g-3 Gaten in het busvervoer Kritiek op 'knip en plakwerk' lobbyist Insecten II 16 ZE ZUIDWESTER AANTIJGINGEN Een aantal families beschuldigt gehandicaptenzorginstelling Zuidwester in Goes van fysieke en psychische mishandeling. Zo zou het zijn voorgekomen dat cliënten een hele ochtend in hun eigen urine lagen of dat ze onder de blauwe plekken zaten. Commentaar Het busvervoer begint te rammelen. In heel Zeeland vallen ritten uit. Reizigers moeten naar de site van vervoers maatschappij Connexxion om te controleren of de bus wel zal rijden. Dat is onacceptabel, want veel Zeeuwen zijn af hankelijk van de bus. Zij rekenen erop. Je kunt je leven niet in richten op openbaar vervoer dat misschien rijdt. De vervoersmaatschappij reageert nogal ontspannen. Er zijn 'tijdelijk even' te weinig chauffeurs. Maar het probleem is niet van vandaag of gisteren. De baan is onaantrekkelijk ge maakt. Niet voor niets was er een landelijke strijd om plaspau zes. De hoge werkdruk blijkt ook uit het ziekteverzuim. Verder past het 'tijdelijk even' slecht bij de schaarste op de arbeids markt. Die is niet zomaar opgelost. Zeker zolang nieuwe chauf feurs een lange aanloop moeten nemen. Bijvoorbeeld via een uitzendbureau. Met een opleiding die je zelf moet betalen en die je in je eigen tijd moet doen. Dat is niet erg uitnodigend. De provincie Zeeland heeft een afspraak met Connexxion over de kwaliteit van het vervoer. Het is een onderdeel van de toestemming om in Zeeland te rijden. De basis van die afspraak is continuïteit. Nu Connexxion die niet kan leveren en vooral nu er te weinig zicht is op verbetering, moet de provincie Connex xion met alle denkbare middelen - desnoods zelfs met een eis tot schadevergoeding - aansporen om orde op zaken te stel len. Je moet op de bus aankunnen. Provincie moet Connexxion met alle denkbare middelen aansporen tot verbetering Provinciale Staten zijn niet te spre ken over het jaarverslag van Henk de Vlaming, de Zeeuwse lobbyist in Den Haag. „Het zijn vijf A-viertjes", zei Ger van Unen (SP) spottend. „Dat is in ieder geval beter dan één, zoals de vorige keer." Ook Harold van de Velde (SP) uitte zijn kritiek ironisch. „Het goede nieuws is dat het jaarverslag er al in september is." Het jaarver slag stond vrijdag op de agenda van de Statencommissie bestuur. Maar ten Janssens (CDA) noemde het overzicht van werkzaamheden niet feitelijk genoeg. Van Unen sprak van 'knip- en plakwerk'. „Er wor den allerlei dossiers genoemd, maar in hoeverre heeft het werk van de lobbyist daar t euro aan bijgedra gen?" Kees Bierens vond het raar dat de lobbyist niet in de vergadering aan wezig was om verantwoording af te leggen. Hij benadrukte wel, net de de SGP, dat hij het werk van De Vlaming waardevol vindt, alleen het jaarverslag bevalt hen niet. Het goede nieuws is dat het jaarverslag er al in september is Ze kregen gelijk van gedepu teerde Harry van der Maas. „We zijn uitermate tevreden over onze lobbyist, maar de terugkoppeling en de verantwoording kan veel be ter." Motorrijder vliegt uit de bocht Twee gewonden bij auto-ongeluk ALMANAK De insecten in de tuin waren een doorn in het oog van die Middelburgse. Laatst nog was ze gestoken door een wesp en ook muggen nemen haar altijd graag te grazen. Al het insectengeweld had haar al een paar keer naar binnen doen verhuizen. Toen er een etentje gepland stond en het heerlijk weer was, wilde ze toch graag met haar gasten bui ten zitten. Ze trof wat voorbe reidingen, zoals zelfgemaakte wespenvallen. Dat werkte. Toen de muggen kwamen, opperde de gastvrouw om 'salmonella kaarsen' op tafel te zetten. Dat plan ging de gasten iets te ver. YERSEKE Forse brand bij metaalhandel bestuur. Daarin beschuldigen zij Zuidwester van mismanagement en zelfs psychische en fysieke mishandeling. De inhoud van deze brief, die ook in handen is van deze krant, wordt door de an dere families gesteund. Het rommelde dus al langer op afdeling 56F aan de Scheldestraat in Goes. De families van de vier bewoners hebben al jaren klach ten over de gang van zaken in Goes, zeggen zij. Bijvoorbeeld over blauwe plekken bij de cliën ten, over bekwaam personeel dat ontslagen of overgeplaatst werd, over de kwaliteit van zorg en over Voor ons en de vier cliënten voelde het echt als een gevangenis de veel te kleine woonruimte voor de bewoners. 'De zorg op deze groep is al jaren beneden peil', valt te lezen in de brief 'U hebt deze bewoners graag binnengehaald omdat ze veel geld meebrachten. Maar passende zorg heeft u nooit kunnen leveren.' De familie ontkent in de brief met kracht dat zij eerst zelf buiten de provincie zijn gaan wonen en dat daarom hun kind is wegge gaan bij Zuidwester. Want dat be weerde de voorzitter van de raad van bestuur, Hans Waardenburg, De inspectie Gezond heidszorg en Jeugd heeft een onderzoek ingesteld naar de misstanden. De di rectie van Zuidwester herkent zich niet in de beschuldigingen. Wel erkent een woordvoerder personeelsproblemen en dat er klachten zijn ingediend. Wat is er aan de hand in de Goese Scheldestraat? Op de afde ling 56F woonden al jaren vier mensen met 'een ernstig verstan delijk beperking en moeilijk ver staanbaar gedrag'. Twee weken ge leden kregen de families van de cliënten te horen dat de afdeling per 1 september zou sluiten. Eén familie was, uit onvrede over de gang van zaken bij Zuid wester, al langere tijd op zoek naar een ander onderkomen voor hun zoon. Die hebben zij na lang zoe ken gevonden in Gelderland. Per 18 augustus woont hun zoon daar op een zorgboerderij waar hij veel meer ruimte en beweging heeft. Voor de andere drie bewoners van 56F bleef geen andere moge lijkheid over dan, tegen hun zin, te verhuizen naar een andere afde ling of locatie van Zuidwester. Zo ging één cliënt deze week over naar afdeling 56A binnen het zelfde gebouw en zijn twee ande ren verhuisd naar Middelharnis. De ouders van de vertrokken bewoner hebben nu hun jaren lange onvrede over Zuidwester geuit in een brief aan de raad van maandag 10 september 2018 Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Harold van de Velde, SP NISSE Een motorrijder is gister middag in de Van der Poest Clementstraat in Nisse gewond geraakt omdat hij uit de bocht vloog. De motor van de man, een Aprilia SL 1000, be landde in een sloot. Het slachtoffer werd op de plaats van het ongeluk behandeld door ambulan cepersoneel en vervol gens afgevoerd naar een ziekenhuis. Over het let sel is nog niets bekend. De motor is uit de sloot getakeld door een ber gingsbedrijf. Tijdens de berging was de Van der Poest Clementstraat kort afgesloten. THOLEN Bij een eenzijdig ongeluk op de Oesterdam (N659) tussen Tholen en Rilland zijn zaterdagmiddag twee personen gewond ge raakt. Een personenauto die onderweg was naar Rilland raakte van de weg. Er werd gevreesd dat de inzittenden van de auto bekneld zaten, maar dit bleek niet het geval.De brandweer hoefde niet in actie te komen. De twee inzittenden werden per ambulance naar het zie kenhuis afgevoerd. De Oesterdam was tot ongeveer 16.30 uur volle dig afgesloten door het ongeval. Families Tip? redactie@pzc.nl De brandweer van Krui- ningen is zaterdagmid dag uitgerukt voor een brand aan de Krab in Yerseke. Vermoedelijk heeft een opslag van Hoebeke Me taalhandel met scheepsonderdelen vlam gevat. De brandweer heeft het vuur gedoofd met schuim. Daarna is de container met een kraan leeggehaald om de brand beter te kunnen blussen. Bij de brand kwam veel zwarte rook vrij. Daarom trok de brand veel be kijks. Willem Adriaansens - Ouders cliënt Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16