m PvdD: Apencentrum Rijswijk moet dicht Trumpwil onderzoek naar brief 13 Bloemisten Leersum vrijgelaten uit Turkse cel De krant vertelt u het complete verhaal krant Als we fors inkrimpen krijgen we een schrale agrarische sector „Nou, we gaan eerst kijken hoe we de kringlopen gesloten kunnen krijgen. Ik denk dat daar nog heel veel winst te behalen valt." „Als de Tweede Kamer deze visie steunt, zal ik consequent zijn in de wet- en regelgeving. Mijn doel is dat Nederland in 2030 koploper is op het gebied van kringlooplandbouw. Daarvoor heb ik ook steun uit Brussel nodig. Ik wil meer zeggenschap krij gen in de besteding van Europees geld voor de agrarische sector. Daar lijken mogelijkheden voor te zijn, maar er moet nog wel het een en ander gebeuren." „Voedselverspilling is mij een doorn in het oog. Ik wil een einde maken aan het weggooien van producten die heel lang houdbaar zijn, omdat er een bepaalde houdbaarheidsdatum op staat. Denk aan koffie, flesjes water en rijst. Mensen denken dat je het na die datum moet weggooien, maar dat is helemaal niet zo. En door de droogte deze zomer zagen veel groenten er anders uit: kleiner of met een andere vorm, maar de kwaliteit was prima. Ik hoop dat consumenten gaan inzien dat je voedsel niet zo maar kunt weggooien." „De richtlijnen van het Voedings centrum schrijven voor dat je dieet voor de helft uit plantaardige en voor de helft uit dierlijke eiwitten zou moeten bestaan. Nu eten mensen gemiddeld voor 40 procent plant aardige en 60 procent dierlijke ei witten." „Er is niets mis mee om meer plant aardige eiwitten te eten. Ik ga niet zeggen dat mensen geen vlees meer moeten eten. Ik vind het wel goed dat er plantaardige alternatieven zijn om voldoende eiwitten binnen te krijgen." „Als ik dat zeg, wordt dat de kop bo ven dit interview. En dat wil ik niet. Ik wil dat we een brede discussie over de landbouw voeren. Ik merk dat de discussie al snel gaat over minder vlees eten en inkrimping van de veestapel. Als we fors inkrimpen, krijgen we een schrale landbouw en veehouderij in Nederland. Dan moeten we meer voedsel importeren. Willen we dat? Draagt dat bij aan het doel om de uitstoot van broeikas gassen te verminderen? Weten we dan beter waar ons voedsel vandaan komt? Ik denk het niet." „We hebben natuurlijk veel gespro ken. Het kabinet steunt mijn visie, dus ook mijn collega-bewindsperso nen van CDA en WD. Veel boeren werken al volgens het principe van kringlooplandbouw, maar ik geef toe dat het voor een deel van de boeren een ingrijpende verandering is." WASHINGTON De Amerikaanse president Donald Trump wil een onderzoek naar de brief in de The New York Times, waarin een hoge functionaris zegt dat Trump wordt tegengewerkt door naaste mede werkers. „Ik denk dat het om de na tionale veiligheid gaat", zei Trump aan boord van zijn vliegtuig. Daar naast bekijkt het Witte Huis of het mogelijk is de krant aan te pakken voor het publiceren van de brief. RIJSWIJK De Partij voor de Die ren slaat alarm bij het kabinet naar aanleiding van undercover- beelden die zijn gemaakt in het Biomedical Primate Research Centre (BPRC) in Rijswijk. De Britse dierenrechtenorganisatie Animal Defenders International bracht de beelden naar buiten. Wanneer ze precies zijn gemaakt, is niet bekend. Wetenschapsminister Ingrid van Engelshoven heeft al gezegd dat de proeven op apen in Rijswijk en andere onderzoekscentra moe ten worden afgebouwd, maar de partij wil dat de subsidie aan het BPRC stopt en dat het centrum zo snel mogelijk sluit. Kamerlid Frank Wassenberg is geschokt door de beelden van apen die injecties in de kop en ta toeages op de borst krijgen, doods bang zijn en radeloos in krappe kooien op en neer springen. „Hoe oordeelt u over de beelden waarin grappen makende verzorgers te zien zijn naast ernstig lijdende apen?" vraagt hij aan de betrokken ministers. Ook Animal Rights wil dat het testcentrum dichtgaat. „Het besef dat er met levende wezens wordt gewerkt, is ver te zoeken." De week wordt ondersteund door zaterdag 8 september 2018 PC s.**r worden gedwongen te stoppen? Uw visie bevat grote woorden, maar nog geen concrete maat regelen. Wat verwacht u van consumenten? FOTO FRANK DE ROO Waarom vraagt u mensen niet om minder vlees te eten? Vriend en vijand zijn het erover eens dat dat goed is voor het milieu. Dus mensen moeten wat minder vlees eten? Waarom wilt u niet zeggen dat het beter is om minder vlees te eten? Hoe lastig was het om coalitie partijen CDA en VVD mee te krijgen in uw visie? Zij steunen de huidige bedrijfseconomische belangen van boeren. LEERSUM Het bloemisten echtpaar John en Henny Achterberg is donderdag vrijgelaten uit de Turkse gevangenis. Volgens woordvoerder Wille- mien Veldman van het minis terie van Buitenlandse Zaken zijn de twee nog in Turkije in afwachting van de juiste reis- papieren om naar huis terug te reizen. „We hopen dat ze snel naar Nederland terug kunnen." Het echtpaar zat sinds half augustus vast, nadat ze waren aangehouden op de lucht haven van Istanboel. Waarom ze werden aangehouden, is altijd onbekend gebleven. Ook nu wil het ministerie daar geen toelichting op geven. „We respecteren hun privacy." Ook familie en vrienden van het echtpaar wilden niets kwijt over de reden van de ar restatie. De twee werden aan gehouden toen ze in Turkije op vakantie waren. Hun schoondochter komt uit Izmit in het noorden van Turkije, op zo'n honderd kilometer ten oosten van Istanboel. De bloe- menzaak in Leersum is al ge ruime tijd dicht. Weet u nog wat waar is en wat niet? In de 'Week van de Krant' staan we stil bij de waarde van de krant. Dag en nacht zijn duizenden journalisten en correspondenten van Nederlandse kranten gepassioneerd voor u aan het werk. Zij verzamelen, controleren en plaatsen het nieuws in een begrijpelijke context. Dankzij het vertrouwen dat u in ons stelt, kunnen wij deze ambitie realiseren en ervoor zorgen dat u dagelijks juist wordt geïnformeerd. Bedankt dat u onze krant leest! Arie Leen Kroon, hoofdredacteur -van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13