EUWS 11 Jimmie Akessons SD haalt vijfde van stemmen €99, Vertrouwen in Pechtold zakt weg Exclusieve Lezersreizen Gezellig naar Bourgondisch Valkenburg Kiezers hebben steeds minder vertrouwen in D66-leider Alexander Pechtold, blijkt uit onderzoek van Maurice de Hond. Toen hij nog in de op positie zat, tussen 2006 en 2017, was Pechtold steeds één van de drie fractievoorzitters in wie kiezers het meeste ver trouwen hadden. Maar nu staat hij op de tiende plek. Klaas Dijkhoff (WD) geniet het meeste vertrouwen, ge volgd door Lilian Marijnissen (SP) en Gert-Jan Segers (Christenunie). Van alle frac tievoorzitters scoort Pechtold het laagst (6,1) bij zijn achter ban. Vermoedelijk hebben de verhalen over zijn privéleven een rol gespeeld. Pechtold had een affaire met een D66- raadslid uit Meppel. De meeste andere fractievoorzit ters scoren bij hun eigen kie zers tussen de 7 en 8. De Hond stelde meer vragen over poli tici en hun privacy. Van de ondervraagde kiezers vindt 43 procent dat wat een politicus privé doet, buiten de publici teit moet blijven. Het aantal zetels van D66 is het laagst in acht jaar. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de partij elf zetels halen. Politie houdt rekening met onrust na brexit De Britse politie werkt aan een plan om sociale onrust te beteugelen die zou kunnen ontstaan na het uitblijven van een akkoord over de brexit tussen de Europese Unie en Groot-Brittannië. In een do cument dat in handen van The Sunday Times is gevallen, schrijft de politie dat het 'goed mogelijk' is dat militai ren worden ingezet om de orde te handhaven. Eind maart 2019 stapt Groot-Brit tannië uit de EU. Arrestaties na dood Duitser '2 mld voor publieke tak' Fietsster doodgereden Ongeveer 7,5 miljoen Zweden brachten hun stem uit voor 349 ze tels in het Zweedse parlement, de Riksdag. Heel Europa volgde de stembusgang nauwlettend, want net als in andere Europese landen zijn rechtspopulisten in het Scan dinavische land in opmars. De laat ste twee verkiezingen hebben ze hun zetelaantal verdubbeld. Gisteravond om 20.00 uur sloten de stembureaus. Volgens de aller laatste peilingen zouden Akessons Zweden Democraten (SD) wel flink winnen, maar zouden de re gerende socialisten net voldoende overhouden om een volgende rege ringscoalitie te kunnen vormen. De laatste peilingen gaven de Zweedse Democraten gemiddeld rond de 20 procent, met een uit schieter naar 24 procent. Dit per centage was ook de gemiddelde score in de peilingen voor de Zweedse socialisten van premier Stefan Löfven. De afgelopen weken hebben de socialisten hun val in de publieke opinie wat gekeerd en zijn ze opge klommen vanaf een dieptepunt van 18 procent van de stemmen. Dat is het gevolg van allerlei sociale beloften aan vooral gepensioneer den en zieken, denken politieke waarnemers. Als de sociaaldemo craten winnen, krijgt ook elke Zweedse ouder met kinderen tus sen de 4 en 16 jaar de mogelijkheid om jaarlijks vijf dagen betaald ver lof op te nemen om de kinderen te helpen op belangrijke schooldagen. Desondanks leek de oude sociaal democratische partij niet eens meer op een kwart van de stem men te kunnen rekenen, een histo risch dieptepunt. De SD zou met bijna een vijfde van de stemmen doorbreken als tweede partij, nog voor de liberalen die zich Gematig den noemen. Internationaal is er veel aandacht voor de opkomst van Jimmie Akes son. De Amerikaanse nieuwszen der CNN beschrijft Zweden als een land waarin de stemming rond mi granten flink is omgeslagen: van 'wees welkom' tot 'sluit de gren zen'. De Zweden Democraten wor den omschreven als een rechtse partij met wortels in neonazisme. Ook in Brussel wordt de score van Akesson nauwlettend gevolgd. Hij versterkt het eurosceptische ge luid dat opkomt in diverse lidsta ten. Akesson is voorstander van een referendum over een swexit, een Zweedse variant op de brexit. vanaf fT arrea Voordelig Valkenburg Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl maandag 10 september 2018 PC DEN HAAG doodvonnissen tegen Egyptische islamisten moeten worden herroe pen, vindt de VN. De ver dachten hebben geen eerlijk proces gekregen. LONDEN Een man springt van een trampoline op een gigantische mat met het portret van de Amerikaanse president Donald Trump, in de Spaanse stad Getxo. Zijn sprong maakt deel uit van een fotoinstallatie van de Franse multimedia-artiest Thomas Mailaender en de Nederlandse art-director Erik Kessels. fotoafp KÖTHEN De Duitse politie heeft dit weekend twee Afghanen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 22-jarige Duit ser in Köthen, in de oostelijke deel staat Saksen-An- halt. De Duitser liep een hersen bloeding op tijdens een vechtpartij met een groepje Afghanen. Hij over leed aan de gevol gen hiervan. W GROENLINKS GroenLinks eist dat het kabinet volgend jaar 2 mil jard euro inves teert in de pu blieke sector. Vol gens leider Jesse Klaver is het geld nodig om de crisis op te lossen na jaren bezuiniging. SITTARD Een 20-jarige fietsster uit Sittard is om het leven ge komen nadat ze is aangereden in haar woonplaats. De bestuurster van de auto reed na het ongeluk door, maar de politie heeft de 43-jarige vrouw later alsnog aangehouden. Nadat ze de fiets ster had geraakt, reed de auto ook tegen een huis en nog twee wagens aan. Forse winst voor 'Zweedse Wilders' Volgens de eerste prognoses heeft de partij van Jimmie Akes- son, 'de Zweedse Wilders', gis teren 19 procent van de stem men gekregen tijdens de parle mentsverkiezingen in Zweden. De socialistische partij van pre mier Stefan Löfven blijft volgens de voorspellingen de grootste. Bob van Huët Rotterdam/Stockholm Jimmie Akesson. fotoepa SI Inbegrepen: 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 4-gangen diner 1 fles wijn per kamer of entree kabelbaan Valkenburg* Wandeling langs de kastelen 25% korting op een dag entree Thermae 2000 Verrassend Valkenburg kortingsvouchers Entree voor casino Valkenburg entree kabelbaan niet in kerstmarktenperiode Hotel Atlanta (4*) in Valkenburg is een sfeervol eigentijds familiehotel en ideaal gelegen. Rustig gelegen maar op 150 meter loopafstand van het centrum. Uw stijlvolle hotelkamer is van alle gemakken voorzien. In de eerlijke keuken van het huise lijke restaurant worden dagelijks met liefde de heerlijkste gerech ten bereid. Het is goed vertoeven in Valkenburg! 3-daags: 99,00 p.p. 17 sept. t/m 16 nov. en jan. t/m mrt 104,00 p.p. t/m 16 sept. en 17 nov. t/m dec, Toeslag op vrijdag of zaterdagnacht: 10,00 p.p. 17 sept, t/m 16 nov, en 1 mrt. t/m 31 mrt. 15,50 p.p. t/m 16 sept. en 17 nov. t/m dec. Highlights: De Fluwelengrot Kabelbaan (50m afstand van hotel) Thermae 2000 Kasteel Ruïne Valkenburg Gemeentegrot Winkelen in Maastricht Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag eenpersoonskamer: 4,50 p.n. Toeristenbelasting: 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m maart 2019, m.u.v. feestdagen Meer informatie en boeken: Ga voor de Gezellig naar Bourgondisch Valkenburg naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1858 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 V y hotelar hotelarrangementen Vertrek: t/m maart 2019 Boek nu al snel voor de kerstmarktenperiode! Alle avonden diner Meest geboekte arrangement van 2018!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11