'Geluk zit niet in je inboedel' Geld geluk Miranda en Nico wonen in een huurhuis in Voorschoten. Ze hebben twee dochters: Annemarijn (19) en Eva (10). wg magazine 33 uitgaven doen, vanwege een erfe nisje." Nico: „Ik heb van mijn ouders ge leerd geld niet te verbrassen." Miranda: „Mijn moeder werkte niet. Ze was zuinig. Als ik melk moest halen, kreeg ik gepast geld mee. Viel het 5 cent duurder uit, dan moest ik terug." Nico: „Nu kan er meer. Meer vlees, meer vers, maar er wordt bij ons niet met geld gesmeten. Het enige dat we nieuw hebben gekocht is het bankstel en de boxen." Miranda: „De bank was 2800 euro." Nico: „Met stoel. Voor de luidspre kers had ik een goeie deal: 400 euro. Ik wilde ze al vijfjaar, ineens waren ze in de aanbieding." Miranda: „We zijn een Markt plaatsgezin. Nico struint de site af." Nico: „Ik maak een favorietenlijst en Miranda beslist." Miranda: „We vinden het zonde om veel geld aan meubels uit te geven." Nico: „We verhuizen toch weer. Ik hop van organisatie naar organisa tie. Dit is de vierde keer dat ik in Nederland werk en ik werk nergens langer dan twee jaar." Miranda: „Ik ben wel een beetje klaar met steeds verhuizen. We woonden in Kenia, Turkije, Aman, Jordanië en Oeganda." Nico: „Ik nog in Kosovo, toen woonde jij in Griekenland." Miranda: „Ja, en Macedonië." Nico: „Soms werkte ik voor organi saties die de verscheping van onze inboedel niet vergoedden, dus dan verkoop je de handel en zoek je tweedehands." Miranda: „Je hoeft je niet aan in boedel te hechten." Nico: „Daar zit geluk niet in." Miranda: „We geven onze spullen graag weg, aan mensen die weinig hebben. In Kenia was het leven voor ons wel tweeënhalf keer zo duur als in Nederland." Nico: „Ja, als je geen Keniaan wilt zijn met slippers aan je voeten die moet lunchen met maismeel. Onze levensstandaard is anders." 41 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 €5000 of meer Nico: „We zijn expats, wonen nu weer tijdelijk in Nederland. Ik ben internationaal ambtenaar en daar door ontheven van belasting." Miranda: „We hebben het niet slecht." Nico: „Er zit ook een andere kant aan expat zijn. In Kenia moest ik duizenden euro's uitgeven aan on derwijs voor mijn kinderen, omdat het daar maar deels werd gesubsidi eerd." Miranda: „Geld voor oudedagvoor- zieningen moet je zelf opzij leg gen." Nico: „We sparen door ons huis af te betalen." Miranda: „Nico heeft het over ons huis in Nijmegen, waar we maar drie maanden hebben gewoond. Nu verhuren we het, de huur dekt de hypotheeklasten." Nico: „We betalen 950 euro voor die hypotheek. We hebben een huishoudrekening waarop we 1600 euro per maand zetten. Daarvan be talen we ook cadeautjes en de reke ning als we uit eten gaan. Onze dochter Annemarijn krijgt studie financiering vanuit Nederland." Miranda: „Wij geven haar 250 euro per maand." Nico: „Dat krijgt ze bovenop haar lening. Wij hebben vanaf haar ge boorte voor haar gespaard. Ze heeft ongeveer 15.000 euro eigen geld. Zij wil dat bewaren voor later, maar ik zeg: later is nu. Ze zou er haar rijbe wijs van kunnen halen." Miranda: „Ze heeft de mazzel dat ze voor haar 18de verjaardag geld kreeg van haar oma en oom, voor haar rijbewijs. Wij hebben allebei een auto." Nico: „En een caravan. En we heb ben net een campertje gekocht, voor Schotland, voor 6500 euro." Miranda: „We kunnen dat soort Miranda Huizinga-Van Bokhoven(52) Logopedist in het speciaal onderwijs en pedagogisch medewerker in de kinderopvang. Nico Huizinga (52) Internationaal hu manitair logistiek manager bij een volkenrechtelijke organisatie. Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Miranda: Een mo biele zonnebank. „Heel gezond is zonnen niet." Nico: Dure matras sen. „We betaalden 3600 euro voor het complete bed. Maar het was niet wat we ervan ver wachtten." Beste koop Miranda: Rode potdekselopener. „Ooit in Grieken land gekocht voor een paar euro. Die verhuist altijd mee." Nico: Leren jas uit 1996, destijds 350 gulden. „Onver woestbaar. Door staat elk type weer." H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst EDITH ANDRIESSE Foto JOOST HOVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99