Naar de 'superderby' wordt al weken uitgekeken 22 ZEELANI Trainer gaat na goede competitiestart met Hoek op jacht naar derde zege PlStJ De trainer is nu bijna twee maan den bezig bij Hoek en dat bevalt prima. „Ik moet zeggen dat het vrij rustig is hier, maar dat komt na- lk kan hier bij Hoek mij ei kwijt. Lekker over voetbal nadenken en met een goede groep werken tuurlijk ook door de resultaten", weet De Nooijer. „In het begin hoorde ik dat we lang en hard train den. Maar we trainen nu ook vaak maar een uur en een kwartier. Dat kan, omdat we van de ene naar de andere oefening gaan en daardoor staan de spelers niet stil. Daar heb ben veel jongens wel even aan moe ten wennen. Ik heb het gevoel dat ze het nu wel prettig vinden." Dat er zaterdag bij de thuiswed strijd tegen Eemdijk veel publiek was, daar kreeg De Nooijer een goed gevoel van. „We kregen na af loop complimenten over onze ma nier van voetballen. Ik hoop dat we dat vast kunnen houden en dat er In eerste instantie leek het er niet op dat Hoedekenskerke/Kwaden- damme en DwO'15 elkaar dit sei zoen al zouden treffen. De compe titie-indeling koppelde de Zuid- Bevelandse verenigingen niet aan elkaar. Hoedekenskerke/Kwaden- damme werd in de vierde klasse A gezet, DwO'15 vond zichzelf terug in de vierde klasse B. Maar bij de be kerloting kwam het er dan toch van. „Vanaf het moment dat de poules bekend waren, kijken wij er al naar uit. Dit is een unieke situatie", ver telt Frank Oostdijk, aanvoerder van DwO'15. Het spelen van derby's is hij wel gewend, ook bij zijn vorige club Nieuwdorp werkte hij regel matig een streekduel af. Maar een wedstrijd zoals die van zaterdag, dat maakte hij nog nooit mee. „Er zijn veel dorpen bij dit duel betrokken en iedereen kent elkaar." Want waar een derby in de meeste gevallen tussen twee streekgenoten gaat, komt zaterdag een groot ge deelte van de Zak van Zuid-Beve land bij elkaar tijdens het beker duel. DwO'15 vertegenwoordigt Ovezande en Driewegen, de tegen stander vanzelfsprekend Hoede- kenskerke en Kwadendamme. Maar bij beide clubs voetballen ook in woners van omliggende dorpen als Oudelande, Ellewoutsdijk, Lange- weegje en Baarland. Ook Richard Uitterhoeve, aan voerder van thuisploeg Hoedekens- kerke/Kwadendamme, kijkt uit naar de 'superderby'. „Met Hoede- kenskerke heb ik de afgelopen sei zoenen eigenlijk maar weinig der by's gespeeld. We zaten steeds in een meer Walcherse competitie", geeft hij aan. „Het is dus leuk dat we nu zo'n wedstrijd mogen spelen. Zeker voor de jongere jongens. Zij kennen elkaar allemaal, komen el kaar tegen tijdens het stappen." En als ze elkaar dan toch treffen, kunnen ze DwO'15 misschien nog wat tips vragen. Zij spelen immers al wat langer samen als combiver eniging. „Maar tot nu toe verloopt alles bij ons heel erg goed", weet Uitterhoeve, naast voetballer ook penningmeester bij zijn club. „Er zijn zeven jongens van Kwaden damme bij gekomen, dat valt alle maal goed samen. De voorberei ding is ook prima verlopen. We hebben het Zeeland Assurantiën Toernooi bijvoorbeeld gewonnen." Maar voordat de bezoekers van DwO'15 vanmiddag tijd hebben om eventuele vragen te beantwoorden, moet er eerst nog gevoetbald wor den. „Want deze wedstrijd willen wij écht niet verliezen", is DwO- aanvoerder Oostdijk, geboren in Ovezande, duidelijk. „Het gaat hoe dan ook een mooi bekerduel wor den, met veel publiek." de volgende keer nóg meer mensen komen kijken. Natuurlijk willen we het publiek vermaken, alleen den ken we vooral aan winnen. Ik kan hier bij Hoek wel mijn ei kwijt. Lekker over voetbal nadenken en met een goede groep werken. Dat vind ik echt fijn." FC Lisse en Hoek hebben een verleden met elkaar, maar daar houdt De Nooijer zich niet mee be zig. De trainer focust zich op het hier en nu en kijkt niet meer naar wat er vorig seizoen allemaal is ge beurd. „Ik heb beelden bekeken van FC Lisse en natuurlijk weer de analyse van Jaap Goossen gekregen", vertelt hij. „Daardoor weet ik precies hoe ze spelen. Ze missen wel een aantal goede basis spelers. Thierry Monteny raakte za terdag geblesseerd aan zijn ham string en Leroy Oehlers, hun links back, speelt een interland met Aruba. Lisse speelt vaak 4-3-3. We weten wat we kunnen verwach ten." Zelfheeft De Nooijer heel weinig personele problemen. Van de twin tig spelers die donderdagavond op het veld stonden, ontbreekt van daag alleen Fabian Wilson. De rechtsback is voor twee duels ge schorst na zijn rode kaart van af gelopen zaterdag te gen Eemdijk. „Jelle Klap gaat dus als rechtsback spelen, dat lijkt me dui delijk", legt de trainer uit. Op het middenveld komt daardoor een plek vrij. De Nooijer heeft drie op ties en die heeft hij ook besproken met zijn spelersgroep. „Dat zorgt voor duidelijkheid. De jongens we ten waar ik aan denk en worden op de wedstrijddag dus niet verrast." De ervaren Kim van den Bergh, die na twee wedstrijden schorsing weer mag spelen, vormt centraal achterin een duo met Gert-Jan van Leiden. Lionel Fitsch schuift door naar het middenveld, om samen met Reguillo Van- depitte voor de verdediging te spelen. Marijn Wijkhuijs krijgt zijn eerste basisplaats van dit seizoen en wordt op het middenveld de tweede con troleur naast Vandepitte. De links benige Wijkhuijs viel vorige week tegen Eemdijk een kwartier voor tijd in en deed dat naar behoren. Af gelopen week trainde hij goed, waarmee hij liet zien nadrukkelijk op de deur te kloppen. Wijkhuijs is, net als Klap in de afgelopen weken, een speler die niet snel verzaakt. Yves Nyemb gaat op het midden veld vanaf de linkerkant spelen, op de plek van Gianni Tiebosch. Samen met Jonathan Con- stansia en Rik Impens speelt Nyemb dan in de rug van spits Kyle Does burg. Tiebosch, die graag in de as wil voetballen, zou op zijn beurt dan de man naast Vandepitte worden. De Nooijer: „Ik heb negentien fitte spelers, dat is een luxe probleem. Omdat ik maar achttien namen op het wed strijdformulier mag zetten, moet er in Lisse dus één spe ler op de tribune zitten." Hij wil de goede start een vervolg geven. „Iedereen wil er een derde overwin ning aan toevoegen." zaterdag 8 september 2018 Met overwinningen op Dovo (0-1) en Eemdijk (3-2) heeft Hoek zijn start niet gemist. Van daag gaat de derdedivisionist op bezoek bij FC Lisse, de club die het vorig seizoen na veel juri disch getouwtrek en twee straf- schoppenseries uitschakelde in de KNVB beker. „Daar moeten we ons niet meer mee bezighou den", vindt Dennis de Nooijer. Barry van der Hooft Hoek -Dennis de Nooijer, trainer Hoek Af £8il A DwO'15 tg* fu li. hoopt van- daag in de 'su- m 9 9K «a f; Iperderby' l.ill ffliïf .liliSP weer te kun- mm kt E b' 'lil P nen iuichen. kun nen juichen. FOTO JOH AN VAN DER HEIJDEN leder weekend zijn er in het Zeeuwse voetbal wel derby's; het is misschien één van de charmes van een kleine (sport)provincie. Maar door het samengaan van Hoedekens- kerke en Kwadendamme - en de eerdere fusie tussen Volharding en Driewegen (nu DwO'15) - heeft Zeeland er zelfs een 'su perderby' bij. Vandaag staat hij voor het eerst op het pro gramma, in het toernooi om de districtsbeker. Daniël Vervelde Vlissingen Optie 1: mersDwvf Optie 2: Optie 3: Jelle Klap, hier in het duel met Eemdijk in het midden naast doelpuntenmaker Gert-Jan van Leiden, speelt vandaag tegen FC Lisse als rechts back. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58