zonde van detid Boze klant is niet zomaar van bank af 13 Weinig ING-klanten weg ondanks ophef AAN HET WERK ALPENTRADITIE VEEDRIJVERS Wie van zijn baas moet nadenken over de toekomst van zijn organisatie, krijgt al snel de opdracht om na te denken over het 'why'. Aanstichter van deze hype is de Brit Simon Sinek, met een filmpje. Een samenvatting: volgens Sinek is het belangrijk dat bedrijven eerst nadenken over de vraag 'why' (waarom) ze op aarde zijn. En daarna pas over 'how' (hoe) ze aan de slag willen gaan en 'what' (wat) ze dan willen ver kopen. Volgens hem zijn organisaties die zo denken, succesvoller dan organisaties die dat niet doen. Als je die claim wilt testen, moet je honder den bedrijven met elkaar vergelijken. Kijk wie er een heldere 'whyheeft geformuleerd en wie niet. En bepaal dan of er na verloop van tijd verschillen zijn in succes. Spoileralert: dat heeft Sinek niet gedaan. In alle jaren dat de beste man de wereld over reist om voor veel geld zijn geloof aan de man te brengen, heeft hij geen enkele poging gedaan fatsoenlijk on derzoek te doen naar zijn stel ling. Persoonlijk vind ik Sinek daarom eerder een brain-closer dan een eyeopener. Wie werkelijk denkt dat mensen zich laten leiden door de 'why' van een producent, moet even eerlijk zijn. Bij hoe veel van uw aankopen heeft u dat echt gedaan? Dat biertje laatst op dat terras? Uw huis? Dat nieuwe bankstel? Sinek heeft geen enkele poging tot fatsoenlijk onderzoek naar zijn stelling gedaan Daar komt nog bij dat al die sessies over het bepalen van je 'why' alleen maar afleiden van de echte problemen. De conclusies van die gesprekken zijn steevast: klanten die weer centraal gesteld moeten worden, of met zijn allen terugkeren naar de oorsprong. Iemand nog een kopje kamillethee? Tijdens al dat geleuter komt niet aan bod dat de ene collega een pleurishekel heeft aan de ander, dat een bepaalde afdeling slecht functi oneert en dat het nieuwe product nauwelijks verkoopt. Praten over een 'why' levert dan slechts een rookgordijn aan goede bedoe lingen op. Coca Cola uit op overname J'" Irak voert productie olie op Bij ING hadden ze zich vorige week al schrap gezet. Eerder dit jaar leidde de salarisrel rond topman Ralph Hamers tot een hausse aan boze reacties van klanten. Sommige klanten waren zo boos dat ze direct hun rekening opzegden. Zo'n nieuwe stortvloed aan boze reacties is tot nu toe uitgebleven. „We krijgen niet meer vragen van klanten dan anders", zegt een woordvoerder van de bank. En mensen zeggen ook niet massaal hun rekening op. „Het beeld is niet anders dan op andere dagen. Er zijn wat opzeggers en er komen wat nieuwe klanten bij", aldus de bank. Een reden dat mensen niet snel overstappen is dat het veel werk is om van bank te veranderen, zegt de Consumentenbond. „Vooral als je ook een hypotheek of bijvoorbeeld een krediet hebt lopen bij de bank", legt woordvoerder Joyce Donat uit. Een krediet is bijvoorbeeld niet mee te nemen. Dat zal dus afgelost Het beeld is niet anders dan anders. Er zijn wat opzeggers en nieuwe klanten moeten worden. „Dan moet je bij je nieuwe bank een krediet aanvragen om het oude mee af te lossen", aldus Donat. „Dat kan trouwens in dit geval best nog voordelig uitpak ken. ING is namelijk een van de duurste banken als het om een persoonlijk krediet gaat. Maar dit terzijde." Principieel Heel principieel de hypotheek op zeggen en oversluiten bij een an dere aanbieder kan ook flink in de papieren lopen. Oversluiten kan gunstig zijn, maar kan de klant ook gemakkelijk op duizenden euro's kosten jagen. Of het voordelig is, hangt af van de soort hypotheek, de resterende looptijd, het renteper centage en de hoogte van de hypo theek. Verder eisen veel banken dat de hypotheekklant ook een betaal rekening heeft bij de bank. „Dat levert dan vaak rentevoordeel op. Dat raak je dus kwijt als je over stapt", waarschuwt Donat. Ook zonder lening of hypotheek zien veel mensen al tegen een over stap op. Je kunt je rekeningnummer bijvoorbeeld niet meenemen. En dat betekent dat alle bedrijven en personen waarvan je geld ontvangt op de hoogte gesteld moeten wor den van je nieuwe bankrekening nummer. Ook je automatische incasso's en machtigingen moeten allemaal worden aangepast. Banken hebben daarvoor de overstapservice ontwikkeld, die dertien maanden lang automatisch alle betalingen omleidt naar het nieuwe rekeningnummer. Maar daarna moet je zelf zorgen dat iedereen die het aangaat, op de hoogte is van je nieuwe rekening nummer. Overigens heeft de nieuwe bank hiervoor meestal een overstapkaart, die je aan je relaties kunt sturen. Daarnaast moet je er rekening mee houden dat je niet meer bij je oude af- en bijschrijvingen kan als je rekening is opgezegd. Alleen de Volksbank, SNS, ASN en Regiobank ING is een van de duurste banken als het om persoonlijk krediet gaat hebben een overstaphulp waarmee je de oude afschriften kunt binnen halen op je computer en bewaren. Ondernemers Bedrijven die willen overstappen, moeten ook goed nadenken. Voor hen is het een hele hijs, waar schuwt MKB Nederland. „Zeker als de ondernemer meerdere pro ducten, diensten, contracten heeft bij zijn bank. En dat hebben on dernemers veelal. Dan kun je niet zomaar afsluiten en overstappen", zegt de woordvoerder van MKB Nederland. „De overstapservice geldt ook voor ondernemers, maar helpt alleen bij de overstap met betaal rekeningen. Het mooist zou zijn als de ondernemer zijn rekening nummer kon meenemen naar de volgende bank, maar dat kan niet. Dan zou de ondernemer niet ook zijn briefpapier, website en alles hoeven aan te passen." maandag 10 september 2018 GO Nooit kun je eens rustig je werk doen. Om de haverklap krijg je van je baas te horen dat het weer anders moet. Schrijver Richard Engelfriet helpt je uit de brand en scheidt in deze rubriek de zin van de onzin. Vandaag: je 'why' zoeken. Richard Engelfriet is spreker en schreef het boek De Succesillusie. ATLANTA Coca Cola is op het overname pad. De Britse krant Sunday Telegraph meldt dat de fris drankfabrikant Horlick wil over nemen. De huidige eige naar is farma cieconcern GlaxoSmith- Kline. Ook be drijven als Unile- ver en Kraft Heinz hebben interesse in Horlick melden Britse media. RECORDTEMPO De Iraki's pom pen in een re cordtempo olie op. Het land heeft dringend geld nodig om basisvoorzienin gen voor de bevolking te regelen. De ge welddadige pro testen in het olierijke zuiden brengen de olie productie niet in gevaar, aldus de Iraakse olie minister Jabbar al-Luaibi. o •C\.< - Een jaarlijks terugkerende gebeurtenis: aan het eind van de zomer brengen boeren in traditio nele kledij hun vee van de zomerweiden in de Alpen naar de vallei. Op de foto: boeren en koeien in het dorpje Pronten in de Duitse deelstaat Beieren. ING-klanten zijn opnieuw boos nu 'hun' bank jarenlang de spil blijkt te zijn geweest in allerlei witwasoperaties. Maar van een uittocht van klanten is absoluut geen sprake. Peet Vogels Rotterdam -Woordvoerder ING - Joyce Donat, Consumentenbond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13