8 EXPOSITIE 'EEN BUNDER TIJD' De landschappelijke tuin van Sjaak Allemekinders in 's-Heer Arendskerke biedt al vanaf 2002 ruimte voor op de plek toegesneden beelden en installaties. Kies voor 9 maanden gratis extra kinderzenders Bij Alles-in-1 Premium eerste 4 maanden 3 weken! per maand delta.nl/zomeractie Elk jaar brengt een nieuwe manifestatie. Een deel van de werken is tijdelijk, maar er blijven ook wer ken achter. Zo doemen uit het gras nog steeds de drie 'Slopers' op die Vincent van Limbergen er in 2011 plaatste als symbool van de ver nietigende kracht van de mens. Dit jaar is het thema 'tijd'. Een onuitputtelijk gegeven waarmee elf kunstenaars aan de slag zijn ge gaan. Bijna allemaal maakten ze nieuw werk, vaak ontworpen met het oog op de plek zelf. Dat geldt zeker voor Ine van Son. Zij plaatste wilgentakken in een cirkel en ver bond ze met gebreide stroken wol, geïnspireerd op de kastrandjes die men vroeger haakte. Je kunt in de zo ontstane ruimte binnen stap pen en plaats nemen op een stoel. Als je wilt kun je ook nog een stukje breien. Het materiaal ligt klaar. Naast het ervaren van rust en stilte komt ook het besef van verbondenheid met een andere tijd, minder jachtig dan die waarin wij nu leven. Tijd is een complex begrip. Maar ook een ervaring. Of je nu snel of langzaam leeft: je ei gen tijd is altijd eindig. Rob Maaskant speelt met dat idee. Met zijn 'Vleugelkar' kun je tijd die ergens overbodig is, ver plaatsen naar een locatie waar die node wordt gemist. Een mooie ge dachte, tijdloos verbeeld. Marinus van Dijke nam voor zijn bijdrage zijn ervaring met het duingebied in Westenschouwen als uitgangspunt. Een berg van twee kuub duinzand ligt in het gras en verandert tijdens de expo sitie van vorm, door de invloed van wind, water en zwaartekracht. Van Dijke maakt de tijd ook zicht baar door een lijn van zakken zand neer te leggen, voor elke geopende dag in het weekend één. Hij opent de zak en vervolgens (ver)vormen de elementen de inhoud. Mooi is ook Teja van Hoftens se rene mensengestalte van klei, een universele verbeelding van het li chaam als tijdelijke verblijfplaats. Je kunt ook anders naar tijd kij ken. Zoals Wim Bakker, die een expressieve sculptuur toont van aangetaste, zwangere lichamen, met een verwijzing naar vleugels van engelen. Symbool voor een tijd die in zijn ogen blind is voor de schoonheid van leven. Naast de buitenkunst zijn er in 'De Tent' 29 'Tijdnissen' te zien, kastjes met gecomprimeerde en soms verrassende visies op het on derwerp. Ik was ook blij met het niveau van bijdragen die leerlin gen van het Calvijn College, Ostrea Lyceum en het Goes Ly ceum leverden. Elk weekend zijn er activiteiten op het terrein. Vandaag vanaf 17.00 uur kunt u genieten van ter plaatse bereide streekproducten en van een door Willem Ploum verteld verhaal van Dario Fo. Nog maar zaterdag 8 september 2018 GO Tijd is een complex begrip Nico Out Werk van Ine van Son. FOTO NICO OUT 'Een Bunder Tijd': t/m 16 septem ber, Panhoeveweg, 's-Heer Arendskerke, vr. t/m zo. 13.00- 17.00 uur. Ook met Marijn Kluijfhout, Joris Oostinga, Marieke van der Perk, Willem Ploum, Tjeerd Vrielink en Kees Wijker. 1 J<T*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44