OZCAN AKYOL Rente studieleningen gaat flink omhoog, studenten zijn woest 11 j OV Ot61S De mooiste vakantiegebieden van Duitsland! 6 T ^Sê Kijk voor meer Enjoyhotels of informatie op www.enjoyhotels.ril of bel 0049 - 2953 9625 333 Column ie in een regering met te genpolen gaat zitten, zal noodgedwongen conces sies moeten doen. Dat is het idee van een coalitiekabinet, waarin meerdere partijen ons land bestu ren, zo goed en zo kwaad als het gaat. De kwestie rond de Ar meense kinderen Lili en Howick, die van staatssecretaris Mark Har- bers (WD) het land moeten ver laten, wierp de afgelopen dagen een interessante vraag op: hoe ver gaat politieke zelfverloochening omwille van bestuurlijke eenheid? Het antwoord: héél ver. De Chris tenunie en het CDA hebben hun bijbelse waarden overboord ge gooid en doen naar het zich laat aanzien niet meer aan barmhar tigheid. Bij D66, dat anders met een in de bres springt voor zwak keren, heerst in dit dossier een gê nante vorm van apathie. dat hij soms hard moet zijn, zodat het draagvlak voor asielbeleid niet verdwijnt. Wel een eigenaardige opmerking: dat asielbeleid heeft binnen bepaalde kringen allang geen steun meer, al was het maar omdat illegale raddraaiers uit vei lige landen hier naar hartenlust hun gang kunnen gaan. Is 'hard' zijn voor de geloofwaar digheid het devies? Dan zou hij zich eens wat minder constructief moeten opstellen tegenover Shell, dat een geheime deal sloot met de Belastingdienst omwille van een gunstiger fiscaal klimaat. Maar voor multinationals is Rutte min der hard. Integendeel, hij geeft ze cadeautjes, in de hoop dat ze zich hier (blijven) vestigen. In de kwestie Lili en Howick is de mense lijke maat verdwe nen. Er valt links en rechts wat com mentaar te le zen op de handelwijze van hun moeder, maar zij heeft louter gebruik ge maakt van de mogelijkheden die ons beleid biedt. Een systeemfout mag kinderen niet worden aange rekend. Zij hebben geen affiniteit met het land waar ze naartoe moe ten. Als er al schuldigen in deze kwestie zijn, dan moeten we toch echt kijken naar de wetten die deze situatie teweeg hebben ge bracht. Staatssecretaris Harbers vertelde gisteren aan de pers dat hij 'emotie voelde' bij de gang van zaken. Hij voegde daaraan toe: „Ie dereen voelt hier emotie bij. Ik ook." Dat maakt heel benieuwd naar wat voor emoties hij voelt bij multinationals die champagne flessen ontkurken omdat de divi dendbelasting is afgeschaft. Die gevoelens moeten dan wel héél sterk zijn. Veel heftiger dan het om kinderen gaat. Treurig. In de kwestie Howick en Lili is de menselijke maat verdwenen Door de maatregel zijn studenten zijn in de toekomst duizenden eu ro's duurder uit. Dat staat in een wetsvoorstel dat Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven naar de Tweede Ka mer heeft gestuurd. Volgens haar is de renteverhoging nodig voor de financiële houdbaarheid van het leenstelsel op langere termijn, schrijft ze in de toelichting. De bewindsvrouw heeft zich hiermee de woede op de hals ge haald. Studentenorganisaties zien dit als de zoveelste teleurstelling. Eerst werd de basisbeurs afge schaft, vervolgens werd beter on derwijs beloofd met de invoering van het leenstelsel, omdat er meer geld zou worden geïnvesteerd in kwaliteit. De afspraken daarvoor zijn toe nu toe niet nagekomen. En nu moeten de studenten de knip trekken om het leenstelsel betaalbaar te houden, stelt voor zitter Tom van den Brink van het Interstedelijk Studentenoverleg (ISO). „Het is niet conform de af spraken. Wij worden gepakt voor de financiële tegenvallers van het ministerie van Onderwijs." De rente stijgt omdat de minis ter de rente op leningen niet meer voor vijfjaar vast gaat zetten, maar voor tien jaar. Rente die langer vaststaat, is hoger. De maatregel stond in het regeerakkoord. Een gemiddelde studielening is nu 21.000 euro. Een student mag 35 jaar doen om dat bedrag af te lossen. Wie van die maximale ter mijn gebruik maakt, is straks dui zenden euro's duurder uit. Bij de gemiddelde schuld is het maandbedrag nu ongeveer 70 euro (bij een vijfjaarsrente) en straks, als de rente tien jaar vast staat, ongeveer 82 euro. „Op deze manier verliezen stu denten het vertrouwen in de poli tiek", stelt Geertje Hulzebos, voorzitter van de Landelijke Stu dentenvakbond (LSVb). „Zij bou wen meer schulden op." Van den Brink hoopt dat de Tweede Kamer een stokje steekt voor het wetsvoorstel. „Ik ver wacht vooral van het CDA en de Christenunie dat zij kritisch zijn." olies inclusief Nederlandse ALLES-INCLUSIEF vakantiehotels Eifelhotel Daun Eifel Moezel Daun Vulkaaneifel Schlosshotel Sophia Sauerland - Teutoburgerwald Bad Würmeriberg-Bleiwasche Aankomstdata en prijzen 2018 Aankomstdata en prijzen 2018 Aankomstdata en prijzen 2018 Nederlands gesproken. Vraag nu onze nieuwe brochure aan! zaterdag 8 september 2018 GO @ÖzcanAkyol Emoties w Premier Mark Rutte zei gisteren na afloop van de ministerraad De rente op studieleningen gaat in 2020 omhoog voor alle studenten die dan aan een stu die beginnen. Het maandbe drag dat zij na afloop van hun studie moeten terugbetalen wordt 18 procent duurder. Hanneke Keultjes Den Haag /-« ///vr> 1 n /-» 1 1 1 /-\ t NU VANAF Alles-inclusief 5-daagse autoreis Alles-inclusief 5-daagse autoreis Alles-inclusief 5-daagse autoreis AlJ-inclusive Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie 4 hotelovernachtingen Ontvangst met een warme lunch of koffie/thee met gebak Dagelijks ontbijtbuffet, warme lunch of lunchpakket en 3-gangen keuzediner Dagelijks alle consumpties gratis, van 17:00 tot 24:00 uur. Frisdranken, vruchtensappen, bieren, wijnen, jenevers en apfelkorn NIEUW! Kofhecorner: de gehele dag gratis koffie en thee Gratis mooie dagtocht per touringcar door het Sauerland Gratis boottocht over het stuwmeer (april - oktober) Iedere avond entertainment, o.a. Magie W0B0 show, livemuziek, wandeling en quizavond. Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd Gratis entree binnen- en buitenzwembad Gratis diverse auto-, fiets- en wandelroutes inclusief lunchpakket Gratis uitstapjes boekje t.w.v. 6,95 en gebruik infotheek Gratis gebruik (E-)bikes. Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie 4 hotelovernachtingen Ontvangst met een warme lunch of koffie/thee met gebak Dagelijks ontbijtbuffet, warme lunch of lunchpakket en 3-gangen keuzediner Dagelijks alle consumpties gratis, van 17:00 tot 24:00 uur. Frisdranken, vruchtensappen, bieren, wijnen, jenevers en apfelkorn NIEUW! Kofhecorner: de gehele dag gratis koffie en thee Iedere avond entertainment, o.a. livemuziek, wandeling en wijnproeverij. Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd Gratis mooie dagtocht per luxe touringcar door de Moezelregio Kortingskaartjes boottocht over de Moezel (april - oktober) Optioneel: leuke huifkartocht door de regio met lunch Gratis diverse auto-, hets en wandelroute's inclusief lunchpakket Breng ook een bezoek aan het nabij gelegen Luxemburg Gratis gebruik alle hotel faciliteiten en versnel- lingshetsen Gratis uitstapjes boekje t.w.v. 6,95 en gebruik infotheek. Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie 4 hotelovernachtingen Ontvangst met een warme lunch of koffie/thee met gebak Dagelijks ontbijtbuffet, warme lunch of lunchpakket en 3- gangen keuzediner Dagelijks consumpties gratis, van 17:00 tot 24:00 uur (Frisdranken, vruchtensappen, bieren, huiswijnen, kom en apfelkorn) NIEUW! Kofhecorner: de gehele dag gratis koffie en thee Iedere avond entertainment, o.a. quizavond, livemuziek, wandeling en wijnproeverij. Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd Gratis mooie dagtocht per luxe touringcar door de Moezel Eifel regio Gratis diverse auto-, hets en wandelroute's inclusief lunchpakket Gratis gebruik alle hotel faciliteiten Gratis uitstapjes boekje t.w.v. 6,95 en gebruik infotheek. 9,13,21,25 oktober249,95 P-P- 29 oktober199,95 P P- 6,10,14,18,22,26,30 november199,95 P-P- Voor verdere aankomstdata zie www.eniovhotels.Til Nog enkele data in 2018 beschikbaar! Wees er snel bij, want op - op! 13.17.21.25 oktober249,95 P-P- 10.14.18.26 november199,95 P-P- 30 november€175,00 p.p. Voor verdere aankomstdata zie www.eniovhotels.nl Nog enkele data in 2018 beschikbaar! Wees er snel bij, want op op! 1,5,9,13,21,25 oktober249,95 P-P- 29 oktober199,95 P-P- 2,6,10,14,18,22,26 november199,95 P-P- Voor verdere aankomstdata zie www.eniovhotels.nl Nog enkele data in 2018 beschikbaar! Wees er snel bij, want op - op! Voor alle Enjoyhotels geldt geen boekings-, en reserveringskosten, geen i-persoonskamer toeslag. Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6