MINICRUISES VOOR MINIPRIJZEN CULTUUR 25 FERRI ES strand van Scheveningen voor het spektakel Four horizons - 2000 drum mers aan zee, ruim 25 jaar na 1000 drummers aan de Maas, waar Cesar Zuiderwijk en 1000 'collega-slagwer kers' van jong tot oud op het water van de Rotterdamse haven een swin gend slagwerkfeest bouwden. De verdubbeling van het aantal musici staat garant voor een wereld record. Werk aan de winkel dus voor het Guinness Book of Records. „Daarvoor moet je tenminste an derhalf uur samen spelen op één plek en dat lukt. Maar het gaat mij niet om een record - wel het plezier dat wij met z'n allen, drummers en publiek, aan zo'n evenement beleven. Je moet wel erg somber zijn om dit niet leuk te vinden." Windstreken De 2000 drummers zijn ingedeeld in vier groepen van elk 500. Zij spelen op vier torens die de toehoorders omsluiten. De titel Four Horizons staat daarbij voor de vier windstre ken. Het zuiden is vertegenwoordigd met samba-instrumenten als de bongo en conga, het noorden biedt onderdak aan (snare)drums, het oos ten kent 'het zwaardere segment' als Japanse trommels en in het westen huist de in ons land populaire djembé, de West-Afrikaanse vaas trommel. Aan Zuiderwijk om van de 2000 deelnemers een hecht ensemble te smeden in Earring-evergreens als Radar Love en Bombay. Maar ook bij de vertolking van Suguda en Batide, twee composities van de Drum De mons, gevormd door Cesar Zuider wijk en diens 'drummaatje' Koen Herfst. „Je moet wel kunnen spelen, anders wordt het een zootje. Er komen geen mensen die verdwaasd om zich heen staren. Iedere deelnemer kon de par tituren van tevoren downloaden." Nog altijd is Cesar Zuiderwijk op pad met zijn solovoorstelling Master class. „Ik vertel over het vak van drummer en iedereen kan me bevra gen. Behalve fans van de Earring, zit ten ook hele families in de zaal. Kin deren beginnen steeds jonger met drummen. Ik speelde op m'n der tiende nummers van The Beatles na, nu zijn ze al op hun achtste bezig. „Wat er wordt gevraagd? Nou, of er wel eens wat misgaat. Daar kan ik nachten over doorpraten. Ooit stapte ik, toen we met ZZ Top in de Ver enigde Staten optraden, van het po dium. Dat was een bühne in de vorm van de staat Texas en ik was vergeten dat die puntig toeloopt. Bam, daar donderde ik anderhalve meter naar beneden." Met de legendarische The Who ging de Golden Earring ook vaak op concertreis. Na het overlijden van Keith Moon werd Zuiderwijk zelfs gepolst om diens plaats in te nemen. „Dat was geen optie. We waren met de Earring zo goed bezig. Boven dien: het kon er bij die Britten heftig aan toe gaan. In Hamburg, waar we cabines als kleedkamer hadden, vloog er een lid van de The Who dwars door de muur bij ons naar bin nen. Ja, die jongens gingen nog wel eens met elkaar op de vuist. Met de Earring hebben we dat, gelukkig, nooit beleefd." ROTTERDAM - HULL OKTOBER 2018 - MAART 2019 Boek vandaag nog via poferries.com of bel ons op 010 714 54 64 zaterdag 8 september 2018 PC 2000 drummers aan zee begint zondag om 16.00 uur bij de Noor- derpier in Scheveningen. Toegang is gratis. Cesar Zuiderwijk tijdens de voorbereiding voor 2000 drummers aan zee. fotoannereitsma PER PERSOON JOUW TRIP. JOUW SCHIP. Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Huil en ontdek alles wat geweldig is aan Huil, York of Leeds. Reis in stiji naar Groot-Brittannië tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf €49 per persoon. Actievoorwaarden: Aanbieding geldig t/m 29 maart 2019. Reizen van 1 oktober 2018 t/m 31 maart 2019. Geadverteerde prijs is een per persoons vanaf prijs gebasseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen op maandag of dinsdag met bestemn- Aanbieding op basis van beschikbaarheid. Volledige algemene promotionele voorwaarden van toepassing en online verkrijgbaar op poferries.com ing Huil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25