt Oranje ook weer eens in de Kuip. En reken maar dat het dit keer wel uitverkocht is. Zo'n positivo en klasbak wil iedere coach op de training We wachten al sinds '36 Het kwaliteitsverschil was groot gisteren in Parijs, precies zoals dat vooraf te verwachten viel. Maar on miskenbaar bood de 2-1 nederlaag tegen de wereldkampioen ook wat goede moed richting de toekomst. Een afgang zoals die van vorig jaar in hetzelfde stadion bleef Oranje nu bespaard; op zichzelfwas dat al waardevol voor een team in opbouw, spelend met een geheel nieuwe generatie internationals. Dit Nederlands elftal zal de Nations League niet winnen, maar het leerde in Parijs in elk geval een waardevolle les, veerkracht tonend bovendien, na rust méér kansen creërend dan de thuisploeg. Een meevaller, want in de eerste helft was Oranje bovenal speelbal op een galafeestje, in een voorstel ling van ongekend krachtsverschil. Maar naarmate de Fransen het duel steeds wat lichtzinniger opnamen, speelde Nederland zich kranig te rug in de wedstrijd, steeds slimmer omgaand met de ruimtes die op het veld ontstonden. De 1-1 van Ryan Babel, op drie kwart wedstrijd, stond bijna haaks op het spelbeeld voor rust. Maar even later schoot ook Memphis nog hard in het zijnet, terwijl de Franse kansen in die fase schaars waren. Op het middenveld werden zowaar ballen veroverd door Oranje, en steeds directer werd het spel, con trasterend met het machteloze ge- brei van de eerste helft. Terecht Maar prompt zetten de Fransen weer even aan, en spits Olivier Gi- J 1 ■py m *7 i roud scoorde fraai: 2-1. Een terechte nederlaag, maar op zijn minst een uitslag waar bondscoach Ronald Koeman enige moed uit kan put ten. Veel meer dan dat mag ook niet verwacht worden van dit Oranje, na twee gemiste eindtoernooien. Zeker, voor rust was Frankrijk- Nederland vrijwel een kopie van de veegpartij van een jaar geleden, destijds eindigend in een desas treuze 4-0. In alles was het machte loos tegen het krachtige, vrijwel perfecte collectief van de wereld kampioen. De 'olé's' galmden over de tribu nes in Saint-Denis. Wéér kwam er een wave voorbij. En op het veld oogde Oranje als een verdwaald wezeltje in het bos, met achter elke boom een imposant roofdier, klaar om onder luid gejuich zijn prooi te verslinden. Vooruit, Frenkie de Jong deed het ook bij zijn debuut als basisspeler maandag 10 september 2018 GO Het ultieme bewijs dat Jasper Cillessen de doorgebroken Kylian Mbappé in de eerste helft reglementair stuit, hoewel de Fransen een strafschop wilden. FOTO PIM RAS 02-1 De laatste keer dat Nederland een uit- duel met Frankrijk won, was in 1936. Toen werd het 1-6 in Parijs, mede dankzij een hattrick van Bep Bakhuys. Nederlaag met Frankrijk Q Nederland Sjoerd Mossou Parijs san Sr ■HBW i IP* I Frankrijk - Nederland 2-1 1 14. Mbappé 1-0 1-1 67. Babel 75. Giroud 2-1 Opstellingen Aréola Cillessen Pavard Tete Varane 82. Janmaat Umtiti De Ligt Hernandez Van Dijk 62. Mendy Blind Mbappé Promes Pogba 76. Vormer Kanté Pröpper Griezmann Wijnaldum 81. Nzonzi F. de Jong Matuidi Babel Giroud 88. L. de Jong 89. Dembélé Depay Scheidsrechter: Undiano Mallenco (Spa)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30