Groenteboer Adrie Trimpe 20 ZE Documentaire Van verlies kun je niet betalen op FbtS in première DIIMSM In een klassieke Cadillac arriveerden zij bij de première van Van verlies kun je niet betalen, de documentaire die Helge Prinsen met John Albert Jan sen over hen heeft gemaakt. Terwijl het eigenlijk niet meer verantwoord was, hield Trimpe tot op hoge leeftijd zijn groentezaak open. Ziekte dwong hem vorig jaar zijn winkel te sluiten. In de fdm vertelt Trimpe dat hij ei genlijk niet zonder zijn zaak kan le ven. Na afloop van de première zei hij er nog steeds zo over te denken. „Voor mij is het een ramp geweest om te stoppen. Mijn wens is om te sterven." Er waren meer bijzondere mo menten. De vier Zeeuwse jongeren - Koen Brouwer, Daan Rentmeester, Jeanine de Bree en Sven Boonman - die centraal staan in Ceres van Ja- net van den Brand, arriveerden per tractor bij CineCity. De documen taire, over kinderen die opgroeien op een boerderij, beleefde zijn Ne derlandse première. Groot was de belangstelling ook voor Ladybug, this is Ineke, de film van Bo van Scheyen over de flamboyante Goese kunstenaar Ineke Otte. „Het is een spannende reis geweest", zei Otte. „Het is ondoenlijk om 35 jaar kunst in een uur weer te geven, maar ik denk dat de film een goed beeld geeft van wat zich in mijn leven af speelt." Ondeugend Verder gingen zaterdag en zondag ook Train travellers, Van de Punt tot Bru, Theater der Natuur, Bobje, Oculus maris en Een jong meisje in première. Alle Zeeuwse films zijn komende za terdag nogmaals te zien. De literaire show van het Film- Boekenbal, zaterdag- Voor mij is het een ramp geweest om te moeten stoppen met mijn groentewinkel avond, kon de verwachtingen niet echt waarmaken, mede doordat Ge- orgina Verbaan verstek moest laten gaan. Jaap Robben stond daarom Sas- kia Noort en Stella Bergsma bij. Op windender was het bal zelf, dankzij de burlesque- en andere variété-ach- tige acts. Stijlvol, soms wat on deugend, maar altijd binnen de grenzen van het beta melijke. Minister Ingrid van Engelshoven opende gistermiddag het Ingmar Bergman-retrospectief. Dat omvat twintig films van en over de ver maarde Zweedse regisseur, die pre cies honderd jaar geleden werd gebo ren. De bewindsvrouw noemde zich zelf'een tevreden bezoeker' van Film by the Sea en prees het brede aanbod. „Het festival heeft zich ontwikkeld tot een van de belangrijkste filmeve nementen van het land. Dat geeft Zeeland extra kleur." VLISSINGEN C\NE XL FONDS 21 maandag 10 september 2018 een filmster FOTO LEX DE MEESTER Maar liefst negen Zeeuwse films gingen in première tijdens het overvolle openingsweekend van Film by the Sea. Een ontroerend hoogtepunt was de entree van groenteboer Adrie Trimpe en zijn vrouw Francien, die als ware film sterren werden onthaald. Rolf Bosboom Vlissingen -Adrie Trimpe Koen Brouwer, Daan Rentmeester, Sven Boonman, ca meraman en co-re- gisseur Timothy Wennekes, Jeanine de Bree en regis seur Janet van den Brand (vlnr) na hun aankomst per trac torbij Film by the Sea. FOTO LEX DE MEESTER Adrie en Fran cien Trimpe wer den als ware filmsterren ont haald op Film by the Sea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20