In Vlissingen zijn strengere maatregelen tegen agressieve honden niet nodig 7 WINKELS VERHUIZINGEN Najaren krijgt Oost-Souburg een slagerij. Eén waar je ook kunt eten. Overdag gaat de familie Izmirli ook broodjes verkopen en 's avonds is de slagerij een barbecue restaurant. KOOZIE Wijs maar aan in de vitrine wat voor vlees je wilt en Necati Izmirli grillt het op het houtskoolvuur. Het idee is nieuw in Zeeland. Het is wat hij altijd heeft willen doen, zegt Izmirli. „Ik heb acht jaar een slagerij met su permarkt gehad in de Wijngaard straat in Goes. Die hebben we in juli overgedragen aan iemand an ders." Pastorie „Het werd te zwaar, wonen met de kinderen in Middelburg en werken met te weinig personeel in Goes", zegt zijn vrouw Özlem Izmirli. In Oost-Souburg kunnen ze wonen en werken combineren: het gezin betrekt de bovenverdie pingen van de oude pastorie. Over ongeveer acht weken gaat de on derneming open. Eerst moet er grondig verbouwd worden. Voor de tweede keer; de Izmirli's had den de voormalige pastorie al ver bouwd voor kamerverhuur. Maar daar rees bezwaar tegen bij de winkeliers van de Kanaalstraat, die ook vreesden voor nog meer parkeerdrukte. De nieuwe for mule wordt breed verwelkomd. Een naam voor de zaak moet nog verzonnen worden. Snuffelwinkel In de Kanaalstraat en Paspoort straat wordt verderop ook druk getimmerd. De verhuizing van snuffelwinkel De Burcht in juni naar het pand van de voormalige delicatessenzaak van de onlangs overleden Ivan de Vriend maakt heel wat los in het Souburgse koopcentrum. De vier panden die samen de snuffelwinkel vormden zijn opgesplitst. Buurwinkel Pri- lk heb acht jaar een slagerij met supermarkt gehad in Goes mera heeft de aanpalende opslag ruimte overgenomen. Op de hoek is banketbakkerij Schrieks in op bouw voor de opening op donder dag 20 september. Alleen het klei nere pand aan de Paspoortstraat is nog te koop. En straks is het brede pand van de huidige banketbak kerij aan de Paspoortstraat weer vrij. Schrieks-filiaalhoudster Yvonne de Pagter kan toe met een kleinere winkel omdat ze op houdt met de koffieschenkerij. Maar die koffie is straks weer bij Izmirli te drinken. Wereldwinkel Ondertussen zit de Wereldwinkel weer in onzekerheid. Moesten ze zelf begin dit jaar uit Kanaalstraat 10 omdat de Protestantse Ge meente het statige gebouw ver kocht, nu moet gastheer Pulze-IT Computerservice ook verhuizen. Eind deze maand al. Er komt weer een brillenwinkel in Kanaalstraat 28. Maar een nieuwe stek vinden is moeilijk, vooral voor een jonge onderneming met bijzondere dienstverlening: internet regelen in woonhuizen en op zeeschepen die in de Zeeuwse havens afme ren. En de Wereldwinkel is op nieuw het onderdak kwijt. VLISSINGEN „Elkbijtincident is er een te veel", vindt ook Bas van den Tillaar. Maar dat is voor de burgemeester van Vlissingen geen aanleiding om extra maat regelen in te voeren om de be wegingsvrijheid van agressieve honden en hun baasjes aan ban den te leggen. Van den Tillaar liet de Vlis- singse gemeenteraad donderdag avond weten dat de 'gereed schapskist' vol genoeg is om de juiste maatregelen te kunnen ne men. Bezitters van 'gevaarlijke honden' verplichten om bij de aanschaf van zo'n dier een cursus te volgen, is volgens de burge meester niet nodig. Ook al gezien het 'geringe aantal' van twintig bijtincidenten de laatste vijfjaar. Het betoog van Van den Tillaar stelde inspreker Peter Brounts, die meldde dat een aantal oudere Vlissingers de straat niet meer op durft, en de fracties van de SGP en Christenunie teleur. De bur gemeester beloofde wel het hon denprobleem bij de politie onder de aandacht te brengen. „Als de politie een nauwgezette rappor tage bijhoudt, wat nu niet tot de prioriteiten behoort, kunnen we eerder maatregelen nemen als bijvoorbeeld een gebiedsverbod voor baas en hond." Van den Til laar voelde zich gesteund door raadsleden die er op wezen dat het ook moeilijk is om aan te ge ven wat gevaarlijke honden zijn. Mensen denken wel het meest aan specifieke 'vechthondrassen', maar golden retrievers zorgen voor de meeste bijtincidenten, wist Priscilla Kuipers (SP). Muilkorfgebod Inspreker Brounts vindt het jam mer dat Vlissingen in de plaatse lijke verordening niet meer 'pre ventieve maatregelen' opneemt. „Je kunt ook een muilkorfgebod voor bepaalde honden instellen bijvoorbeeld." \/iv www.koozie.nl «Miïijl zaterdag 8 september 2018 WA Oost-Souburg krijgt slager de luxe Claudia Sondervan - Necati Izmirli, slager Alles onder één dak Aparte baby-, dreumes-, peutergroep Vertrouwde gezichten Uk Puk Peuterschool Peuterspeelgroep Warme overdracht met basisscholen Zelfredzaamheid bevorderen dzaamheid bevorderen T~V\ v" 4 - 13 j d d 1 I Voorschoolse opvang ontbijt Naschoolse opvang Vakantie-/studiedagopvang Allerlei activiteiten de Fabriek VA nutiitr avLtvrivri Necati (I) en Özlem Izmirli voor hun toekomstige huis en slagerij annex restaurant aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43