Doe je tegoed cian terugkijken wanneer lift wil 18 WALC Acht nieuwe bewoners Vliethoeve Kortgene Er is gelukkig nog een bibliotheek in Vlissingen 2 jaar gratis DELTA Interactieve TV IN DE REGIO Workshop over geldzaken Blijf in Balans Schrijfcafé MIJN DORP, MIJN STAD Politiek Noord-Beveland maakt zich ernstige zorgen over de komst van een groep jongeren uit Brabant naar de Vliethoeve. De Ooster- houtse vestiging van Juzst (waar ook de Vliethoeve toe behoort) sluit vanwege drugshandel en -gebruik in en rond de inrichting. Minimaal acht van de 45 daar wonende jonge- ren komen nu naar Kortgene. Stephan van Belzen heeft namens de VVD vragen gesteld over de komst van de jongeren. „In Ooster hout zitten 45 jongeren. Er is sprake van dat er sowieso acht naar Kort gene komen. Maar dat zouden er ook meer kunnen worden aange zien Juzst stelt dat er voor de overige tientallen nog gekeken wordt waar die ondergebracht worden." Van Belzen vreest voor excessen zoals die in het verleden hebben plaatsgevonden in en rond de Vliet hoeve. Hij wil daarom weten of er maatregelen worden getroffen. Is de Vliethoeve wel ingericht voor deze acht extra jongeren? Komt er extra personeel bij? Gaat de politie extra surveilleren om overlast te voorko men? En kan de Vliethoeve de vei ligheid wel garanderen van de hui dige bewoners als er zoveel nieuwe bijkomen? Burgemeester Marcel Delhez toonde zich eveneens onaange naam verrast door het nieuws. „De raad van bestuur van Juzst kan zijn borst nat maken, want ik ben er boos over. We zijn verontwaardigd dat we niet zijn ingelicht over de komst van de jongeren. Het zijn geen jongeren die braaf zijn ge weest, anders zaten ze er niet. Ze zitten er niet voor zweetvoeten." Maar Delhez noemde ook de an dere kant van het verhaal. „Zij moe ten ook ergens de ruimte krijgen om te kunnen beteren. En de ka mers zijn er in de Vliethoeve. Ze kunnen het daar dus invullen." De burgemeester gaf aan dat hij over twee weken overleg heeft met wethouder Anja Slenter, de raad van bestuur en de politie. VLISSINGEN Janneke Vermeu len mist de oude Vlissingse bi bliotheek in de Spuistraat. Maar ze is al blij dat er nog steeds een bibliotheek is, vertelde ze zater dag terwijl ze boeken uitzocht in het nieuwe onderkomen van de bieb: CineCityXL. Ze was heel bang dat de gemeente zou be sluiten de bibliotheek gewoon te sluiten. „Gelukkig is ervoor ge kozen om toch een bibliotheek te behouden." De Vlissingse mist de oude plek omdat het daar 'gezelliger was'. Bovendien, zo vervolgde ze, kon je daar ook snuffelen tus sen de boeken van de beste boekverkoopster van Nederland: Magreet de Haan. „Het gebeurde wel dat ik naar de bibliotheek ging en ook met een koopboek thuis kwam." Wat ze wel weer een voordeel vindt, is dat de nieuwe biblio theek 'lekker lang open is'. Zater dag vierde ZBl Bibliotheek Vlis singen het eerste jubileum. Pre cies een jaar geleden verhuisde de bieb naar die plek. Sinds de opening zijn er 75.000 boeken uitgeleend. Het grootste deel ro mans voor volwassenen. Zo'n 20 procent van de uitleningen be staat uit leesboeken voor de jeugd. De bieb in CineCityXL heeft ruim 20.000 boeken in de collectie. Die in de Spuistraat had circa 50.000 boeken. Deson danks is het aantal uitleningen maar met acht procent vermin derd, aldus ZBl. De nieuwe bibliotheek heeft ruime openingstijden; elke dag van 10.00 tot 22.00 uur. Dat vindt Thomas van Haren wel heel erg prettig. Tot voor kort woonde hij in Breda en daar waren de ope ningsuren van de bieb veel be perkter. „Dit is wel heel erg luxe." W Bij Alles-in-1 Nog maar Premium eerste 3 weken! u manden KieS VOOr per maand delta.nl/zomeractie I maandag 10 september 2018 Onrust over komst 'drugsjongeren' WA VLISSINGEN Taaihuis Walcheren organiseert work shops 'Geldzaken, begrijp jij het?' voor mensen die moeite hebben met begrij pend lezen en hun administratie. Het programma bestaat uit drie workshops vandaag, 17 en 24 september van 09.30 uur tot 11.00 uur in wijkcentrum De Burgerij, van Ho- gendorpweg 58 A in Vlissingen. De workshops zijn gra tis. Aanmelden kan via rmaas@dezb.nl of 0118 654120. MIDDELBURG De cursus 'Blijf in Balans' voor 65- plussers gaat woensdag van start. Het doel van de cursus is om ou deren te helpen om met zelfvertrouwen in beweging te blij ven. De cursus wordt gegeven door een geriatrie- fysiotherapeut die hierin is gespeciali seerd. Tevens is een medewerker van Manteling aan wezig. De cursus is één keer per week en duurt twaalf weken. Woensdag is er een gratis informatiebij eenkomst in Hof Mondriaan (Vrij landstraat 28). Die bijeenkomst start om 10.00 uur. Meer informatie: 0118 629996. MIDDELBURG In Desafinado Mid delburg wordt mor gen weer een schrijfcafé gehou den. Het thema die dag is 'ontmoeting'. Het schrijfcafé wordt gehouden tussen 10.30 en 12.30 uur. Aanmel den of inlichtingen verkrijgen kan via Tanja Harpe: 06- 53348410 of via www.schrijfjevrij.nl. VEEL IS NOG ORIGINEEL I MIDDELBURG Jelle van Vooren (17) keek met grote belang stelling naar de enorme zwarte Buick Eight Special Dynaflow zaterdag op de Markt in Middelburg. „Dat is pas een mooie", zei hij tegen zijn vriend Erik toen de twee Middelburgers samen een bezoek brachten aan de 20e Oldtimerdag. Eige naar John Hendriks (foto) uit Zoutelande is een van de velen die zaterdag met zijn klassieker naar het centrum van Middel burg kwam. Hij vindt het leuk om in zijn jaren 50-auto te rijden en hem te tonen aan liefhebbers en belangstellenden. Hij is al heel lang gek van Amerikaanse auto's. De Buick heeft hij sinds '85. „Dus al 33 jaar." Veel aan de auto is nog origineel. „Zelfs het plastic op de banken." Organisator Paul Kanters zag dat de Oldtimerdag steeds beter wordt bezocht met zo'n honderd auto's en heel wat kijkers, foto dirk-jan gjeltema Willem Adriaansens Kortgene DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-21.00 uur: Seizoensmarkt; Galerie Duinheuvel, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie met werken gemaakt in het kader van de Schildersweek KOUDEKERKE De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereniging 55plus; 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', 13.30-14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen MIDDELBURG Kloostergan gen, 08.00-18.00 uur: Ten toonstelling 'Achter de scher men van migratiemanage- ment'; Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en verzamelmarkt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: 'La Ch 'tite Familie'; Pakhuis 22, Oostkerkplein 22,19.30-21.30 uur: Training Ruimte innemen en grenzen stellen OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7,16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans SEROOSKERKE Dorpshuis, 09.00-10.30 en 19.15-20.45 uur: Yogaschool Schouwen- Duiveland organiseert Yoga- en meditatiemomenten VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, 09.00 uur: Gym voor peuters, samen met een (groot)ouder; Wijkcentrum De Burgerij, 09.30-11.00 uur: Workshop 'Geldzaken, begrijp jij het?'; Cine Café, 19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz; Boothuis aan de Zuiderhoofd weg, 19.00-21.00 uur: Open huis KNRM. Nog maar «-«-■ -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18