II Goed bericht over Thermphos 5 AFSCHEID ORANJE De afscheidswedstrijd van Wesley Sneijder was memorabel, maar voor Joost de Nooijer uit Arnemuiden helemaal. De recordinternational van het Nederlands elftal overhandigde zijn grote fan na afloop persoonlijk een gesigneerde bal. Hij kwam pas om 03.00 uur thuis na de zinde rende avond in de Amsterdamse Arena, maar gisterochtend is Joost de Nooijer 'gewoon' weer aan het werk. Ondanks de weinige uurtjes slaap vertoont zijn gezicht een permanente glimlach. De 24- jarige medewerker van Lunch room Dustoch! in Middelburg, on derdeel van zorginstelling Arduin, heeft daar alle reden voor. En die reden heeft hij klemvast: een oranje voetbal, persoonlijk aan hem overhandigd door Wesley Sneijder na diens afscheidswed strijd met het Nederlands elftal. De voetballer schoot na afloop van de gewonnen oefenpot tegen Peru (2-1) lukraak ballen het pu bliek in, maar liep speciaal naar Joost toe om hem een exemplaar te geven. „Hij had ons zien zitten", vertelt vader Wim de Nooijer, die mee was om zijn zoon te begelei- den. Want Joost had de voetballer al eens ontmoet, in de periode dat Sneijder uitkwam voor de Itali aanse club Internazionale waar hij zijn grootste successen vierde. „We gaan al dertig jaar in die regio op vakantie en zijn een keer bij een trainingskamp gaan kijken. Toen Sneijder na afloop wegreed hebben we hem laten stoppen en gevraagd of we een foto mochten maken. Hij vond het wel leuk om weer even Nederlands te kunnen praten." Ook kregen de De Nooi- jers een persoonlijke rondleiding van Sneijder op het trainingscom plex. Het bewuste kiekje (zie foto) ging sindsdien op posterformaat mee naar de trainingen en wed strijden van het Nederlands elftal met Sneijder en zo ook donder dagavond. Het gezin was persoon lijk uitgenodigd door de KNVB voor de afscheidswedstrijd. „We werden op ons vakantieadres ge beld of we naar de Arena wilden komen", zegt vader Wim. Joost heeft de bal vol trots aan zijn collega's bij de lunchroom la ten zien, maar voetballen gaat hij er niet mee. „Nee, alleen vasthou- Ik ga er niet mee voetballen, nee, alleen vasthouden den", klinkt het resoluut. Het bij zondere aandenken krijgt een mooie plek op zijn kamer. „Zodat ik er goed naar kan kijken." Nu Sneijder zijn interlandcar rière heeft beëindigd, wordt het wel een stuk lastiger om hem nog te zien voetballen, weet Joost. Sinds dit jaar speelt en woont Sneijder in Qatar, in het Midden- Oosten. „Dat is wat ver, maar als iemand wil sponsoren willen we nog wel een keer daarheen vlie gen", lacht vader Wim. de Veiligheidsregio Zeeland is een aanvraag ingediend om ook de brandweer af te schalen. Die is al jaren 24 uur per dag paraat op het terrein. Kosten omlaag De maandelijkse kosten, die ruim 7 ton bedroegen, gaan daarmee aanzienlijk omlaag. Het lijkt erop dat de bodemsa nering ook binnen de planning en het beschikbare budget kan worden uitgevoerd. „Geen nieuws over Therm phos eigenlijk", zei De Bat, „en geen nieuws over Thermphos is goed nieuws." Eind 2020 moet de schoon maak van het Thermphos-ter- rein klaar zijn. De laatste wagons met zuivere fosfor zijn medio augustus van het terrein vertrokken, vertelde gedeputeerde Jo-Annes de Bat vrijdag in de Statencommissie Bestuur. Daardoor is het risico voor werknemers aanzienlijk afge nomen. De medische dienst is om die reden al afgeschaald. Bij ANTOINETTE BEUMER NOUCHKA VAN BRAKEL Tickets informatie www.filmbythesea.nl zaterdag 8 september 2018 Zeeuwse fan Wesley Sneijder in zijn nopjes met cadeautje Luc Oggel Middelburg Joost de Nooijer vangt de bal die Wesley Sneijder naar hem gooit. In blauw shirt de vader van Joost, foto onsoranje -Joost de Nooijer Het gaat goed met de schoonmaak van de voorma lige fosforfabriek Therm phos bij Nieuwdorp. De me dische dienst is afgeschaald en de brandweer volgt bin nenkort. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Jo-Annes de Bat foto lex de meester »20tMnternat«>na-' 2| hTZOlSVlissW" Vlagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41