Red de aitaa mme: Dampende vaten gevonden Zeeuwse tunnels zijn brandveilig 2 MAIKEL HARTE HBDBSB w>. V: v Column r Iisschien dat ik er al eens eerder over ben begon nen, maar ik maak me een beetje zorgen over de gitaar. Ik mis hem in de hitlijsten. Bekijk de TOP 40 en het is bijna allemaal gecom puteriseerde muziek, een nummer ï-hit met een lekkere gierende gi taarsolo: het gebeurt niet meer. Welk kind wil er nog gitarist wor den? Het zijn er weinig volgens mij, rappers en dj's zijn de nieuwe helden. Eagles, Deep Purple, Led Zeppelin. Heerlijk. Een kameraad van me kwam vo rig jaar dolenthousiast terug uit de Poolse stad Wroclaw. Daar doen ze ieder jaar een wereldrecordpoging samen gitaarspelen. Het was ze ge lukt, ruim 7400 gitaristen hadden samen Hey Joe van ]imi Hendrix gespeeld. Fantastisch initiatief. Het is een soort gitaarkaraoke, want op een scherm projecteren ze de teksten met de akkoorden. DESTELLING Vandaag: In de bios beleef je een film het best Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters PECHTOLfc INI HET NAUW Busje van de weg, fietsster overleden Tunnel vandaag weer tolvrij VLISSINGEN 350 kilo coke in lading bananen - ,V] De vondst werd rond half tien ge daan bij de Mollekotweg bij IJzen dijke. Ter plekke lagen verschil lende blauwe vaten tussen de bos jes in de berm. Omdat onduidelijk was wat voor stof er in de dam pende vaten zat, werd de brand weer opgeroepen. Toen de brandweer arriveerde, hing ter plekke een soort mist over de weg. De blusploeg van IJzen dijke deed verschillende metingen maar kon niet vaststellen wat er in de vaten zat. De vindplaats is afge zet met linten. De politie doet nader onderzoek Toen de brandweer arriveerde, hing er een mist over de weg die van de dampende vaten kwam naar de herkomst van de vaten. Ver- moedelijk is er sprake van drugsaf val. Bij de Koegorsstraat in Terneu zen werd eerder deze week een soortgelijke vondst gedaan. Woens dag werden hier eveneens nog dampende vaten gevonden. Vorige week kwam in het nieuws dat de brandveiligheid van tunnels die na 2008 zijn gebouwd in het ge ding is. Bij een megabrand zou het beton snel kunnen verdwijnen. De tweede Coentunnel en de nieuwe tunnel in de Ai in Maastricht moe ten om die reden mogelijk maan den dicht. 1200 graden De Westerscheldetunnel stamt uit 2003 en de Sluiskiltunnel uit 2015. In antwoord op vragen van de SGP wees Van der Maas erop dat de Sluiskiltunnel in de berichtgeving over brandveiligheid juist als posi tief voorbeeld is genoemd. Omdat ook tunnels van voor 2008 verdacht kunnen zijn, is eveneens gekeken naar de Westerscheldetunnel. „Die kan minimaal twee uur een brand doorstaan van boven de 1200 gra den Celsius", aldus Van der Maas. „Binnen die tijd is de brand geblust. Er is geen verdere actie nodig." Is hiphop, rap, house en dat soort muziek dan toch te oppervlakkig 2000 die ieder jaar in december wordt gepresenteerd, rappers en dj's nauwelijks aan bod komen. Hoe komt dat dan? Uit onderzoek blijkt dat ook veel jongeren in de Top 2000 stemmen op ouderwetse gitaarbands. Is hiphop, rap, house en dat soort muziek dan toch te oppervlakkig? Beklijft het te wei nig. Ik ben vooral blij dat je dan wel de gitaar hoort: bij Queen, The Benjaminsz, die gitaar speelt in m'n bandje De Lamaketta's, en ik, sinds we ervan hoorden niet meer los konden laten. Gitaarkaraoke, hoe leuk is dat? Vanavond gaan we het in onze woonplaats Terneuzen eens proberen te doen. Terwijl el ders de dj's uit de speakers knallen op het After Summer Festival (wat overigens een mooi initiatiefis) zetten wij een scherm op met tek sten en akkoorden van een paar bekende gitaarnummers. 'Red de gitaar' hebben we het maar ge noemd. Al komt er maar één ie mand meedoen met z'n gitaar, al komt er maar één ziel die net als ons zijn hart aan de gitaar heeft verpand, dan zouden wel al blij zijn. Halleluja, red de gitaar! 4,5 of 8 dagen all-inclusive in Ski Amadé Oostenrijk zaterdag 8 september 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Nederland is fan tastisch 971 reacties THOLEN Een 55-jarige vrouw is gistermorgen om het leven gekomen toen zij op haar fiets geschept werd door een bestel busje op de N656/Oud- Vossemeerseijk in Tho- len. Het busje raakte rond 8.00 uur door onbekende oorzaak van de weg, be landde op het fietspad, reed daar de fietsster aan en kwam uiteindelijk in de sloot langs de weg tot stilstand. Ambulance personeel heeft ter plaatse geprobeerd de fietsster te behandelen, maar dat mocht niet baten. De bestuurster van het busje is naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN De Westerscheldetunnel is vandaag weer tolvrij. Het is de vierde zaterdag dit jaar dat automobilis ten gratis gebruik kunnen maken van de tunnel. Jaarlijks zijn er zes. De laatste twee dit jaar zijn 27 oktober en 24 no vember. De Westerschel detunnel kent sinds 2012 tolvrije zaterdagen. Terneuzen speelt hierop in. In de binnenstad kan dan bovengronds overal gratis worden gepar keerd. In de parkeergara ges moet gewoon be taald worden. Het gratis parkeren geldt ook niet op vergunninghouders plaatsen. De douane heeft giste ren bij een bedrijf in de haven van Vlissingen 350 kilo cocaïne gevon den. De drugs zaten verstopt in een lading bananen. De coke heeft een straatwaarde van bijna 9 miljoen euro. De 350 kilo cocaïne is in beslag genomen en vernietigd. De bananen waren af komstig uit Ecuador. Het HARC-team, een sa menwerkingsverband tussen Openbaar Minis terie, douane, Zeeha- venpolitie en FIOD, heeft de zaak verder in onderzoek. - "c >- De vaten met vermoedelijk drugsafval. fotohvzeeland Vlak bij de Belgische grens zijn donderdagavond verschillende dampende vaten met chemisch afval gevonden. Cris Sohier IJzendijke De Westerscheldetunnel en de Siuiskiltunnel zijn veilig. Het be- tonmengsel dat niet brandveilig is, werd niet in de Zeeuwse tun nels gebruikt. Dat heeft gedepu teerde Harry van der Maas gis teren gezegd in de statencom missie bestuur. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Het rare is wel dat in de Top Het is een concept dat Donny STEEbS MEER &66-UEfc>EM WILLEN TRE TERMIJN VOOR ABORTUS TIJbELIJK VERHOSEN MAAR BZ JAAR... Panoramahotel Pawlik V 3,4of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet U 3,4 of 7 x dinerbuffet Alcoholvrije drankjes tussen 10-22 uur U Bier en wijn tussen 19-21 uur V Gratis shuttle Stubnerkogelbahn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2