Ihiuicl Arjan David en Arjan van 365dagensuccesvol.nl hebben één doel: Nederland het gelukkigste land van de wereld maken. langzaam een beetje kwijt. Op Facebook stroomden de tips bin nen. Vertel elke ochtend je dromen aan elkaar. Zorg voor 'eigen tijd' zonder de ander, om leuke dingen te doen en elkaar daar over te vertellen. Zet onverwacht de auto aan de kant en geef elkaar een kus. Stuur een keer per week de kinderen vroeg naar bed en ga uitgebreid samen koken. Doe altijd de afwas samen. Volg een tantra-cursus en blijf sowieso cur sussen samen volgen. Doe gekke, grap pige dingen samen, om een beetje te blijven lachen. Ga daten alsof het de eer ste keer is en je elkaar nog helemaal niet kent. Gooi de televisie de woonkamer uit, zodat je met elkaar in gesprek blijft. Op het eerste gezicht zijn het nogal verschillende tips, maar toch is de over eenkomst overduidelijk. Al deze mensen hebben rituelen gevonden om in hun re latie te blijven investeren. Eigenlijk is het heel simpel: als je niet meer in je relatie investeert, ben je aan het vertrekken. Er bestaat geen middenweg. Niet investe ren is hetzelfde als vertrekken. Dat weg gaan kan rustig tien jaar duren, maar zonder verandering staat de uitkomst wel vast. Wanneer je stopt met tijd, aan dacht, energie en geld in je relatie te in vesteren, heb je de weg ingezet naar het onvermijdelijke einde. Ontdek dus jullie eigen geheime ritu elen. Niemand hoeft hier van te weten, maar het werkt als een tierelier. 41 magazine 25 Laatst vroegen we onze Facebook- volgers om hun relatietips. Onze vraag was: wat zijn jullie stie keme gewoontes die zorgen dat je relatie steeds leuker wordt? Het blijkt namelijk dat bijna alle fijne relaties van die stiekeme gewoontes heb ben. Van die kleine dingen die je samen doet, waarover je nooit met iemand praat en die je nooit ergens leest, maar die in je eigen relatie het verschil maken tussen fijn en pijn. Zonder rituelen geen relatie. Maar wat zijn dat dan voor din gen? Nu zijn wij zelf al erg lang onderweg met onze geliefden. Natuurlijk schijnt ook bij ons niet altijd de zon, maar juist op de momenten waar het even schuurt en botst, zijn die rituelen een betrouwbare gids door de mist ge worden. Zo gaan we ondanks een uitstekende relatie regelmatig naar een relatietherapeut. Je kunt immers het dak het beste repareren bij mooi weer. En er valt altijd wel iets te bespre ken: een verschil van inzicht over de op voeding van de kinderen of je te veel laten meevoeren door je werkdruk. Daarnaast hebben we er thuis voor ge kozen om 'synchroon' te leven. We staan elke dag gelijk met onze geliefden op en gaan elke dag tegelijkertijd naar bed. Ook als een van de twee nog helemaal niet moe is. Juist die gelijktijdigheid zorgt voor een grote verbinding: door alle tijd die samen ontstaat, is er veel meer ruimte voor gesprek en intimiteit. Voorheen bleef een van de twee regel matig 's avonds in de woonkamer han gen en raakten we elkaar daardoor Investeer in elkaar met eigen rituelen H Reageren? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91