u Nederland verloor al vier keer 27 zijn twee centrale verdedigers bleef. Met drie man vormden ze een soort Bermudadriehoek, waarin Griezmann zowaar een groot deel van de avond verdween. Maar ja, op zo'n moment staan er gewoon anderen op bij de 'Haan tjes'. Die avond werd het o-i dank zij een goal van Paul Pogba. Morgenavond in het Stade de France is het de beurt aan Ronald Koeman om iets te bedenken. Wat gaat deze bondscoach doen? Wat kan hij doen? Duidelijk is alvast: Koeman gaat voor een tactiek met vier verdedigers en 'een vol mid denveld'. Hij deed dat donderdag avond al tegen Peru, in de af- scheidswedstrijd van Wesley Sneij- der. Voor rust vormden Kevin Strootman en Georginio Wijnal- dum een middenveldblok, ge steund door Sneijder en bij balver lies ook door Ruud Vormer en Ryan Babel. Na rust kwamen Frenkie de Jong, Davy Pröpper en later Quincy Promes op het veld en gebeurde hetzelfde. Er was een duidelijk verschil tus sen die twee helften. Voor rust had Oranje nauwelijks grip en controle en kwam het vanaf dat middenveld ook niet tot snelle uitbraken. Na rust waren de grip en de stoot kracht er wel. Het liefst willen we niet te veel veranderen. Maar er kloppen spelers heel erg op de deur En iedereen kon zien dat Frenkie de Jong daar een groot aandeel in had. Koeman kan haast niet om hem heen, morgen in zijn basis- ploeg voor de slag in Parijs. De Jong is geen krachtpatser in fysieke zin, maar duels kun je óók winnen door slim vooruit te verdedigen. Of je ontloopt ze, door een goed positie spel. Koeman loofde De Jong. „Het was zijn debuut in Oranje, maar hij speelt alsof hij er al 15 jaar bij is. Zijn intentie is altijd vóóruit spelen." Maar even snel trapte de bonds coach op de rem. „Maak zijn in breng niet te groot. Het lag ook aan anderen dat het beter ging." Het maakt de vraag alleen maar interessanter: welke middenvelders koppelt Koeman in Parijs aan el kaar? „Voor twee posities voor de verdediging heb ik tegen Peru vier spelers gebruikt. De wissel van Strootman in de rust kwam in een voor hem drukke week. Wijnal- dum had lichte hamstringklachten. Het liefst willen we niet te veel ver anderen. Maar het is duidelijk dat er spelers zijn die heel erg op de deur kloppen." En de Fransen zelf? Die begon nen de Nations League donderdag al met een 0-0 in en tegen Duits land. Op de keeper na speelden ze met hun winnende WK-team. Voor de aftrap worden ze in het vol gepakte Stade de France gehuldigd voor die triomf. Of zoiets invloed zal hebben op de wedstrijd (con centratieverlies?), is altijd afwach ten. Maar je zou denken: Griezmann, Pogba, Matuidi en al die andere wereldkampioenen: ze zullen stralend het veld op gaan. Ze vormen momenteel het beste lan denteam ter wereld. En die status kunnen ze bevestigen bij de eerste klus na het WK in eigen huis. GROEP A/1 Uitslag Programma Stand (Divisie A, groep 1) ZWARE KLUIF Frankrijk Nederland NATIONS LEAGUE zaterdag 8 september 2018 GO Het beeld van de zwervende Antoine Griezmann. fotoinstat - Ronald Koeman (bondscoach) NATIONS LEAGUE Donderdag Duitsland - Frankrijk 0-0 Morgen 20.45 uur Frankrijk - Nederland 1. Frankrijk 1-1 (0-0) 2. Duitsland 1-1 (0-0) 3. Nederland 0-0 (0-0) ZEIST Het Neder lands elftal vliegt zaterdag naar Pa rijs in de weten schap dat het de laatste vier ont moetingen met Frankrijk heeft ver loren. Daardoor is de balans na 26 on derlinge duels in het voordeel van Les Bleus gekomen, met twaalf overwinnin gen tegenover tien van Oranje. Vier duels eindigden on beslist. Begin 2014 verloor Oranje een oefenin terland in het Stade de France met 2-0. Het was voor de toenmalige bondscoach Louis van Gaal (foto) reden om zijn tactiek aan te passen rich ting het WK in Brazi lië. Daar pakte Oranje in een be houdend 5-3-2-sys- teem brons. In maart 2016 won Frankrijk opnieuw een vriend schappelijke ont moeting. Blaise Ma tuidi maakte vlak voor tijd het winnende doelpunt, nadat Oranje was terugge komen van een 2-0-achterstand (2-3). In de kwalificatie voor het WK 2018 kwam het Neder lands elftal de Fran sen weer tegen. In Amsterdam werd het 0-1, in het Stade de France hield Oranje open huis (4-0). Vermoedelijke opstellingen UEFA Scheidsrechter Alberto Undiano Mallenco (Spa) morgen aftrap 20.45 uur NPO 1 Stade de France, Saint-Denis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27