j li\ l)e Liefde} Over gemak en ongemak in een relatie. Heieen (37) raakt niet opgewonden van mannen, maar ook niet van vrouwen. In Berndt (45) vond ze een gelijkgestemde partner. Pas toen ik rond mijn 25ste een tv-do- cumentaire zag over aseksualiteit, viel het kwartje. Er was dus een naam voor, en het was geen ziekte, maar een geaard heid. Toch reageerden mijn ouders geschokt toen ik uit de kast kwam. Mijn vader ging het internet op en kwam tot de conclusie dat het aan een te lage hormoonspiegel lag. Er werd beweerd, door een seksuo- loog nota bene, dat je het kon verhelpen met een injectie. Maar ik had daar abso luut geen behoefte aan. Dit is hoe ik ben: aan iemand die homoseksueel is, vraag je ook niet of hij wil veranderen. Inmiddels hebben mijn ouders het gelukkig geac cepteerd, al vindt mijn moeder het heel jammer dat er geen kleinkinderen komen. Dat ik niet de enige bleek, was een O grote opluchting. Want al wilde ik geen Q seks, alleen blijven wilde ik ook niet, en 1- nu bestond er dus een kans dat ik een ge- oj lijkgestemde partner zou vinden. Via een ra datingsite voor aseksuelen ontmoette ik Berndt, met wie ik eerst bijna een half jaar gemaild heb om te kijken of het Z klikte. Uiterlijk doet er voor mij niet toe, gj dus een foto hoefde hij niet te sturen. Als te seks niet het bindmiddel is in je relatie, q draait alles om persoonlijkheid. Ik hoef Z me alleen aangetrokken te voelen tot zijn karakter. Dat Berndt in het echt niet lelijk bleek te zijn, was een prettige bijkom- O- stigheid. J2 We zijn nu zes jaar samen en hebben e— alles wat je in een gewone relatie ook hebt; behalve dus de seks. We wonen samen, hebben een gemeenschappelijke rekening, steunen elkaar, delen lief en leed. Elke dag vertel ik hoeveel ik van hem hou en lig ik - weliswaar in mijn py jama - lekker tegen hem aan in bed. We gaan nooit onder de gordel, maar zoenen en knuffelen wel. Omdat elke vorm van fysieke opwinding ontbreekt, is dat voor ons genoeg intimiteit. 'Hoe kun je nou weten hoe je het vindt als je het nog nooit geprobeerd hebt?', vragen mensen weieens. Tja, hoe weet je dat je hetero bent als je nooit homoseks hebt gehad? 'Heb je een nare ervaring gehad?', is zo'n andere vraag die ik vaak krijg. Maar nee, ik heb geen enkele erva ring, het interesseert me gewoon niet. En het is niet dat ik 'daar' nooit iets voel, er is alleen geen seksuele aantrekkingskracht tot een ander persoon. Ik masturbeer wel, maar dat kun je vergelijken met hoe kin deren zich tussen de beentjes wrijven. Gewoon omdat het lekker is, niet omdat ze er opwindende fantasieën bij hebben. Ik schreeuw niet van de daken dat ik aseksueel ben en dat onze relatie geen erotiek kent, maar ik ben er wel een stuk opener over dan Berndt. Hij is bang dat hij er raar om wordt aangekeken, dat mensen hem verslijten voor vreemd en contactgestoord. Op een online forum voor aseksuelen las hij over een man die vanwege zijn geaardheid was ontslagen en dat heeft er flink ingehakt bij Berndt. Zelfs zijn ouders heeft hij het niet ver teld, uit angst dat ze het niet zullen be grijpen. Dat is zijn goed recht, maar ik vind het wel zonde dat hij een deel van wie hij is voor de buitenwereld verbergt. Al respecteer ik zijn keuze om het te ver zwijgen, ik gun Berndt dat hij uit de kast komt en volledig zichzelf kan zijn." 41 7 e 51 q p^n ivc/ Sorwq Hnadr Pooii Qvn «Ikaqftj 'We gaan nooit onder de gordel' A Is je als meisje op andere meisjes valt, weet je al snel: ik zou weieens lesbisch kun- nen zijn. Maar als je je tot niemand lichamelijk aangetrokken voelt, zoals ik, en totaal geen belang stelling hebt voor seks, dan begrijp je niet wat er met je aan de hand is. H De echte namen van Heieen en Berndt zijn bij de redactie bekend. Ook geïnterviewd worden over je relatie? magazine@persgroep.nl magazine 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81