O Eva heeft een kleintje: Pax Valentijn Hl 24 Ml RECORD 2000 DRUMMERS Cesar Zuiderwijk behoort nog altijd tot de beste rockdrummers ter wereld - luister maar naar de nieuwe cd box Golden Earringalive trough theyearsóie vandaag verschijnt. O ja, en onder zijn leiding trommelen morgen 2000 slagwerkers er op los op het Scheveningse strand. ZOON PAX ANGELA KIJKT TV De publieke omroep heeft het toch weer voor elkaar: minister Arie Slob strijkt met zijn hand over zijn hart en schuift eenmalig 40 miljoen euro extra rich ting Hilversum. Opgeteld bij de 24 miljoen die de NPO nog aan reserves heeft, zijn de dreigende bezuinigingen op de dag- en zo merprogrammering van de baan, neem ik aan. Dat betekent dat Olga Commandeur voorlopig vrolijk verder mag hupsen 's mor gens. En is de kans ineens groter dat Margriet van der Linden met M door mag in 2019. Ik moet zeggen: dat verdient ze ook. Lang vreesde ik dat Margriet het niet zou redden, omdat haar programma gewoon niet goed genoeg was. Het was pijnlijk duidelijk dat zij wel de kwaliteiten bezit, maar dat er kenne lijk vergeten was om een deugdelijk format om haar heen te bouwen. Maar inmiddels heeft de redactie haar draai gevonden. Ik merk dat ik 's avonds met steeds meer plezier naar M schakel, in plaats van dat het als cor vee voelt. En met mij meer mensen, want de kijkcijfers stijgen. Neem nou de aflevering van afgelopen donderdag. Goede onderwerpen, aanspre kende gasten en een presentatrice die plezier uitstraalde. En nee, Margriet is niet zo van het pleasen en kan soms wat stekelig reage ren, maar ik houd daar wel van. Niks zo erg als van die onoprechte tv-figuren die om de haverklap 'lieverd' kwelen en kandidaten quasi-spontaan om de hals vliegen. En wat zelfs haar grootste haters zullen moeten toe geven: het is knap hoe Margriet haar hoofd hoog en rug recht hield in de baggerstorm die ze afgelopen maanden over zich heen kreeg. Maar goed, de uitzending van donderdag dus. Voor wie M een paar weken geleden te leurgesteld uit zijn dagelijkse zaprondje heeft gegooid: kijk hem vooral terug. Een warm item over het nieuwe tv-programma van Erik Scherder, met een glansrol aan tafel voor een stel stokoude tortelduiven. Een lesje Maria Callas naar aanleiding van de film over de legendarische sopraan die eraan komt. En een interessante discussie naar aanleiding van het schandaal rond Pechtold met een stel nuchtere conclusies. Uit het royale gebaar van minister Slob spreekt respect en vertrouwen naar de NPO. Ik hoop van harte dat Margriet van haar bazen hetzelfde respect en vertrouwen krijgt. Quote van de dag Zorgen om Koos Alberts Williams verrast met derde kind ij is deze zomer 70 geworden, maar op zijn witte haar na is de tijd meer dan mild geweest voor Cesar Zui derwijk. „Even afkloppen", tikt hij op tafel. „Maar ik ben inderdaad behoorlijk fit gebleven. Net als de andere jongens. Je moet de zaak gewoon niet laten roesten. Zolang wij het met de Ear- ring kunnen opbrengen en de men sen het leuk vinden, is stoppen geen optie." Lachend: „Het barst tegenwoordig van de afscheidtournees in de trant van Phil Collins: de definitieve, naar alle waarschijnlijkheid en vermoede lijk laatste toer.Pas als er een mu- Het gaat mij om het plezier dat wij met z'n allen aan zo'n evenement beleven sical over je wordt gemaakt, moet je opbreken. Tenzij je natuurlijk zelf de hoofdrol speelt." Vandaag verschijnt de cd box Gol den Earring alive trough the years 1977 - 2005, waarop alle live albums, waar onder Live (1977), Last blast of the cen- tury (1999) en de succesrijke unplug- ged trilogie Naked Truth (1992,1997, 2005) zijn verzameld. Dirigeerstok „We hebben veel live gespeeld en treden nog steeds zo'n 35 keer per jaar op. Voor een drummer is een concert het mooiste. Studiowerk haalt het niet bij de spanning en energie van liveoptreden." Over live gesproken: morgen ge bruikt hij zijn drumsticks als diri geerstok. Liefst 2000 slagwerkers uit heel Nederland komen bijeen op het Ik ben graag een voorbeeld voor anderen, en ook zeker voor mijn dochter Mararie zaterdag 8 september 2018 PC MUZIEK Volkszanger Koos Alberts (71) heeft don derdag een spoedoperatie ondergaan. Eind augustus werd de zanger aan blaaskanker ge opereerd. We gens complica ties moest hij opnieuw onder het mes. MUZIEK Robbie Williams en zijn vrouw Ayda Field heb ben pas een derde kind ge kregen. Het meisje kwam ter wereld via een draagmoeder. De baby heet Colette 'Coco' Josephine Willi ams. V ■o éJe moet wel erg somber zijn om dit niet leuk te vinden' Arno Gelder 44 Cesar Zuiderwijk Presenta trice Eva Jinek (40) en haar vriend Dexter van der Voorn hebben sinds don derdag een zoontje: Pax Valentijn. „Het beste dat ons kon overkomen", schreef Eva bij deze foto. FOTO 'SINSTAGRAM Katja Schuurman wordt het boegbeeld van Stoptober, ze wil als gelegenheidsroker de sigaretten afzweren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24