O O) 0) O 20 ZEELAND Istvan Bakx is weer beslissend Groene Ster slikt in no time vijf goals NK Wattmeister opNeeltje Jans k Ambitieuze tennisleraar duikt weer op in Zeeland. Ooit hoopt hij te kunnen spelen op delTF-tourvoor senioren. TENNIS TERUG VAN WEGGEWEEST Voetballer Istvan Bakx uit Vlissingen was gis teravond weer waardevol voor zijn ploeg Go Ahead Eagles. Hij verzorgde de assist bij de 2-0 van Jaroslav Navratil en dwong balverlies bij tegenstander Volendam af waardoor Thomas Verheijdt de 3-0 kon maken. De Eagles won nen uiteindelijk met 3-0 en bleven als enige ploeg zonder puntverlies in de Keuken Kam pioen Divisie. Augustine Looff uit Koewacht pakte geel bij FC Eindhoven in het verloren duel bij Sparta (2-0), terwijl trainer Gérard de Nooijer met FC Dordrecht met 1-4 verloor van Telstar. Daaraan kon ook invaller Siebe Schets uit Vlissingen niets veranderen. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen openden het seizoen gisteravond met een ne derlaag tegen landskampioen Hovocubo. De formatie van trainer Samir Yaqoobi verloor in de eigen Baskensburg dik: 4-10. De avond was nog zo veelbelovend begonnen toen Salim Sandee voor een Zeeuwse voorsprong zorgde. Na tien minuten leidde Groene Ster met 1-0, na twintig minuten was het 1-5.Hovocubo sloeg genadeloos toe via Faisal Mellah (2), Amir Molkarai (2) en Lachcen Bouyouzan. Na de pauze scoorden nieuwkomer Regionio Re- sida, Said Bouzambou en Josimar Pattinama, maar het werd nooit spannend. Roeien Deltapark Neeltje Jans is op 13 oktober het strijdtoneel voor het eerste NK 'Wattmeister'. Deze titel is voor de renner die het hoogste wattage per kilogram wegtrapt op een zoge naamde smart-trainer. Het kampioenschap wordt na de wegwedstrijd Tacx Pro Classic ge houden. De renners rijden 6 minuten lang een wattage van 1,6 watt/kg. Vervolgens komt er iedere 6 minuten 0,4 watt/kg bij. De renner die het hoogste wattage per kilo trapt is kam pioen. Het betreft een officieel NK voor man nen en vrouwen. De winnaar krijgt een rood- wit-blauwe trui, krijgt het Wilhelmus te ho ren terwijl de vlag wordt gehesen. Rugby Volleybal het was leuk om minder scherp dan Frank. En het was op smashcourt. Daar geef ik wel les op, maar in een wedstrijd kun je er slecht op lopen." Enkele weken later volgde zijn ultieme re vanche, ditmaal op gravel, in de fi nale van het Krabbentoernooi. Opnieuw moesten twee tie-breaks de beslissing brengen, maar dit maal met Lindenbergh als win naar. „Dat was voor mij wel een Ineens stond hij dit voorjaar weer te shinen op de banen van De Goese Maan, de ten nisclub (destijds nog 't Halve Maantje) waar hij als jong mannetje zo veel uren doorbracht. Maar waar kwam René Linden bergh (31) na al die jaren afwezig heid vandaan? „Dat is een lang verhaal", ver zucht de linkshandige tennisle raar, terwijl hij op het zonnige ter ras van De Goese Golf een ferme slok van zijn bronwater neemt. Ja renlang was Lindenbergh van de Zeeuwse radar verdwenen. Op jonge leeftijd was hij in Bergen op Zoom gaan tennissen. Later ver kaste hij naar Goirle, waar hij zijn leventje opbouwde als tennisle raar, als echtgenoot en als vader van de tweeling Mees en Boaz (nu 5,5 jaar oud). Tot eind vorig jaar zijn huwelijk strandde en in die zelfde periode zijn vader getroffen werd door een herseninfarct. Het zijn roerige tijden, die hem terugbrengen naar zijn Zeeuwse roots. „Voorheen kwam mijn fa milie meestal naar Brabant, omdat ik een redelijk druk leventje had met die gasten", doelt hij op de tweeling, waar hij qua gezondheid en slaapproblemen het nodige mee te stellen heeft gehad. „Nu ben ik juist heel regelmatig in Goes om mijn familie te bezoeken. Mijn vader ligt slecht en mijn moeder kan ook wel wat steun ge bruiken. Met haar ga ik zo lekker een balletje slaan." Een golfballe tje wel te verstaan, want ook in die sport is Lindenbergh dankzij zijn Cios-opleiding redelijk bedreven. Beschikbaar Het was in de late uurtjes van de eerste tenniscompetitiedag dat Lin denbergh een bericht ontving van de mannen van De Goese Maan 1. „Ze zochten nog een goede speler en via Rikkert van der Wel wisten ze dat ik beschikbaar was. Toen heb ik gezegd: regel maar dat ik speel gerechtigd ben, dan ben ik er bij." En zo stond Lindenbergh op een zonnige za terdag in april ineens tegen de 19- jarige Daniël de Jonge uit Vlissin gen, die zich momenteel op een fulltime tenniscarrière richt, te spe len. Lindenbergh moest flink aan de bak, maar won wel. „Dat was ei genlijk de enige wedstrijd waarin ik een beetje tegenstand heb gehad. Maar ik heb er geen spijt van hoor, veel oude bekenden te gen te komen." Na de competitie speelde hij deze zomer nog twee toernooien in Bergen op Zoom, waar hij beide keren de rackets mocht kruisen met een oude bekende uit Zee land: Frank Clausing. De 35-jarige tennisleraar uit Wemeldinge trok in de eerste wedstrijd (finale Zoomertoernooi) met 7-6 7-6 aan het langste eind. „Ik was net iets zaterdag 8 september 2018 GO VOETBAL ZAALVOETBAL Lees een uitgebreid verslag op www.pzc.nl A Abdoe Abdenbi zoekt een mogelijkheid tegen Hovocubo. foto dirk-jan gjeltema WIELRENNEN Vanaf 13.00 uur is de Otheense Kreek bij Ter- neuzen het do mein van de roeiers. In drie heats gaan 33 boten ((van or ganisator Row- dow, Scaldis, Honte en Gent) de strijd aan in de Kreekrace. De rugbyers van Oemoeme- noe vechten vandaag vanaf 17,.00 uur voor de laatste kans in de BeNeCup. In Middelburg komt het Belgi sche Dender- monde op be zoek, de club van oud-Oe- moemenoe- speler Laurent Legrand. Met een finale om 20.30 uur wordt van avond een bomvolle vol leybaldag afge sloten in Zierik- zee. Zeven Zeeuwse vol leybalclubs doen in het Sportblok mee aan de eerste editie van de Zeeland Cup. Sharona Tieleman uit Terneuzen is het sei zoen met ADO Den Haag gestart met een 2-0- nederlaag in de eredivisie van het vrouwen voetbal. Tieleman speelde de hele wedstrijd en kon niet voorkomen dat Excelsior Barendrecht er met de buit vandoor ging. Bij de tegenstan der zag Solange de Smit uit Oostkapelle haar ploeg vanaf de bank winnen. Nieuwland is na twee wedstrijden uitge schakeld voor een vervolg in de districtsbeker. De Walcherse vierdeklasser verloor gister avond met 2-1 van IJzendijke. Het duel werd gespeeld op het kunstgras van Hoek. Halver wege was er nog niet gescoord. RCS won eer der al van Nieuwland (5-2). Hoofdplaat is de vierde ploeg in deze poule. a Menno Kole Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56