De Koning ook in skiff topfavoriet Bijrol voor Milan Vader op laatste belofte-WK Finish t 21 Met Annika van der Meer greep Corné de Koning in 2017 al het goud bij het WK in Florida. Dat was in het eerste jaar van hun sa menwerking. Nu, twaalf maan den verder, hebben ze nog meer stappen gemaakt samen. „We hebben extra aan onze techniek gewerkt", vertelt de 28-jarige Be velander. „We hebben ervoor ge zorgd dat het nu nog beter gelijk gaat. Ik zit op 'slag' en bepaal het ritme, Annika kan dat nu nog be ter herkennen en oppikken. Als ik versnel, gaat zij meteen mee." Ondertussen heeft De Koning de skiff erbij gepakt. Bij de we reldbekerwedstrijd in Linz werkte hij eerder dit seizoen al een dub belprogramma af. Op één van de wedstrijddagen moest hij zelfs kort achter elkaar in de tweeper soonsboot en de skiff plaatsne men. „Toen roeide ik twee keer 2000 meter binnen een tijdsbe stek van twee uur. En dat ging prima. Bij het WK doe ik weer op twee nummers mee, maar nu zijn die wel op verschillende dagen." Bij de skiff vindt De Koning het mooi dat hij voor de gehele race zelf verantwoordelijk is. „Elke on balans komt door jezelf. Je kunt het alleen jezelf verwijten als het resultaat niet goed is", vertelt hij. „Ik heb hier veel tijd in geïnves teerd dit voorjaar, ik hoop dat dat zich komende week uitbetaalt." Maar de Goesenaar vindt het roeien met een ander nog wel „het mooist". Omdat alles perfect op elkaar afgestemd moet worden. Daarbij komt: de tweepersoons boot heeft ook prioriteit. De Ko- Het belangrijkste blijft het resultaat dat we met zijn tweeën neerzetten ning: „Over twee jaar willen we in die boot paralympisch kampioen worden. In de skiff wordt er in To kio niet gevaren. De roeibond geeft ons nu de vrijheid om de skiff erbij te pakken, omdat ze zien dat we er completere racers van worden. We krijgen er extra prikkels van; wedstrijden hebben toch iets meer in zich dan trainin gen. Maar we kunnen alleen een dubbelprogramma afwerken zo lang de resultaten in de tweeper soonsboot er niet onder lijden." Maandag komt De Koning voor het eerst in actie tijdens het we reldkampioenschap. Dan roeit hij de series van de skiff. - LENZERHEIDE Wat een af scheid in stijl moest worden, is ge ëindigd in een teleurstelling. In zijn laatste jaar als belofte moest mountainbiker Milan Vader uit Middelburg gisteren genoegen nemen met een bijrol op het WK. Vader ging voortvarend van start in het Zwitserse Lenzer- heide. Hij fietste solide in de kop groep, maar na een kwartier viel hij terug en kon dat niet meer her stellen. Hij finishte op de 25ste plaats, op bijna 5 minuten. Zijn vloeiende opwaartse lijn op het WK voor beloftes kon Va der niet doortrekken. Bij zijn de buut in 2015 werd hij dertiende, een jaar later verbeterde hij dat met een achtste plaats en vorig jaar werd hij vijfde. Oranje-succes was er wel. Ach ter Hatherley (Zuid-Afrika) en nummer twee Blevin (Amerika) pakte David Nordemann verras send het brons. Op het EK van vo rige maand pakte Vader het brons, terwijl Nordemann zesde werd. Vanmiddag wordt de vrouwen wedstrijd gereden. Daarin verde digt Anne Terpstra uit Zierikze de Nederlandse eer. Kijk maar eens naar de top tien van de wereld, daar ligt de gemiddelde leeftijd ook rond de dertig gen spel. „Dat komt vooral doordat ik nog nooit zo fit geweest ben als nu. Sport is mijn uitlaatklep in deze roerige periode, 's Morgens vroeg ga ik altijd fitnessen of hard lopen en ik speel padeltennis op het hoogste niveau van Neder land." Dat hij op zijn 31ste op de top van zijn kunnen staat te spe len, verbaast hem niets. „Kijk maar eens naar de top tien van de wereld, daar ligt de gemiddelde leeftijd ook rond de dertig." „Dat is ook het probleem voor jonge tennistalenten", vervolgt hij resoluut. „Ze krijgen vaak de tijd niet om zich optimaal te ont wikkelen. Na de middel bare school gaan ze vaak een paar jaar fulltime tennissen en voordat ze aan hun top zitten, is het geld allang op." Enigszins melancho lisch denkt hij terug aan zijn eigen jeugd, waarin hij in de leeftijd categorie tot en met 12 en 14 jaar aardig mee kon met de landelijke top. „Toen was ik niet zo afgetraind als nu. Ik vraag me wel eens af waar ik had kunnen staan als ik op m'n twaalfde deze discipline had gehad." droom die uitkwam, omdat ik vroeger nooit van Frank heb ge wonnen. Hij is natuurlijk een paar jaar ouder, maar toch. In de tweede set stond ik met 5-2 voor, toen zei ik tijdens de wissel: 'je kunt fout slaan wat je wilt, maar ik win toch niet van je.' Uiteindelijk had ik nog een tiebreak nodig om hem dan eindelijk te verslaan." Sa men met Clausing won Linden bergh daar ook het mannendubbel (jawel, met 7-6 7-6 in de finale). „Dat zijn leuke toernooien, met sterke schema's, waar je flink aan de bak moet. Het is wel jammer dat je dat in Zeeland eigenlijk niet meer hebt. Wat ik daar ook heel leuk vind, is dat je als winnaar een kunstkrab krijgt en je op het bord met winnaars van de afgelopen vijftig jaar komt te staan. Dat geeft een stukje status, waar ik wel van hou. Vroeger had je dat in Zeeland met de Zeeuwse Jeugdkampioen schappen. Laatst kwam ik daar nog zo'n bekertje van tegen, dat vind ik dan toch wel weer bijzonder." Fitheid „Eigenlijk sta ik momenteel beter te spelen dan ooit", lacht de zicht baar afgetrainde Lindenbergh, als hem gevraagd wordt naar zijn ei- Ambities Toch is Lindenbergh voorlopig nog niet van plan zijn rackets in de wilgen te hangen. „Als ik zo fit blijf, lijkt het me mooi om over een paar jaar op de ITF senioren tour te kunnen spelen." En dat is niet zijn enige ambitie. „Momen teel ben ik druk aan het kijken waar ik in de toekomst wil gaan wonen, misschien is dat wel in Zeeland? Het ligt er natuurlijk ook een beetje aan wat er op m'n pad komt qua werk. Momenteel geef ik les in Gorinchem, maar als ik bij een mooie, ambitieuze tennisclub in de buurt terecht zou kunnen, sta ik daar wel voor open. Aan de andere kant is het trainerswereldje ook niet altijd even prettig, dat heb ik in Tilburg en Goirle wel erva ren. Bovendien ben je altijd 's middags en 's avonds aan het werk. Het kan ook zomaar een job bij een tennismerk worden of mis schien wel een eigen kledingwin kel, want ik hou ook erg van mode. En wat me ook heel gaaf lijkt, is met één of twee hele grote talen ten aan de slag te gaan. Maar zoiets kun je niet plannen, dat moet op je pad komen." Aan ambities in ieder geval geen gebrek bij de man die vorig week end nog de Tilburg Ten Miles in 1 uur en 8 minuten uitliep en voor volgend jaar zijn oog heeft laten vallen op de triatlon. „Dat lijkt me een mooie uitdaging." Hij beseft ook dat zijn ambities hem wellicht een bepaald imago hebben opgele verd. „Iedereen denkt dat ik een arrogante lui ben, die denkt dat ie goed kan tennissen. Ik zeg altijd: ik ben maar gewoon normaal." En zo verdwijnt hij richting de tee, om samen met zijn moeder af te slaan voor een potje golf. zaterdag 8 september 2018 GO is fitter dan ooit Pararoeier Corné de Koning was al een grootheid in de tweepersoonsboot, nu is de Goesenaar het ook in de skiff. Tijdens de wereldkampioen schappen in het Bulgaarse Plovdiv is hij komende week fa voriet op twee onderdelen. „Het zou heel gaaf zijn als ik ook een keertje in mijn eentje op het hoogste podiumtreetje sta", zegt hij. „Maar het belang rijkste blijft het resultaat dat we met z'n tweeën neerzet ten." Roeland van Vliet Goes - Corné de Koning Corné de Koning en Annika van der Meer. fotomerijnsoeters René Lindenbergh René Linden bergh. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE (LINKS) ORGANISATIE KRABBENTOERNOOI (BOVEN)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57